Váš názor na cereálie

fakegamecz
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Pekný deň,

Dnes som náhodou narazil na Facebooku na článok o cereáliách a o tom, aké sú zdravé. Prečítal som si preto aj ďalšie články na tej stránke a zdali sa mi veľmi dobré, takže na tom článku o cereáliách niečo pravdy bude 🙂

ČLÁNOK: http://ikuchar.sk/preco-su-cerealie-take-zdrave/

Čo si o tom myslíte? Konzumujete cereálie pravidelne a cítite sa "lepšie"? Rozbehnime tu diskusiu o cereáliách! 🙂

katrin21
1. mar 2015

@fakegamecz cerealie zdrave vobec nie su..
jednak obsahuju muku a teda privela sacharidov a jednak privela cukru castokrat.... je to len moda pre pohodlie rodicov... nemusia nic chystat, dieta nasype do misky, zaleje mliekom a rodic ma pokoj 😝
bohuzial.

trgypadl
1. mar 2015

@fakegamecz podla toho ake cerealie mas na mysli...ak kakaove gúicky,muslicky,ci skoricove stvorceky,tak tie asi take zdrave nebudu
ale take ciste ovsene vlocky,tsm sa da povedat,ze su zdrave a prospesne

prego81
1. mar 2015

@fakegamecz
Zase dalsia bohovska tema. Pojem cerealie je asi taky siroky ako "chlieb", su aj zdrave aj nezdrave pripravene z roznych ingrediencii.....nakoniec sa tu na 15.strane pohadaju nejake pipiny kvoli dlzke kojenia

fakegamecz
autor
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

V tom článku, na ktorý som pridal odkaz je napísané: "No pod pojmom cereálie si môžeme predstaviť aj niečo viac. Je to vlastne akýkoľvek druh jedlého obilia. Či už dávate prednosť kukurici, pšenice, ryže alebo ovseným vločkám, všetky tieto potraviny sú skutočne veľmi ideálne a prospešné pre správne fungovanie nášho organizmu. Znižujú riziko srdcových ochorení, sú dôležitým zdrojom živín, vláknin, vitamínov a antioxidantov...".

Čiže tým nemyslím nejaký čokoládové guličky, mušličky a podobné veci 🙂

lucka1987
1. mar 2015

@fakegamecz o akych cerealiach sa bavime ???
ak o privelmi reklamovanych ranajkovych cerealiach , ktore su zapekane si mylsim asi tolkoto :
ak niekto chce, nech si ich papa a nech do svojich ratolesti pcha cerealie s privlastkom " plne vitaminom" kde rada vitaminov sa ani nezmesti na obal samotnych cerealii... zaleje si to nizkotucnym krabicovym mlieckom... a o par rokov prispeje do temy " moje dieta ma 5 rokov a 35 kil, je to normalne ? "
to rovno mozem dat mojmu dietatu milku cokoladku na ranajky, bude na tom istom 😉
aha pardon, nebude.. nezje vitamin A,B,C,D,E,F ....... X,Y,Z ....
nehovorim o tom mnozstve lepku, ktore clovek dnes prijima uz vo vsetkom ( hnusoba, je schovana aj tam, kde by ho clovek necakal )

takze by som chcela temu trochu rozviest, pretoze su cerealie a cerealie 😉

prego81
1. mar 2015

@fakegamecz
znova si nahodou natrafil na clanok na www.ikuchar.sk? 😀

lucka1987
1. mar 2015

@fakegamecz aha, pardon, precitala som si to oneskorene.. tak v tom pripade musim povedat, ze clovek si dnes musi velmi dobre vyberat aky druh cerealie ( obilniny ) do seba hodi . sama podla seba viem, ako som sa super citila, ked som takmer na pol roka vynechala jedla z muky, ziadne pecivo, ziadne zaprazky, ryzu len nelupanu, a len v malom mnozstve, obcas razny chlebik ... teraz som opat spadla do stereotypu plneho rychleho varenia, kazdodenneho zhonu, a tym sa to teda odraza aj na nasom zdravi.. zial.

fakegamecz
autor
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

@lucka1987 Ako som písal, bavíme sa o "prírodných" cereáliách, ako napr. kukurica, pšenica, ovsené vločky atď...

@prego81 Ako to myslíš?

Ak si prečítate článok, ktorý som poslal ( http://ikuchar.sk/preco-su-cerealie-take-zdrave/ ) tak by Vám malo byť všetko jasné 🙂

prego81
1. mar 2015

@fakegamecz
Myslim to tak ze tvoje prispevky sa tykaju prave tejto web stranky. Tak take ze nahodou som narazil je dost trapne nemyslis? Nespadla som z jahody

fakegamecz
autor
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

@prego81 Tú stránku občas navštevujem, ale na daný článok som narazil náhodou, bol zdieľaný v jednej skupine na Facebooku.

prego81
1. mar 2015

@fakegamecz
Ok ked myslis. V tom pripade sa ospravedlnujem a dufam ze tu rozbehnes najvacsiu diskusiu o cerealiach v dejinach ludstva

bajana
1. mar 2015

@fakegamecz myslim, ze je uplne jasne, ze robis portalu skrytu reklamu (vlastne ani nie taku skrytu, ze 😅 )

prego81
1. mar 2015

@bajana
Som zvedava co odpovie tebe ;)

fakegamecz
autor
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Prečo by som robil nejakému portálu skrytú reklamu? Čo by som z toho mal?

lucka1987
1. mar 2015

@bajana tiez by som to tu blokla... tento " fake " neviem co .. tu propaguje jednu a tu istu stranku, ktora predpokladam patri jemu.... 😉 na tom nie je nic zle.. ale takychto tem je tu uz nenormlane vela. a prosiiim ta @fakegamecz .. skor ako ta napadne , ze vytvoris diskusiu, kukni vyhladavac https://www.modrykonik.sk/forum/search/?cx=0093... . ucetris tak mnozstvo svojho a aj nasho casu 😉

bajana
1. mar 2015

@fakegamecz tu otazku nemyslis vazne, ze nie? 😀 ...mam ti tu hodit linky z diskusii, kam si sa zapojil a kam si "prepasoval" odkaz na dotycnu stranku?

prego81
1. mar 2015

A este to je aj baba 😀 Asi spadla z jahody ona

alaguema
1. mar 2015

cereálie - po slovensky obilniny. Neobsahujú ani múku, ani cukor. Sú to zrná a múka sa z nich vyrába a obsahujú sacharidy. Môj názor - áno, ale s mierou. Používame doma ovsené vločky a potom rôzne druhy bezlepkových "obilnín", ktoré vlastne ani technicky obilninami nie sú ako pohánka a pšeno, amarant a quinoa. Najviac dávame pohánku a pšeno.

fakegamecz
autor
1. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

@lucka1987 Téma s názvom: "Od koľkých mesiacov môžu deti papať cereálie?" mi asi nepomôže...

Chcete sa tu hádať a rozoberať vecí, ktoré nie sú vhodné do tejto diskusie?

domak2
1. mar 2015

Zaparene neochutene cerealie nekonzumujem, lebo mi proste nejdu dole krkom, aj ked snaha bola a tie ochutene uz zas nie su zdrave. 😅

jaron
1. mar 2015

@fakegamecz cereálie v zmysle:
- pšenica, raž, kamut, špalda, jačmenné krúpy, kukurica, ryža natural, ovsené, pšeničné, ražné vločky a pod. rôzne upravené (napr. namáčané a varené podávané s medom a makom, ako príloha atď.)
- celozrnné cestoviny, celozrnný kuskus, celozrnná múka, celozrnná krupica
- celozrnné (nie farbený) chlieb a pečivo
- pohanka, pšeno...
a pod.
jednoznačne dobré a žiadúce potraviny vo výžive
prevencia rakoviny, srdcových ochorení, zápchy, cukrovky 2. typu i nadváhy
napriek všetkým pochybným knihám typu Život bez pšenice a pod. a internetovým senzačným článkom

cereálie v zmysel bieleho pečiva, ryže a cestovín, koláčov, sladkého pečiva a pod. - rizikové potraviny

raňajkové cereálie ako zapekané musli, musli, rôzne lupienky - priveľa pridaného cukru a tuku, niektoré môžu byť menej zlé (treba čítať zloženie) a poslúžiť len občas ako určitý kompromis (napr. takéto musli s bielym jogurtom a banánom budú napriek cukru a tuku lepšie ako iba biely croisant a sladená káva), ale nemalo by to byť často a prevažovať by mali potraviny z vyššie menovanej skupiny

zita19
1. mar 2015

No dam si aj ovsene vlocky s jablkom na ranajky, ale uprimne povedane, vianocka a pol litra mlieka sa u mna vyskytuju castejsie. Chlieb a pecivo jedavam málokedy, kukuricne vlocky obcas. Ale kedze su cerealie vsetky obilniny, tak ano jedavam. Aj ryzu, aj kuskus, aj polentu obcas spacham, aj spaldove a aj psenicne cestoviny, kolace, zakusky kazdeho druhu, krupicnu kasu aj krupicove halusky do zeleninovej polievky. Proste obilniny su sucastou môjho jedalnicka. Rovnako aj maso, zelenina, ovocie, mlieko v kazdej podobe, dokonca aj tuky.
Pomohlo to niekomu? Moze na tom postavit nejaky marketingovy tah alebo vedecku pracu o obilninach? Moze. Ale mne osobne je to uplne u ri.. Ja si budem dalej jest to co mi chuti a co ja uznam za jedle.

nikawero12
1. mar 2015

Ja si myslím, že aj cereálie v destilovanej forme nie sú na zahodenie 😉 ....ved taká whiskey, bourbon alebo ražná môže byť tiež osožná zdraviu, ak sa pije v malom množstve na dobré trávenie 😀 😀 😀

fakegamecz
autor
2. mar 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Privítam aj ďalšie reakcie, zaujímajú má názory všetkých, neexistuje zlá odpoveď 🙂

timea7
6. mar 2015

@prego81 tak to s tými pipinami si zabíííííl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

timea7
6. mar 2015

@zita19 u mňa sa teda vianočka na raňajky v živote nevyskytla, ale ovsenné vkočky (neochutené) s jogurtom a ovocím milujem. Ale na druhej strane môj dedko raňajkoval pravidelne slaninu, cesto na kysnuté koláče sa u nich zarábalo hádam vo vani, jasné, že z bielej múky, čo je pitný režim netušil, mal 60kg aj s bicyklom a dožil sa takmer 90 rokov. Som za pestrú stravu, ale nie žiadne extrémy, určite nebudem do seba ládovať na kg ryby preto, že sú zdravé, keď mi nechutia.