Večera pre návštevu

sunnyfunny
11. nov 2013

Ahojte,prosim vsetky sikulky o tipy na mnamky veceru pre navstevu.Napadla mi zemiakova placka so sote a zeleninkou,chlebicky s nejakou natierkou a kolac.Vdaka za napady.

dasiacik
11. nov 2013

@sunnyfunny
Obratene rezne s ryzou su super mnamka,na ktorej sa
neda nic pokazit 🙂 Plus nejaky salatik,uhorka,cvikla,...
Kolacik mozes urobit akykolvek,je uz len na tebe ci chces
lyzickovy,alebo klasiku do ruky.Staci upiect obycajny
piskot,na to krem aky len chces,ovocie podla chuti,zelatina
na vrch a mas opät rychlovku.Alebo,obycajne muffiny,ak
ide o nejaku navstevu,na ktoru nepotrebujes extra zapôsobit.
Staci,ze si pochutia 🙂 A chlebiky su klasika 🙂 Kludne
môzes vymysliet tiez este chutne jednohubky z listkoveho
cesta.Natries syrokremom,kecupom,salama,tvrdy syr,
zakrutis,na hodku do chladnicky,potom krajas na take
koliecka,das piect 180stupnov 20-25 minut a hotovo 🙂
Nech uvaris cokolvek,bude to super,uvidis!Drzim palce!

zuzkat1
11. nov 2013

Ja mam najradsej hovadzie na vine k tomu cestoviny a dake jednohubky a bublanina s ovocim...alebo jablkovy kolac.
To hovadzie:nakrajas na kocky.oprazis cibulu1-2,na to das na kocky pokrajanu papriku-2-3. Na to hodis maso a osolis.oprazis a podlejes vyvarom.dusis.ku koncu podlejes bielym vinom podla chuti.dusis a na zaver das paradajkovy pretlak podla chuti. O 10min.to mas hotove.ja davam vela paradajok lebo to tak mam rada. K tomu sa hodia tie vretena cestoviny.je to asi na kilo masa.ma to v podstate plavat v stave takze nesetri ani vyvarom. Robim to rada ked niekoho cakam lebo sa to vari same🙂
@sunnyfunny

zuzkat1
11. nov 2013

@sunnyfunny tymi vretenami som myslela spiraly🙂

josenka
11. nov 2013

@sunnyfunny Jednohubky s maslom, štvorčekom kyslej ryby (zavináč), navrch plátok olivy. Morčacie alebo kuracie v nivovej omáčke, cestovina. Ako dezert falošné tiramisu - môžeš urobiť deň vopred, ušetríš čas. 🙂

m_ij_ka
11. nov 2013

@sunnyfunny sprav pizzu /daj na ňu to čo ti dá chladnička/,jednohubky s klobásou, syrom, paprikou červenou,uhorkou, zapekané chlebíky /maslo, šunka, syr, kečup/

pivonecka
11. nov 2013

poradila by som Ti podla toho, ci chcete stolovat, alebo si len posediet a popri tom nieco dzobkat... na klasicke stolovanie je super urobit svieckovu, je to slavnostne jedlo. Ale pokial chcete sediet, kecat a priebezne sa obcerstvovat (tomuto davam ja prednost) tak som naposledy rozlozila pripravy na dva dni a bolo to super. Francuzsky kremes som urobila den predtym (musi sa odlezat) a takisto aj zemiakovy salat je lepsi na druhy den, predpripravila som si male medajlonky kuracieho a morcacieho maska, tie som nasolila a pridala olej, den si to oddychlo v chladnicke no a v den oslavy som ho obalila v obalovacej zmesi zo sacku, ktore kupis v obchode v roznych prichutiach a hodis to len do rury a podavat mozes na teplo, alebo aj na studeno 😉 je to velmi rychla a chutna zalezitost, da sa to servirovat aj na dezertne taniere, lebo clovek si nalozi, kolko mu chuti a moze to papat aj priebezne. Potom som este upiekla cesnakove trojhranky z kysnuteho cesta a klasicke jednohubky. Je fajn, ked si rozlozis sily, lebo treba aj upratat po pripravach a keby som mala robit vsetko v jeden den, asi by som uz potom na priatelov nemala tolko energie 😀
Je vela veci, ktore sa hodia na party, oslavu... plnene masove rolady, ktore sa daju servirovat na studeno, udeny hovadzi jazyk v studenych misiach, plnene zapecene bosniaky so syrovou omackou, paprikou a slaninkou a k tomu na velke kusy nakrajana cerstva zelenina (mrkva, biela redkvicka, paprika, uhorka... ), kuracie medajlonky na grile so zeleninovym salatom a cesnakovymi bagetkami, syrove, alebo cokoladove fondue... je tolko moznosti... prijemne pripravy a peknu oslavu 😉

sunnyfunny
autor
11. nov 2013

Hmm vy ste ale sikulky!! do prdele teraz neviem,ze co.. 😀 co sa tyka tyka tych placiek,tak myslite,ze je to ok jedlo?nechcem robit nic slavnostne,proste take posedenicko,pifco,vinko..nahodou do tych placiek napln masko neviete poradit?s nejakou fajnou prilohou? 😅 by som sa len radila,co? :D

sunnyfunny
autor
11. nov 2013

@dasiacik co sa tyka kolaca,tak vedela by si mi poradit nejaky rychly krem na piskot?moze byt aj obycajna smotana??? 😝 diiik

sunnyfunny
autor
11. nov 2013

@m_ij_ka take jednohubky mam aj ja rada 😉

sunnyfunny
autor
11. nov 2013

@pivonecka dakujem za uzasnu odpoved pivonecka 🙂

dasiacik
11. nov 2013

@sunnyfunny
Jemny tvaroh,maslo /hera/,praskovy a vanilinovy cukor.
Jednoducha chutna plnka 🙂 Tie tvarohy 2,maslo 1 cele.

dasiacik
11. nov 2013

@sunnyfunny
Inak,ak to bude len take neformalne posedenicko,tak
my robime tak,ze urobime take mensie rezniky,trebars
aj tie obratene,alebo v cesticku,trebars 10,kuracie,bravcove.
Das ich na jeden tanier,a do misy urobis nejaky cestovinovy
salat.Das do stredu stola a sam si kazdy nalozi ked bude
mat chut 🙂

sunnyfunny
autor
11. nov 2013

@dasiacik dasiacik,toto je fajny napad,minule som tak spravila akedze pridu ti isti ludia,tak nechcem to robit zas.co sa tyka plny,tak fakt je urcite dobra,lenze ja som v usa a tu tvaroh nemaju. ta cista smotana kysla zmiesana s cukrom by nemohla byt?a navrch len ovocie a zelatina..?? 😅 alebo vies este nejaku inu? dakujem dakujem 🙂

dasiacik
11. nov 2013

@sunnyfunny
Jasnee,ze urcite moze byt 🙂 Inak,este ma napadlo,ze
aj take dunajske vlny su fajn a rychle.A je vela variacii.

pivonecka
12. nov 2013

@sunnyfunny plnena placka je fajn, len ju musis podavat teplu a cize aj smazit chvilu pred prichodom hosti... no a ked si predstavim ten "odoooor" po takom smazeni... 😀 inak sa da plnit kuracim, hovadzim (to treba dusit dlhsie), bravcovym a moze tam ist aj pecienka, sampiony, cibulka... alebo sa da spravit varianta s arabskym chlebikom, kde pouzijes majonezu, alebo kyslu smotanu, masko, farebnu papriku, list salatu, pripadne fazulku
ked chcete sediet, odporucam ist do niecoho studeneho, urobit napr. plnenu kuraciu roladu, alebo tie plnene bochniky - sedliacke fondue... http://varecha.pravda.sk/recepty/plneny-chlebik... toto mozes spravit do velkeho okruhleho chleba, kde si particka namaca kusky opeceneho chlebika, alebo urobit mensie porcie pre kazdeho zvlast, ja k tomu podavam aj tu spominanu nakladanu zeleninu
no a co sa tyka kolacika, tak tento je uplne bozsky, osviezujuci a miesto tvarohu mozes pouzit ricottu
tu najdes recept http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/78/25564

sunnyfunny
autor
13. nov 2013

@pivonecka no do kelu! 😀 trochu si ma zneistila pivonecka 😅 😅 odor by nebol citit,lebo by som ich pripravila uz skoro skoro rano..a potom zohriala v mikrovlnke..ci?? Tvoje napady su super,aj s tym chlebikom,lenze ta navsteva bude taka formalno neformalna- teda spolocne namacanie si predstavit neviem a teda som vyciarkla uz aj to samostatne namacanie ;) kolacik vyzera fajne, ale spravim moj osvedceny-jablkove pite. rozmyslala som aj gordon blue,ale nevieeem,taka som nerozhodna jooj.no nic,idem googlit, ale budem potesena za kazdy dalsi napad. 😉

pivonecka
13. nov 2013

@sunnyfunny tak zneistiet som Ta nechcela, len placky su naozaj najlepsie cerstve, ale mozno je to len moj subjektivny nazor 😉 no a pite je fantasticky stavnaty kolacik, drzim palec!

este ma napadla bravcova panenka (nakrajana na hrubsie kolieska) plnena susenymi slivkami a obalena v slaninke, alebo v prosciutee... ja este slivky namacam v slivovici, potom prudko opeciem na panvici a na par minut dam do rury... nie je to vobce pracne a chuti to skvele 😝

sunnyfunny
autor
3. dec 2013

pivonecka nie nie co si..;) vsetko dopadlo fajn,spravila som male placky s masom,roladu,kolace..a odvtedy mi zacali kusok puchnut nohy.dakujem krasne za rady a napady 🙂