Varenie v kuchte. Čo všetko tam varíte?

janina77
25. mar 2008

Ahojte,
mam novu kuchtu a nejako nie som zvyknuta v nej varit. Ale velmi som ju chcela, lebo si ju pamatam od maminy, to sme mali dve, a kazdy vikend mamina varila v oboch 🙂.
Tak ak pouzivate tento zaujimavy hrniec, tak napiste vase skusenosti a co vsetko tam varite.
Ja som to viac-menej chcela kvoli vareniu maska pre drobca, ze je to tak rychlejsie 😉 .

yennn
19. okt 2011

čaute baby, ja som v ňom varila prvýkrát - a hneď segedín - kapustu aj maso hned naraz, vsetko krasne urobene za 20 minut 🙂
A potrebovala by som dalsie recepty... varite v nom kuracie maso napr. na stave alebo tak? Ak ano, ako dlho... ked bravcove bolo za 20min?
A varili ste v tom aj sviečkovú?
@titkovamiriam @tinuskaha @macka01 ...

ppskate
14. nov 2011

Po dlhodobom prehováraní mojho manžela-videl už vybuchnút tlakáč,ešte komunistický- sme kúpili Tefal Clipso Control.Súprava 8 a 4,5 l. Včera som varila kuraciu polievku za 13 minút,krásne čistá nezakalená,,,nabudúce dám asi menej minút,zdalo sa mi to dosť uvarené a ryžu som nastavila na 7 a paráda,ale tiež skúsim na menej minút. Práve som dovarila krkovičku na hrášku,ale ten som tam dala,až po dovarení.20 min.a je to super rozpadavajúce. Takže nelutujem kúpu a odporúčam.

A robili ste v tom niekto už aj koláč? V receptoch mám bublaninu,treba to dať do misky a vložiť do toho paráku,čo je k hrncom 😕

ive82
17. nov 2011

ahojte baby, diki za info ani neviete ako ste mi pomohli...tlakac uzivam celkom dost, najprv som bola opatrna a prave som zacala varit segedin....kapustu...este ze ma napadlo pozriet sa, ci s tym niekto nema skusenosti - porad som tu kaupustu prehodila do normalneho hrnca a robim v tom iba maso 🙂))))) mam tescomu, som s nou spokojna ale kapustu a strukoviny radsej skusat nebudem, mame cerstvo vymalovane 🙂))))

miri.b
18. nov 2011

ahojte,ja som v tlakovom varila: kura na paprike (15 min, masove gulky v paradajkovej omacke 12min-yavisi od toho y akeho masa sa robia a velkost-ja som mala 50/50hov a bravcove a 12min stacilo , kapustnica, vyvar kuraci,ale nemala som ho ciri..., cicer,fazulu aklasika hov.maso na stave, bravcove, 🙂

lalus
4. dec 2011

@titkovamiriam dobrý nápad s tou kapustou 😉 aj si to v tlakači opražila ten cukor a tak dala kapustu, podliala a zavrela? ...či?

titkovamiriam
4. dec 2011

@lalus dala som do hrnca cukor ,skaramelizovala som ho,dala kapustu, sol,korenie,pockala az pusti vodu a zavrela.

katy1979
4. dec 2011

baby esteze som nasla tuto temu a to sa mi papinak rok susil v skrini co som sa ho bala pouzit. takze vcera som ho pekne vytiahla oprasila a urobila v no nieco ako kura na paprike a potom aj ryzu.
To je uzasne. Ta ryza mi strasne chuti neviem preco ale pripominala mi tarhonu ale myslim ze tu ryzu od vcera milujem. Uz rozmyslam co tam uvarim tento tyzden 🙂

jance333
5. dec 2011

co sa tyka strukovin, poradili mi proti peneniu ku strukovine pridat trosku oleja. a zatial sa nic nestalo.
akurat dnes som varila cicer, namocila som ho na par hodin, neviem presne kolko, mozno 4 hod. a potom varila v tlakaci zaliate vodou akurat po hladinu ciceru, nesolene, s troskou oleja (asi 1PL) 30 min. a cicer bol krasne uvareny. tiez tlakac odporucam.

jance333
5. dec 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22438&use...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39998
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10227
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10081
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21994&use...

pre inspiraciu (citajte aj diskusie, ked mate cas, je tam tiez vela dobrych tipov). hlavne sa vzdy riadte navodom pri hrnci, i ked uz moderne hrnce nestrielaju, moze sa stat, ze napr. polievka vyfuci cez ventil (hlavne,ked je hrniec prilis naplneny alebo je velmi natlakovany a hned vypustite z hrnca paru. ja vzdy chvilu pockam,nech jedlo samo dojde a otvaram az ked ten dzindzik klesne dole. pre istotu. kazdopadne, vzdy, VZDY a VZDY majte ventil otoceny smerom od seba!!!)

maculaaa
29. dec 2011

@oknosmas ako prosim ta robis ten segedinsky gulas?

oknosmas
30. dec 2011

@maculaaa oprazim maso s cibulkou, pridam koreniny a papriku a vsetky tie veci, dam kapustu, podlejem vodou a zatvorim. necham varit pod tlakom (ja robim v zepteri, cize ked vyskoci cuplik a je to natlakovane, tak si odmeriam 7 minut). vypnem, necham este chvilku odstat a ked sa uz da hrniec otvorit, pridam smotanu (s mukou alebo bez) a este prevarim uz bez pokrievky. a segedin je hotovy 🙂

rene82
6. jan 2012

ahojte. náhodou som narazila na túto tému. na vianoce sme dostali tlakový hrniec, nie teskoma, ale to je jedno. nemám k nej kuchárku a neviem, čo sa ako dlho varí. Vie mi dakto tak stručne poradiť, že čo a ako dlho?
napr. kuracie soté, bravčové soté, "kotlíkový" guláš, zemiakový guláš, kapustnica, rizoto, polievka kuracia, polievka strukovinová.... a podobné veci, čo sa varia pravidelne. prípadne, kde si také dačo viem popozerať. hľadala som cez google, ale nič som nenašla.

akzuzs
8. jan 2012

Ahojte ja mám ho asi pol roka aj viac a neviem si predstaviť bez neho už variť
Ja tám varim snád všetko . Ved hovädziu polievku som pred tým varila na plnom ohni vyše hodiny aj viac a teraz trištvrte hodiny odkedy mi vybehne že je tam veľký tlak a po tom to vypnem a nechám kým sa neodblokuje a je hotová no super. Dokonca aj zemiakovú kašu som tam už robila tá bola za 5 minút hotová . No bomba.Všetkým odporúčam

levandullka
10. jan 2012

Ahojte 🙂. My sme kuchtu dostali na Vianoce a pred pár dňami som v nej prvý krát varila, alebo skôr dovárala hovädzie masko z polievky. Bolo to rýchlo a úžasne 🙂. Len je to pre mňa trošku nezvyk. Hádam tu u vás nájdem nové inšpirácie a prestanem sa kuchty báť 🙂

levandullka
10. jan 2012

@akzuzs Ako si tam prosím ťa robila tú zemiakovú kašu? 🙂

akzuzs
11. jan 2012

@levandullka hahah no normálne dala som tam tam zemiaky na kocky osolené a zavrela. Ja mám ale takýto hrniec a ked sa mi tam urobí 100% tlak tak mi vybehne taký červený gombík a viem že je to už v tom správnom bode potom to stiahnem sporák na jednotku aj menej a počkám 5 minút a úplne som vypla a pracovným ventilom som dala preč ten tlak teda vypustila paru a otvorila a boli hotové zemky a len popučila a hotovo fakt 6 minút dokopy viac nie. No a ja tam veľa vecí robím ale to pre to že mám dva hrnce tlakové jeden veľký jeden malý

akzuzs
11. jan 2012
titkovamiriam
11. jan 2012

@akzuzs tiež mam podobnu sadu ale este mam obyčko veko na druhy hrniec,kaša je paradicka za chvilocku ja este ked sa odfuci tak hrncom tak miknem aby sa zemiaky prehodili-mala som to aj v navode
ja som tento tyzden robila spanielske vtacky vo velkom a k nim ryzu v malom,dnes robim polievku zo sucheho hrachu-u nas su vyuzite teda naplno 🙂

janano
11. jan 2012

@titkovamiriam ahoj, ty varíš v tom aj hrach? Ja som počula, že sa to nesmie, že tie šupky môžu tlakač upchať...

titkovamiriam
11. jan 2012

@janano ja v nom varim vsetky strukoviny hrach,fazulu,cicer,sosovicu...nedam hrniec doplna nieco nad polovicu vody,nikdy sa mi nic nestalo-pri starom tlakaci co sme mali by som to asi neriskla,no tieto co mam mali v navode ako co varit-doslova vsetko co ta napadne,nebolo to tam nic zakazane.tu som nasla ako kto vari:
http://varecha.pravda.sk/diskusie/tlakovy-hrnie...

akzuzs
11. jan 2012

@janano ja aj fazuľovú polievku aj šošoicu a môj otec v starom z komunistickej doby má ho dodnes a odkedy si pamätám tak vždy robil v tlakovom hrnci strukoviny.

janano
11. jan 2012

@akzuzs fazula aj sosovica su ok, ale hrach, ked mas nelupany, tak ze moze narobit galibu...inac, ja som tiez varila hrach v tlakaci, ale potom mi povedali, ze nech neblaznim 🙂

luba142
23. feb 2012

@yennn ja v nom robim aj svieckovu aj fazulu 😉

svetka1
5. mar 2012

varili ste cestoviny v tlakovom hrnci

levandullka
10. mar 2012

Dievčatá, idem si k vám po radu... Dnes som varila v kuchte polievku a keď som z nej chcela vypustiť paru, žiadna nešla... Urobila som pred tým niekde chybu, alebo sa pokazila? ☹

luba142
14. mar 2012

@levandullka mala si to zavrete a sicalo ti to ked si to varila? Kedy si sla vypustit paru? Hned ako si vypla sporak?

levandullka
14. mar 2012

@luba142 Mala som to zatvorene ale sicalo to iba tak zvlastne, jemne. Hej, hned ako som vypla sporak som sla vypustit paru a vobec nic. Doteraz mi to vzdy slo ☹.

luba142
14. mar 2012

@levandullka mozno ti to netesnilo a bolo to uvarene?

levandullka
14. mar 2012

@luba142 A ked to netesnilo, fungovat to uz normalne ani nebude? No, maso bolo dost tvrde este, ale normalne mi staci ten cas, ktory som to varila.. Neviem co sa stalo ☹