Vaše tipy na desiatu či olovrant

cistko
26. mar 2008

Zvladli sme uz cele obedy, dokonca uz na noc papa ryzovu kasu aj ked z flase, lebo mu ju robim redsiu. Na olovrant mu davam vyzivu ale co na desiatu???? Mliecne vyrobky este nemoze, tak som premyslala nad cerstvym ovocim. Ale vobec netusim kolko toho by mal spapat. Dnes som mu spravila bananove pyre, stred banana rozmixovala, doliala trosku vody a prisypala odmerku ryzovej kase. Neviem ci to bolo dobre riesenie, no mala som pocit ze ten banan ho nezasyti. A este vypil aj 30 ml mliecka.....
Ako to vy riesite? Resp. pomoze mi prosim najst link kde by som sa o tom docitala viac. Tipy na desiatu ci olovrant, mnozstva adt. Dakujem 😅

smary
26. mar 2008

cistko ja davam to iste na olovrant ako na desiau,ja miesam kupene ovocne vyzivy bud s cerstvym bananom,alebo jablkom,odkedy mozme aj lepok,tak rozdrvim do toho aj detsku piskotu,od 10mes zacnem na olovrant davat jourt s ovocim,dovtedy to necham tak ako to je...

junovka
26. mar 2008

Na desiatu papame bud jeden cely banan s 2-3 piskotikmi/lebo uz lepok mozme/, alebo jedno cele jablko +hrusku pbvarim a dam 2 piskotiky....proste ovocie, nieco lahsie pred sytejsim obedikom.Od 9 mesiaca uz papame jogurtiky biele s vlockami, piskotikmi , ovocim alebo papame chlebik, rohlik s masielkom, nakolko uz mozme.Do 9 mesiaca by sa malo vylucne davat na olovrant len mliecko.Na veceru prvu papame kasu a okolo 1 a pol este spapame mlieko 150 ml. 😉

cistko
autor
26. mar 2008

No presne preto ze obed je sytejsi tak som chcela na desiatu len ovocie ale zda sa mi to malo 😀 ved ked som mu dnes pomixovala len banan tak to nebola ani polovicka z vyzivy, preto som doliala este trosku vody a dala ryzovu kasu ale to sa mi nezda spravne ryzova kasa aj na noc aj na desiatu:/
A nie je to zle ak aj na desiatu aj na olovrant je vyziva????Zda sa mi to dost sladkeho.....
Jeden den davam na olovrant kupnu vyzivu a druhy domacu-ta je uplne bez cukru. A kazdy druhy den mu drobim do nej keksik.
Odkedy sa mozu piskotky, obycajne?

junovka
26. mar 2008

To nevadi, ze das len ovocie.Moja tak vydrzala aj 3 hodiny do obedika.
Co sa tyka keksikov a piskot, tak tie sa maju davat detom az od 8 mesiaca, koli lepku 😎 😉 Myslim si, ze je to skoro pre vas.Na 6 mesiacov by ste mali mat 2 tuhe chody pocas dna, ostatok je mlieko. 😉

junovka
26. mar 2008

...skus si precitat Prve prikrmy a tam sa dozvies toho viac 😉

cistko
autor
26. mar 2008

na keksikoch pisu od 6 mesiaca takze to uz mozeme aj lekvar s tym suhlasil no a mliecko uz mame len rano a na vecer kasu preto lebo casto grckal tym ako sa zacal viac a castejsie hybat zacal tak sa to z neho "vylievalo"no a odporucali na "zahustit"
mala by som si ich okopcit a poprosit manzela aby mi ich vytlacil lebo je tam toho dos🙂

flipinka
29. mar 2008

Ty kokos, ty davas keksy od 6. mesiaca? 😲 No ja by som sa toho bala. Ale ved ako myslis.

junovka
29. mar 2008

cistko, este napis,aky nazov keksikov davas? 😕 Pretoze napr.Baby susienky od Nestle, sice pisu, ze od 6 mesiaca, ale my osobne sme s tym zacali az na 8 mesiacov 😉

other_side
29. mar 2008

myslim si ze ten banan by mu stacil aj bez vody a ryzovej kase, banan je syty. jakubko ma len 6 mesiacov, uplne by mu stacil ten bananik. ja som malemu v pol roku davala rano mliecko, potom ako ty ten bananik alebo jablcko s hruskou, potom uz len cajik a obed. neboj sa ze bude hladny 🙂 mozes mu do toho ovocia nastruhat par piskotiek 🙂

emjee
9. dec 2008

altea • 2d • Dnes o 12:44
Ahojček kočky,mohli by ste mi prosím poradiť ?
máme už skoro 11 mesačné dvojičky a pediatrička mi radí na desiatu dávať len ovocie-to znamená teraz v zime sa ponúka možnosť jabĺčko+ banán- zdá sa mi,že dvojčiatkam už táto kombinácia prerastá cez hlavu,a majú toho dosť-stále len to isté
no a na olovrant zas mliečne výrobky-jogurt,alebo jogurt s ovocím ,prípadne 16% kys.smotana s troškou vanilk.cukru-zas stále to isté
Na raňajky máme mliečko so sušienkami,aj tie musia byť pomixované-pretože nás stále ešte napína ,ale to je zatiaľ v pohode.
Poradíte mi prosím nejaké nové možnosti,kombinácie,alebo čo ste dávali-dávate vašim ratolestiam...
ďakujem.

zuzka99 • 1d • Dnes o 12:51
na desiatu ešte dostať teraz hrušku, príp. obmeň s broskyňovou alebo marhuľovou presnidávkou. Ja dávam aj sušené bio marhule, uvarím vo vode a rozmixujem a dám s ovsenými vločkami (dobré na zápchu), teraz som kúpila ďatle, aj to možu, tie sa chystám urobiť s ryžovou kašičkou. Dávam aj napr. cuketu s jablkom, čerstvý fenikel s jablkom...práveže tých kombinácii je strašne veľa a ja ani nestíhám všetko dávať čo by som chcela.
Na olovrant jogurt, príp. dám do misky na spodok piškotku, polejem trochou čaju, na to ovocie a celé prelejem jogurtom, príp. tiež nejaká ovesná kaša, ak ju nemal na desiatu. ale samotný jogurt on miluje, tak mu to nekazím

altea • 2d • Dnes o 13:17
Zuzi od hrušky sme sa vyhádzali ,kožná nám povedala,že nie je vhodné dávať ovocie a zeleninu,ktorá v tomto období už nerastie-je to vraj striekané a čo ja viem čo ešte..čo sa týka výživ z fľašky tie dávam,len keĎ niekde cestujeme.
S biomarhuľkami a ovsenými vločkami to skúsim,ale ďatle (kvôli možnej alergii z cudzokrajného ovocia ) toto radšej vynechám.Taktiež silné alergény sú jahody,maliny,takže to tiež radšej nie.
Piškoty -klasické nie ,pretože obsahujú vajíčka-teda bielok a ten je tiež alergén.

jahodka11 • 1d • Dnes o 13:44
altea-nas maly je alrgik, takze to mame s jedenim hrozne....zatial ani mlieko nemoze......na obed mu uvarim zemiaciky, masko a zaleninu(len tu, ktoru moze) alebo ryzu a spapa z toho polovicu....potom si vypyta mliecko....vypije cca 120ml, aj viac niekedy...a zaspinka a ked sa zobudi, bud banan alebo vyzivu a tak asi 2hod po zobudni dopapa obed....a vecer kasicka....

zuzka99 • 1d • Dnes o 17:23
ešte ma napadlo jablčko s mrkvou. ja som práve čítala že ďatle sa možu aj skor, ale ty vieš lepšie čo možete a čo nie. piškoty ja dávam slatinské, tie od 6 mesiacov. a ešte lepšie ako ovsené vločky nám chutia pohánkové.

beelinka
18. dec 2008

Kocky ako davate tie ovsene vlocky a s cim ? Pocula som ze je to dobre. My uz papame vela a aj pyskotky sme skusali ale tie bezlepkove. A tie datle sa odkedy mozu ?

junovka
18. dec 2008

beelinka, ja som s jemnymi ovs.vlockami zahustovala polievky, alebo varila ovsenu kasu.Datle by som zacala davat od 1.roka 😉

junovka
18. dec 2008

...a este ma napadlo, ze som vlocky davala do ovocneho pyre na desiatu, alebo olovrant, a davala som ich aj do bieleho jogurtu 😎 🙂 😉

davidko7
22. dec 2008

junovka-tie vločky si davala take suche do jogurtu,alebo sii ich namočila predtym do vody?

junovka
22. dec 2008

davidko, suche...v jogurte sa trocha namocili.

kisska
22. dec 2008

davidko - ja ich preplachnem vriacou vodou a tak ich davam do jogurtu. Maly je taky netrpezlivy, ze by nevydrzal, kym by zmekli 😉 😉 😉 a okrem toho, to aj trosku otepli jogurt, tak ho nejedava taky ladovy z chladnicky...

lublana1
8. mar 2011

...ahojte baby, znovu otvaram tuto temu, nakolko mame uz 8 mesiacov a dva tyzdne, davam uz aj namiesto olovrantu-mliecka, stravu, teda doteraz jogurt. zaujimalo by ma, ci mate aj nejaky iny typ na olovrant, nakolko kazdy den jogurt by som nechcela davat. na desiatu davam ovocne vyzivky, ale to sriedam kupovane a domace, niekedy nadrvim 2-3 piskotky, zatial bezlepkove, nakolko s lepkom chcem pockat do ukonceneho 8-meho, takze zatial ani ovsene vlocky, ani chlebik a rozok nechcem davat na olovrant. vopred vam dakujem za vase rady a odpovede 😉

tomika
31. mar 2011

@lublana1 piškotky namáčať do čajičku,roztlačeny banánik

krinka
17. aug 2012

ahojte, ja dávam na desiatu kaše od Neslé - marhulové, broskyňové, jablko-banán a na olovrant banánik rozmixovaný s jablkom, hruškou alebo broskyňou, zriedim s mliečkom a prip. dávam krupičku ryžovú tiež od Nestlé. Máme ukončený 6 mesiac. Na obed polievočky: mrkva, petržlen, zemiak, mäsko, cuketa alebo karfiol....1x do týždňa žľtok na miesto mäska.
Lepok som začala dávať vo forme kaší kupovaných.