Varenie v kuchte. Čo všetko tam varíte?

janina77
25. mar 2008

Ahojte,
mam novu kuchtu a nejako nie som zvyknuta v nej varit. Ale velmi som ju chcela, lebo si ju pamatam od maminy, to sme mali dve, a kazdy vikend mamina varila v oboch 🙂.
Tak ak pouzivate tento zaujimavy hrniec, tak napiste vase skusenosti a co vsetko tam varite.
Ja som to viac-menej chcela kvoli vareniu maska pre drobca, ze je to tak rychlejsie 😉 .

erikasadek
25. jan 2010
lyongirl
25. jan 2010

adulik144 - ma teší, že som ti pomohla 🙂

ozi - ja som si teraz kúpila Fagor, tiež som zvažovala Tescomu, ale nakoniec som našla na nete Fagor 8l za dobrú cenu, tak som išla doňho, ale zdá sa mi aj zbytočne veľký. Rátala som s tým, že keď chalani vyrastú, tak budem variť vo veľkom a nechcela som zbytočne 2 hrnce, ale je fakt dosť veľký, bodol by aj 5-6l. Ale zatiaľ som v ňom varila len 1x 😀 , nemám ho zas tak dlho, iba nejaký týždeň. Mám tento:
http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Tlakove_h...

lyongirl
25. jan 2010

Fagor RAPID XPRESS 8l

neviem prečo, ale nejde mi ten link otvoriť...mám ho z netu z wewewe.obchodobchodov.sk za 50€ + 5€ kuriér

ozi
28. jan 2010

baby, dík 😉

ja som sa ešte stále nerozhodla 😒 , akurát pozerám Fagor, sa mi zdajú omnoho lacnejšie ako Tescomy, ale sú aj také dobré?

Lyongirl, Ty ho máš teda ešte krátko, takže asi nevieš povedať, ja by som chcela 4 litrový a možno dokopy 4 a 6 l, musím to zvážiť 😕

ozi
28. jan 2010

Fagor nemá nik iný? 😕

Uvažujem nad týmto http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Tlakove_h...
alebo týmto :http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Tlakove_hrnce/FA...

tak poraďte, kto viete 😕

ozi
28. jan 2010

nejde to, pohľadám inde

erikasadek
28. jan 2010

ozi, ten v pravo na tvojom likku , tefam, clipso je super.. 😉 fagor neporadim nie som fanda;;

ozi
29. jan 2010

eri, ten Tefal je super,

len potrebujem lacnejší, máme teraz dosť veľké výdavky aj bez hrnca, prerábame byt a nová umývačka a tak,

rozhodla som sa pre ten druhý, dá sa umývať aj v umývačke

erikasadek
29. jan 2010

ozi jasne, ja osm i len dala typ , mam takze viem o com to je.. 😉
drz sa.. hlavne z eje tam tlak a staci nie?? 😉

ozi
2. feb 2010

eri, dík,

nik mi už neporadil, tak som objednala ten Fagor Future, v piatok by tu mal byť, dúfam, že budem spokojná 😕

lyongirl
2. feb 2010

ozi neboj, budeš spokojná...ja som niekde čítala, že Fagor je dobrá značka..., len u nás sa akosi prestalo jesť, tak ja som aj prestala variť, varím len buď polievku, alebo niečo rýchle pre seba, tak hrniec stojí v kúte...

ozi
2. feb 2010

lyongirl, ja verím, že ho využijem, najmä, keď nestíham, lebo my radi chodíme von a varím vopred a niekedy to dlho trvá

lyongirl
2. feb 2010

ja posledne varím večer, alebo cez obed, keď mi starší spí, aby sme mohli ísť doobeda von, lenže teraz sme chorí a moji chlapi prestali nejako jesť, takže ho nevyužívam, ale verím, že príde ten čas, mám doma 3 chlapov, tí vyrastú a potom zjedia aj mňa 😀

ozi
11. mar 2010

Ahojte, tak sem musím napísať o mojich počiatočných skúsenostiach s tlakovým hrncom a sú len pozitívne 😉

Varila som v ňom kuraciu polievku / 7 minút/, hovädzie mäso / 30 minut/ a doslova sa rozpadávalo, ryžu / 5 min/, zeleninovú polievku/ 5 minút/

super šetrí čas, aj môj skeptický mm uznal a povedal, že kúpime ešte jeden 😉 .

erikasadek
11. mar 2010

ozi moja som rada ze si s pokojna;. 🙂 🙂 🙂

berika
1. nov 2010

vie mi niekto prosím napísať ako dlho mám variť divinu v tlakovom hrnci? A potom keď chcem otvoriť hrniec, asi koľko mám počkať. Raz som už varila, ale napamätám sa na postup.Dakujem

9adka9
20. aug 2011

Ahojte baby,mam aj doma tlakovy hrniec, konkretne Allegro tlakový hrnec 5l s extra sklenenou pokrievkou,lenze som ho dostala bez navodu....takze nemam ani sajnu ako sa v tom vari ani ako dlho...tak ak mi niektora poradite budem velmi vdacna...

bv_alexandra
10. sep 2011

@berika my mse myslím divinu prvý krat otvárali po 1 a pol hodine 😉
@9adka9 bravčové v tlakovom cca 20min a hovädzie tak max 45 väčšinou po pol hodke otváram okoštujem a ked je ešte tvrdé tak zavriem. 🙂 😉

tinuskaha
10. sep 2011

@ozi ahoj chcem sa len opytat ako varis ryzu v tlakovom hrnci??Ryzu v tlakaci som este nevarila 😒 a aku ryzu gulatozrnu alebo dlhozrnu???dakujem

martuska75
10. sep 2011

ja varim v tlakovom hrnci skoro vsetko ale ryza to je ina divocina. to ma tiez zaujima.

ozi
16. sep 2011

@tinuskaha
@martuska75 , ahojky baby, áno zo skúseností môžem povedať, že je najlepšia z tlakáča, nalejem olej, dám ryžu, posolím, trošíčku nechám osmahnúť, ale len málo, tak minútku, a hlavne miešam, zalejem vodou 1:1, zavriem, dám na najsilnejšie a keď mi vyskočí gombík na tlakáči, tak si stopnem 4 minúty, ani o trochu viac, lebo sa rozvarí, potom vypnem, a keď gombík klesne, tak otvorím a premiešam, aby nebola zlepená. Robievam guľatozrnnú, ale už som robila aj iné a v pohode. Takto urobená ryža je super, nerozvarená, nemazľavá, deti ju majú najradšej 🙂

miruska15
16. sep 2011

ahojte mne po mamine zostala tlakova pokrievka zo Zepteru len ju neviem použivat.Nema ju tu niekto čo by mi poradil Dakujem 😉

tinuskaha
26. sep 2011

ahojte uz ste varili hrachovu polievku v tlakaci??ako??hrach kypi kolko vody dat??

petlangerova
3. okt 2011

hlavne mäso

macka01
6. okt 2011

@tinuskaha hrach je jediná vec,ktoru zásadne nedávam do tlakového hrnca,pre to jeho penenie a kypeniebojím sa že by upchal ventil a strrelil by 😒 inač v nom robím hlavne hovädzie mäsko,fazuľovu polievku,bravčové ked su také hrubšie rolky,tak až mám istotu,že sa udusia až dovnutra

macka01
6. okt 2011

čo sa týka dlžky varenia,to záleží od výkonu hrnca.Mala som tlakový,kde hovädziemu stačilo 45 minut,teraz mám nový ale menej výkonný a aj mladú hovädzinku tam musím nechať 60 minut

tinuskaha
6. okt 2011

@macka01 uz som robila tiez som sa bala ze ci nahodou nebuchne ale nie 😉 a polievka bola vznikajuca nabuduce urcite znova budem robit v tlakaci 😉 dufam ze bez nehody

titkovamiriam
13. okt 2011

dalsia skusenost:robila som kapustne fliacky a kapustu na karamele som dala udusit do kuchty hotove za 15 min!!!!!a mozno aj skor ale po 15 min som to vypla 😉