Uškodí malé množstvo rumu v smažených šiškách?

1katyka1
10. feb 2021

Ahojte uskodi tak lyzica rumu do cesta na sisky ktore sa potom smazia? Odpari sa to ci nie?

simsalabim
10. feb 2021

@1katyka1 zjes ich cely vandel? Tak potom ti uskodi nielen ten rum 🤷‍♀️ Seriozne, AKO moze lyzica rumu uskodit?

slawka2208
10. feb 2021

praveže to sa má dávať do šišiek, aby počas pečenia sa olej nepálil, nič ti neuškodí.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
10. feb 2021

neuškodí...ja som už prestala dávať 😀 škoda rumu...necítiť v šiškách ani ked do cesta nachliapem tri deci....začala som miesto neho strúhať citronovu koru...vtedy krásne vonaju ,ked sa pečú 🙂

sissy27
10. feb 2021

@1katyka1 alkohol sa pri cca 70-80 stupňoch Celzia vyparuje, vo vyprážaných šiškách je presne 0,0000 promile alkoholu.
A zdravý rozum sa odparuje už pri izbovej teplote mám taký pocit...

nikpa
10. feb 2021

@1katyka1 a prečo by ti malo malé množstvo rumu uškodiť? Si tehotná, beries lieky alebo si na neho alergicka?? Ved rum je na to aby sa pil, na zdravie 🍻

miskakyska
10. feb 2021

@nikpa možno sa informuje kvoli deťom 🙂

nikpa
10. feb 2021

@miskakyska áno, to ma nenapadlo 🙊 ale ani im to neublíži vo vysmazenych siskach

4stanka4
10. feb 2021

Rum sa dáva do šišiek kôli tomu aby nenasiakli olejom a neboli ešte viac mastné ako sú, nie koli chuti 🙂
@miskakyska

miskakyska
10. feb 2021

@4stanka4 jeeežiš fakt? 😀 ja debilka,že kvoli chuti..no som zas mudrejšia,dakujem..

4stanka4
10. feb 2021

@miskakyska no jasné takže nabudúce 2 lyžice do cesta a zvyšok do čaju a zapijat šišky 😄

1katyka1
autor
10. feb 2021

No bola som zvedava na reakcie na tuto otazku ale ze az tolko podpichovacnosti.. ale dakujem za dobre tipy tym, kt.nemali potrebu urazat🙂

red_cat
10. feb 2021

@1katyka1 odpari sa urcite. Nic v nich nebude a kludne mozes dat detom. Ja som sa najskor tiez bala, ale uz v pohode aj do makovej plnky davam rum, aj hrozienka do kolaca namacam v rume