Varenie v kuchte. Čo všetko tam varíte?

janina77
25. mar 2008

Ahojte,
mam novu kuchtu a nejako nie som zvyknuta v nej varit. Ale velmi som ju chcela, lebo si ju pamatam od maminy, to sme mali dve, a kazdy vikend mamina varila v oboch 🙂.
Tak ak pouzivate tento zaujimavy hrniec, tak napiste vase skusenosti a co vsetko tam varite.
Ja som to viac-menej chcela kvoli vareniu maska pre drobca, ze je to tak rychlejsie 😉 .

luba142
14. mar 2012

@levandullka musis vyskusat ci to bude robit este ak budes nieco varit, mozno si to mala nejako blbo zavrete

levandullka
16. mar 2012

@luba142 Vyskúšam teda ešte raz. Dúfam, že to bolo naozaj iba blbo zatvorené, aj keď som ten pocit nemala ☹. Ale je to dosť možné, pretože doteraz ho vždy zatvárala moja polovička a tentokrát som to urobila prvý krát ja 😀

abriela
26. mar 2012

kupila som kuchtu, tak idem luskat tuto temu 😉

liba78
19. máj 2012

Ahojte, tiež uvažujem o kúpe tlakového hrnca. Našla som takýto set za super cenu. Používate ho niektorá ? http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod...

zuzicka1982
19. máj 2012

Ahojte. Tlakovy hrniec mam uz skoro rok a neviem si to vynachvalit.Velmi mi setri cas hlavne pri drobcovi.Varime tam skoro vsetko: vyvar,strukoviny,ryzu,segedin a dnes hovadzi gulas..Vsetko je hotove za polovicny cas a hlavne aj chutnejsie 😉

ewana73
1. jún 2012

Baby,dostala som tlakovy hrniec ,taky maly 3,5 litr.ale je "neznackovy" .. bojim,bojim ,este nikdy som nevarila v tlakovom..kolko hmotnosti suroveho mäsa mozem dat do takeho maleho hrnca?

miriamkac
3. jún 2012

Čaute...ja varím v 90% len v tlakáči. Mám 3,5l, 5l, 7l aj 9l 😀 KEby som nemala tlakové hrnce, odmietam variť 😀 😝
@ewana73 ak varíš prvýkrát, skús niečím, čo nechávaš fučať cca 7-10 minút. Skús najskôr napr. varené zemiaky alebo ryžu🙂...až potom mäso. Treba dať pozor, aby voda v tlakáči nepresiahla približne hladinu uší hrnca, poväčšine je to riska na max. vody v hrnci. Nemusíš sa ničoho báť 😉.

4ocka
19. jún 2012

Ahojte,pridavam sa do klubu,mame tefal clipso 8l, a zatial som skusala rizoto a hovädzinu 😀 ale akosi nemam napady na recepty,baby dajte nejake,uz nemam fantaziu 😀

monulienkamt
24. sep 2012

Baby caute, ako varite zemiaky v tlakaci? Varite ich zakryte vodou ako v "normalnom" hrnci alebo davate menej vody? diky moc za tipy

mako5
25. jan 2013

tak ja som si kupila tlakovy hrniec http://www.nel.sk/kategoria/dom-a-zahrada/byvan... varila som v nom zatial na pare a dnes hydinove rizoto musim povedat ,ze je to super vec ,len sa treba stym naucit varit a hlavne odhadnut cas varenia ..popisem to svoje rizoto :
do hrnca dame olej na nom oprazime cibulku ..po oprazeni dame sladku papirku mletu ..k tomu prihodime kuracie prsia trosku osmazime osolime opeprime pridame maso ,ktore miesanim oprazime ..zalejeme slepacim bujonom ..pridame hrasok, kukricu a mrkvu a varila som to 10 minut dalsich 10 minut som to nechala po vypnuti plynu este uzavrete ..na prekvapenie mi rizoto vyslo dobre na to ze som to varila poprve ..kto ma nejake recepty sem snimi 🙂

stanka_i
28. feb 2013

ahojte. tak som si konecne uz aj ja kupila tlakovy hrniec. mam tefal clipso control 6 litrovy. varila som v nom zatial len parkrat, tekvicovu a porovu polievku, 2x hovadzie maso a 2x kuracie maso. uplne najlepsie je to, ze nemusim chodit okolo hrncov a davat pozor, len si nastavim cas a mozem sa venovat synovi.
a len tak strucne casy varenia - polievky 10 min, kuracie prsia na zelenine tiez 10 minut, hovadzie (resp. telacie) 1 hodinu.
maso som robila vzdy rovnako - osmazit na troche oleja cibulu, pridat maso, znovu trochu osmazit a pridat zeleninu, hriby, koreniny, zaliat vodou a zavriet.
polievky tiez velmi jednoduche - vsetku zeleninu dam do hrnca aj s bujonom a vodou, zavriet. po ulplynuti casu som vypustila paru, otvorila a rozmixovala.
A teraz konecne rozumiem, preco niektore z vas varia takmer vsetko v kuchte. 🙂

stanka_i
1. mar 2013

samozrejme ze som na nieco zabudla 🙂
varila som aj fazulovu polievku: fazulu som cez noc namocila, rano dala do hrnca spolu so zemiakmi, mrkvou, petrzlenom a vodou, trochu rasce a cierneho korenia, zavrela som a od zaciatku fucania robila 30 minut. potom som vypustila paru a dala som do nej zasmazku a dochutila solou.
este som na zaciatku dala do polievky aj trochu oleja, kedze som tu niekde citala, ze vtedy strukoviny nepenia.

siska53
17. mar 2014

Ahojte,ja uz tiez asi 3roky pouzivam,intenzivne tlakove hrnce..ale potrebujem poradit-ako odstranujete z,masa tie suminy? Po nejakom -akom? Case kuktu vypnete,nechate vyfucat,odstranite ich a pokracujete?
najde sa daktora,co poradi? Dakujem.

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy2
13. feb 2015

@sashulla ja som si teraz objednala tefal clipso - draha kuchta ale bezpecna.... tiez som dlho vahala ale stavila som na bezpecnost a radsej som si priplatila....

janulienka78
31. aug 2015

baby, ako varite ryzu v tlakovom hrnci na indukcnom sporaku?

allesandra
12. aug 2016

Kočky, myslíte že zaleží dost aj na značke tlakaču? Myslím značkový, alebo lacnejší. Dostala som tlakový hrniec 6L, neznačkový, ale teda ked čítam vaše prispevky ako mate uvarenu hovadzinu za 30min, tak to ja mam aj bravcovinu tvrdu po pol hodine. Bravcovinu varím v tlakači takých 45 min a hovadzinu aj vyše hodiny. Zvažujem kupu menšieho tlakacu a neviem ci investovat viac...alebo to bude rovnaké