Varenie v kuchte. Čo všetko tam varíte?

janina77
25. mar 2008

Ahojte,
mam novu kuchtu a nejako nie som zvyknuta v nej varit. Ale velmi som ju chcela, lebo si ju pamatam od maminy, to sme mali dve, a kazdy vikend mamina varila v oboch 🙂.
Tak ak pouzivate tento zaujimavy hrniec, tak napiste vase skusenosti a co vsetko tam varite.
Ja som to viac-menej chcela kvoli vareniu maska pre drobca, ze je to tak rychlejsie 😉 .

lyongirl
10. dec 2009

mňa by ešte zaujímalo, že ak už budem kupovať tlakáč, tak koľko litrový? Podľa mňa min 6l, ale asi by som skôr volila 7-8l, len neviem, či to nie je zase moc...

ds081005
10. dec 2009

aha a ked dusim maso, napriklad perkelt, alebo gulaš kolko tam musi byť vody

oknosmas
10. dec 2009

ja mam hrniec 5,8 litrovy. ked dusim maso, tak nedavam vodu, len tolko co si same pusti a potom si pridam vody tak, aby som uz nemusela dolievat. cize na cely gulas. trva mi to asi 10-15 minut cele..ale to je zepter.ine tlakace fakt nepoznam,tak s tym neporadim

nadhera
12. dec 2009

som rada, ze tato tema existuje - jezisko mi doniesol kuchtu , navod precitany, uz len zacat v tom varit. 😀

Ozaj , mam 6litrovy , spanielsky OMEGA - vyzera dobre, uz len nech je aj taky dobry . 😉

Spominalo sa v navode dake sitko... o ake sitko ide? /da sa dokupit,ale co s nim../

bubinko83
18. dec 2009

baby viete mi poradit? Dneska chcem prvy krat varit v tlakovom hrnci.Chcem vediet aky je postup normalne si maso pripravim ako obvykle potom ho podlejem vodou a zavrem.A čo dalej.....??? 😒

nadhera
30. dec 2009

xixi,bubinka, aj ja sa bojimn do toho pustit, musim najprv preluskat vsetky prispevky a daky recept s postupom snad najdem. 😀

martinaema
30. dec 2009

baby, príprava ako normálne, len doba varenia sa skráti - napr. hovädzí guláš cca 25 min. Inak okolo toho žiadne zvláštne móresy nerobím. 😉

nadhera
30. dec 2009

nerada by som zbierat maso z plafona 😀

nadhera
30. dec 2009

na ceskom konikovi som nasla stranku o vareni v papinaku, recepty vytlacene, takze zajtra sa do toho pustim 😉

milocka29
30. dec 2009

Ja som tlakac pouzivala roky ale stary, stale super. Minule vianoce som kupila dcere pod stromcek novy tlakac, tak sme po novom roku isli k nim na chatu a ja ze hned ho vyskusam, uvarim v nom gulas. Aj som uvarila, ale moja zvedavost, vyskusat, ked vypustim centilkom paru, ci uz sa bude dat ihned otvorit. Dalo, ale para tam este niejaka ostala, takze vsetko mi vybuchlo von, nie na strop, ale na sporak, linku, podlahu aj moju ruku. Odvtedy neskusam, ci to povoli, uz mam pred nim respekt.

zuzi26
2. jan 2010

mate niektora kuchtu znacky Tefal? Ja ju pouzivam asi rok a trochu mi blbne, ked varim, tak obcas z nej vyteka voda z pod pokrievky, akoby slabo tesnila...nemate skusenosti?

nadhera
2. jan 2010

neriskovala som varit na silvestra ani novy rok, takze dnes vecer som som sa do toho pustila. este som si zistila,ci sused hasic ma smenu 😉 dopadlo to nad moje ocakavanie, masko super - za 13min udusene do makka /bravcove/. nic nesycalo,nepiskalo,radost robit. zajtra pokracujem /teda dnes/ . 😀

milocka29
3. jan 2010

nadhera, to aj moj bol ticho, nic nesycalo, nepiskalo, len ja som bola nedockava a chcela som to hned otvorit, ze ci je uz gulas hotovy. V starom tlakaci kym bola para tak sycalo. Aj ja v nom teraz varim bez problemov, klop, klop...

enut
10. jan 2010

varím v tlakovom hrnci všetko - mäso, zemiaky, hrach, .... dcérka chcela koláč, kde je plnka s vareného salka, kde pri normálnom varení by sa malo variť 2 hod. V tlakovom hrnci som varila konzervu cca 20 min a som zvedavá, či bude dostatočne uvarené ... hrniec som stále pozorovala ... nikde na nete som k tomu nič nenašla, počkám, keď bude možné hrniec otvoriť, uvidím výsledok... 🙂

milocka29
10. jan 2010

enut, podaj hlasenie ako to dopadlo.

martinaema
11. jan 2010

enut ja som to tiež varila v tlakáči, ale 30 min. a to už bolo podľa mňa až prudko karamelové, tak myslím, že tých tvojich 20 min. stačilo

mima1
11. jan 2010

ja mam doma tlakovy hrniec po mojej mame. varila v nom stale no ja nemam odvahu prave preto ze to vydavva hrozne zvuky. a neviem ako by som ho pouzivala. kedze navod nemam. je taky starsi a ma hore na pokrievke daky valcek cez ktory unikala para ked sa to varilo. ked ho chcela otvorit tak ten valcek vidlickou podobrala a vypustila tu paru a potom otvorila.
myslite ze aj pri takych starych tlakovych hrncoch staci taka kratka doba varenia? ze by som ho vytiahla. lebo tie casy co tu udavate ma dako chytili. ja varim podaktore jedla aj dve hodiny 😀 😅 😕

milocka29
11. jan 2010

mima, ja som prave takyto tlakac ako pises ze si zdedila po mamke pouzivala roky, vari sa v nom presne tak ako aj v novom, rychlo a dobre.

mima1
11. jan 2010

lebo akoze to salko ma prekvapilo ze 20 alebo 30minut. ved ja ho varim doma dve a pol hodiny a varim ho teda dost casto na kolace rozne. tiez napr bravcove ci hovädzie mäso mi strasne dlho trva a mam pocit vzdy ako keby nebolo dost dobre udusene. asi vyskusam. len mam strach z toho pisakania a fucania 😀 😀 no asi vyskusam

lyongirl
11. jan 2010

ja konečne čakám na tlakáč čo som si objednala z netu a šup sa do varenia jedál, ktoré kvôli deťom nevarím 😅 , lebo sú časovo náročné, tak sa teším a snáď sa mi bude dariť...

milocka29
11. jan 2010

No mne prave na tom novom tlakaci chybalo to piskanie a fucanie, lebo som nevedela, ze ci mi to uz vrie, alebo ci sa to este dovara . Vsetko je len o zvyku.

elienka
12. jan 2010

ja mám doma fagor troj a šesť litrový a aj tefal clipso. Paprikáš za 20 min, hociaké bravčové za 40 minút. Moja mama varí v tlakáči odjakživa, má doma aspoň 3.
Ja varím tak, že si to dám na najväčší plameň a keď poistný ventil vypustí paru ( je to počuť pri fagore, pri tefali je to dosť tichšie, takže dávam väčší pozor), tak premiestnim na najmenší plameň aký sa len dá a odpočítavam minúty.

adulik144
12. jan 2010

Ahojte kočky, tak mna manžel prekvapil tlakovým hrncom na vianoce, ale problem je v tom, že je elektricky. Klasicky tlakáč máme a už som sa akotak naučila v nom robiť, ale z tohoto som nešťastna.Skúšala som tam urobiť kuracie masko (prvy moment to mal byt perkelt), ale nebolo to ono. Pekne sa udusili, boli makke ale nedalo sa to otvorit a este dochutit. Aspon ja som nevedela ako na to. Neviem si predstavit ako sa v tom da robit guláš, ked sa v tom neda osmahnut cibulka na zaciatku a ked ho chcete otvorit, tak ho musite odpojit od elektriky.Proste pomoc.
Poprosim vas ak najdete nejake linky alebo rady k elektrickemu tlakovemu hrncu- hodte mi ich sem.
Dakujem

lesnamacicka
12. jan 2010

Ja mám doma tlakový hrniec od mamy, netuším koľko má rokov ale je starýýý a asi ho nikdy nepoužijem, napriek tomu, že v ňom moja babička varila mnohé roky bez ujmy 😀 Jednak ho neviem používať, jednak som začínajúca kuchárka a všetko sa len učím, jednak neverím kvalite toho hrnca, a ešte k tomu sa ho bojím používať, ja som totiž ten typ, čo sa mu stávajú rôzne nehody v kuchyni 😀 takže chudák hrniec asi pôjde do zberu 😅

lyongirl
14. jan 2010

adulík, práve som toto našla:

http://www.bionaire.sk/index.php?page=avair

adulik144
14. jan 2010

lyongirl si poklad presne tento tlakač som dostala a neboli tam žiadne recepty alebo rady teraz už aspon viem co a ako. Máš u mna velke + 😉

ozi
25. jan 2010

Ahojky.
Zvažujem kúpu tlakového hnca, pozerala som Tescomu a Fagor. Poradíte mi, ktorý, prípadne iný? A aké máte skúsenosti s varením v kuchte?

erikasadek
25. jan 2010

ozi ak mozes tak nevahaj ale ak ti mozem poradit investuj do dobreho.

ja osobne mam dve druhy vysoktlakovy ako poznate , skoro vsetky a nizko tlakovy... vyhoda je , ze nizko tlakovy s ada otvorit , hned bez cakanai pocas varenia, takze na rizota a ine , ine veci je super.; klasicky vysokotlakovy , mam uz 4 roky SEB nedam dopustit.;

http://www.vandenborre.be/WEB/FR/Casserole-à-pr...
vyzera takto , otvori sa aj jednou rokou a jednoduche bezpecne;. 😉

ozi
25. jan 2010

eri, nedalo sa to kuknúť 😕

Uvažujem nad Tescoma

erikasadek
25. jan 2010

ozi mas pravdu neda sa pockaj najdem iny link....