Varenie v kuchte. Čo všetko tam varíte?

janina77
25. mar 2008

Ahojte,
mam novu kuchtu a nejako nie som zvyknuta v nej varit. Ale velmi som ju chcela, lebo si ju pamatam od maminy, to sme mali dve, a kazdy vikend mamina varila v oboch 🙂.
Tak ak pouzivate tento zaujimavy hrniec, tak napiste vase skusenosti a co vsetko tam varite.
Ja som to viac-menej chcela kvoli vareniu maska pre drobca, ze je to tak rychlejsie 😉 .

veronika13
13. jan 2009

má tlakový hrniec priam nadchol, nikdy ma nejak nezaujímal, ale som rozhodnutá si ho kúpiť, len škoda, že v tých sadách dvoch hrncov, jeden menší, jeden väčší nie sú dve tlakové pokrievky, žeby sa dalo variť v oboch naraz. Vybrala som si tento:
http://www.kuchynskyriad.sk/product_info.php?cP...

máte ho niektorá? aké sú vaše skúsenosti, prípadne nedostatky...?

veronika13
13. jan 2009

tu sa veľa užitočného popísalo

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10227

stvura
14. jan 2009

No ja som plne zacala vyuzivat vyhody tlakoveho hrnca az s malym, nakolko vyzaduje tolko pozornosti ze nic ine nestiham. Varenie je rychle, za par minut a je pohoda....

marika80
14. jan 2009

strukoviny sa v nom mozu varit. Akurat pri sosovici som mala poznamku, ze voda by sa mala davat iba do poly hrnca.

prasiatko30
15. jan 2009

ja z tych co su tam poznam fagor a tie su vcelku rychle teda aspon tento model http://www.kuchynskyriad.sk/product_info.php?cP... a ja mam sice ten prvy model ale je dost pomaly v porovnani s tymto druhym http://www.wmf.es/produkt_serie_uebersicht.asp?...{2A59F41E-ECCB-429A-8736-E5C24F6DB548} - tuto pouzivam stale je omnoho rychlejsia ako ta fagorka

veronika13
15. jan 2009

ten z tescomy čo som si vybrala by mali mať teraz v akcii u nás v meste, tak sa teším 🙂

titkovamiriam
16. jan 2009

ja ako som ich dostala tak v nich varim vsetko!od masa az po zemiaky-ryzu som si netrufla 😅 -no vsetko je neskutocne rychle kura na stave som mala za 20min.

atlaska
17. jan 2009

Ja som ho po kupe mala rok v skrini,ale teraz an neho nedam dopustit. baby ja v nom robim zemiaky v pare, dam ich do takeho kovoveho sitka co bol sucastou hrncovej sady, vody nalejem len pod sitko-zemiaky niesu ponorene vo vode a pod tlakom soft /mam soft alebo turbo/ 7minut-su uzasne chutne.
Poliecku kuraciu som este neskusala ale vyskusam.

veronika13
17. jan 2009

ja už sa neviem dočkať kedy ho kúpime a vyskúšam 😀 niektoré píšete že ich máte viac, mne sa tiež zdá, že by možno ešte jeden menší bodol, ale to časom uvidím, nechcem veľa naraz kupovať

marika80
17. jan 2009

baby, ja ked tam varim aj zeleninovu polievku tak nejaku hodku. Mozno ho zle pouzivam. V instrukciach je napisane. Dat varit na silno bez toho 'klobucika-zavazia' a ked zacne odtial para uchadzat tak stlmit plyn na najmensie a nasadit tam to zavazie. Ja to spravim, ale mne to potom nerobi ziadne zvuky (strasidelne sycanie). Znamena to, ze mam pridat tomu plyn?

veronika13
17. jan 2009

marika80, tam musí byť nejaká zrada, veď zeleninovú urobim v normálnom hrnci skôr ako ty v tlakovom. Sama som zvedavá čo ti poradia skúsenejší

marika80
17. jan 2009

no veru po roku, by som sa rada dopatrala k tomu 🙂

titkovamiriam
19. jan 2009

zeleninovu hodku-ja ju tam sice nerobim ale ta musi byt za 10min 🙂 ,nemam ziadne zavazie-zavriem kuktu dam na bod 1 a ked zacne varit stisim a prepnem na 2.robila som tam svieckovu v sobotu 40 min a zelenina bola uplne rozvarena 🙂

marika80
21. jan 2009

no ja mam taky ten klasicky papinak, ten z detstva,ze si sa bala aj okolo sporaku prejst. Lebo to zasycalo az hroza.

vavoca1
30. máj 2009

ja v takzvanej kuchte varim už 20rokov.Varim v nej skoro všetko,podľa mňa je to vynikajuci pomocnik v domacnosti.Varim tam mäso všetkeho druhu okrem ryb najlepšie skusenosti mam ale s bravčovým mäsom už som vyskúšala mnoho receptov,hlavne takých ktoré sa musia dusiť.Ale aj polievku najmä hovädziu.Takže,ja mam s tlakačom len tie najlepšie skusenosti 😅

shaden
31. máj 2009

ako uvarit ryzu v tlakovom hrnci :

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10081&use...

olga1993
20. jún 2009

Chcela by som aj ja pridat svoj prispevok ohladom varenia v tlakovom hrnci. Mam ho uz desat rokov a neviem si ho vynachvalit. Varim v nom vsetko mozne - gulas, maso na stave spolu zo zeleninou, zemiaky na salat spolu s mrkvou, segedin-kapustu spolu s masom, vtackov, hovadziu polievku, fazulu, ale z tychto prispevkov som sa dozvedela ze sa v tom da varit ryza a zemiaky (ako priloha).

marionn
30. jún 2009

ahojte babenky. viete porovnať hrnce bergHoff a Tescomu? okrem záručnej doby. všímla som si, že B. má 30 rokov a T. 3-5 r. Díky

marionn
30. jún 2009

poznáte ich? rozdiel v cene a záručnej dobe, no aj v kvalite? BergHoff alebo Tescoma? 😖

titkovamiriam
1. júl 2009

ja mam tescoma a zaruka 3 roky mi bohate staci!!tie druhe nepoznam tak porovnavat nemozem

marionn
1. júl 2009

oki, ďakujem véééľmi pekne, titkovamiriam. pekný dníček 😉

lyongirl
9. dec 2009

ahojte, potrebujem poradiť. Konečne som pred 2 dňami vytiahla starý /sorry za výraz/ komunistický tlak. hrniec. Nejak ma v ňom nikdy nelákalo variť, ale asi prišla tá správna chvíľa. Je to hrniec od svokry, nikdy v ňom nevarila, lebo má iný, tak nám tento dala do výbavy. Je smaltovaný a má určite dobrých pár rôčkov. Pred tými 2 dňami som tam varila fazuľu, písané bolo, že 30 min, ale bola hotová až za 45 min., nechápem prečo..., ale inak sa vydarila a ja som bola spokojná. No dnes som sa rozhodla, že si uvarím brav. masko na fašírky a niečo sa nepodarilo a ja neviem čo. Dala som tam maso, vodu a nechala nech to zovrie, že to stíšim, lenže ako to začalo vrieť, tak mi cez ten cuplík, kde sa má zrážať voda voda začala vytekať a mala som celý šporák špinavý. Mám sklokeramickú dosku, tak si viete predstaviť, ako vyzerala, hrniec som rýchlo posunula, tým ako som ho posunula, tak som si dosku pekne krásne doškriabala, takže teraz nadávam na starý komunistický hrniec a neviem čo ďalej. Maso som dala variť nanovo, akonáhle to začínalo vrieť, tak mi voda zase začala vytekať, tak som to stlmila a cuplík mi nenadskakuje, tak vôbec netuším, čo sa vo vnútri deje...

oknosmas
9. dec 2009

ahoj lyongirl, smaltovany talkac prosim ta vobec nepouzivaj..je na .. nic a dve veci a hlavne nie je vobec zdravy..je to riadny humus..to mi ver. ak chces varit pod tlakom, tak si radsej najdi nieco ine a neboj sa investovat. ono sa to fakt oplati. ja mam zepter tlakovy hrniec a som neskutocne spokojna. vsetko je velmi rychle a hlavne chutne. vrelo odporucam a je to z materialu, ktory nie je skodlivy. je to chirurgicka ocel, kdezto smalt..to mas kus zeleza a na nom kadmiom nalepeny smalt..humus... ak budes chciet, mozem ti napisat dake recepty, ktore ma naucili moje kamosky.. moc ich nie je, ale stoja za to.

lyongirl
9. dec 2009

ahoj oknosmas - ďakujem za radu, vôbec ma nenapadlo, že to je škodlivé, nakoľko som v smaltovom hrnci nikdy nevarila a ani nič o tom nepočula. No mohli sme mať tlakáč iný, chcela nám kúpiť svokra, ale ja som vtedy v ňom nevarila a povedala som, že veď mi od nej už máme, ona si to nepamatala...
Tie recepty len uvítam a akurát mi MM hovorí, že pri najbližšej príležitosti si teda kúpime nový 🙂 , ale to budem musieť posnoriť ešte aký..., lebo Zepter je fúúú drahý...

oknosmas
9. dec 2009

lyongirl, zepter je drahy..ale myslim, ze sa oplati investovat. ja tam varim segedinsky za 7 minut. je to naozaj chutne, manzel si pochvaluje, potraviny nie su take vyvarene, ako klasicky, maju tu svoju aromu i farbu a chut. naozaj sme si na to celkom zvykli a ked prideme k rodicom, uz to nie je az tak ono..hlavne tie mastne rezne, ktore nam ponuknu 🙂 fakt na smalte uz nevar.. a skus teda najst daco..ja ti dakedy najdem rozne recepty..ktore sa daju uvarit aj nie pod tlakom, len to dlhsie trva.. 🙂

lyongirl
9. dec 2009

ďakujem 😉

ds081005
10. dec 2009

ahojte baby chcem sa opýtať, keď dám variť hovadziu polievku v tlakači a dám tam aj zeleninu, tak sa zelenina nerozvarí, kym bude makke masko? a ako dlho by som ju mala vlastne variť?

december
10. dec 2009

ahoj ds. tu zeleninu tam musíš dat az nakoniec, lebo sa rozvarí , zelenine stacia 3-4 minuty,podla toho na ako hrubo ich nakrájaš.

oknosmas
10. dec 2009

v zepteri davam vsetko naraz..a nic sa nerozvari. neviem, ako sa to stane, ale je to tak..proste dam vsetko na zaciatku naraz a uz sa o nic nemusim starat.