Večera pre skoro 9 mesačné dieťa

alexia4
11. mar 2013

Ahojte mamičky, možno sa Vám bude zdať táto téma trápna, ale už neviem, čo mám dávať na večeru môjmu skoro deväťmesačnému chlapčekovi. Kaše mu moc nechutia a a nechcem mu stále dávať iba pečivo s maslom a džemom (samozrejme domácim). Poraďte niečo, prosím! Tiež by som sa chcela opýtať, ako ste vaše deti donútili, aby pekne sedeli pri papaní v stoličke. Lebo malý sa niekedy pekne naje, ale niekedy už nechce ani ústa otvoriť, kým mu niečo pred neho nestrčím. Na hračky pri papaní ho nechcem učiť, tak mu vždy do ruky strčím aspoň druhú lyžičku, s ktorou sa aspoň trochu zabaví a pritom mi otvára aj ústa. Je to správne?

sendy182
11. mar 2013

@alexia4 môžeš i polievočku alebo čo mal na obed 🙂.....lyžičku mu kľudne môžeš dávať....za každým sústom ho pochváľ a motivuj......

alexia4
autor
11. mar 2013

No pred obedňajším spaním máva polievačku ešte mixovanú a po zobudení sa okolo 14-14.30 mu dávam mäsový príkrm. Na večeru potom akože tú kašičku, ale je to skôr také trápenie.

sendy182
11. mar 2013

@alexia4 vyskúšaj mu kašičku v menšom množstve na raňajky a uvidíš či mu vlastne chutí 🙂 ..............ak sa ti zvýši ešte polievka tak mu môžeš kľudne......no možno mu postačí na večeru i mliečko 🙂

mata95
11. mar 2013

ja dceru zabavam rečami,bud vymyšlam rozpravky alebo meliem len tak piate cez deviate len nech ju to zaujme,ked ju krmi moja mama otvori jej šlabikar mala pozera rozpravky mama knim vymyšla pribehy a mala počuva,tieš niesom za hračky ani za telku pri jedle ale toto unas funguje...skus polievky,ryžu vmlieku,krupicu,puding.....moja dcera miluje krupicu a jedla by ju aj každy den,alebo buchty....

mata95
11. mar 2013

tieš zemiakova kaša,ryby,zo všetkeho trošku,pokuštiku.....a polievok existuje milion,paradajkova omačka je super...je vela toho čo deťom chuti....
😉

aadulik2110
11. mar 2013

@alexia4 môj malý má 9,5mes. a na večeru papá len zeleninku (akúkoľvek kombináciu). A dojedá sa mliečkom (stále kojím).

ivani
12. mar 2013

@alexia4 ja mojmu 9,5 mes. spievam pri jedle, niekedy papa pekne bez opiciek, ale niekedy vymysla a vtedy mu musim spievat alebo hovorim riekanky, zaujme ho to a pekne otvara ustocka na papanie

dedenini
12. mar 2013

Moja mala ma dnes 11 mesiacov, a vzdy jej dam nejaku kasicku, davnejsie bola oblubena krupicka, ale uz som jej zacala davat vselico ine, my tu mame take co sa daju kupit, ci bananove alebo aj zeleninkove/ovocne, zatym dam mliecko a krasne spi do rana. Ja zijem v UK a tu pecivo, rozteky tazko kupit, a tlacit ju sendvicovym chlebom na vecer nechcem, lebo cez den ho spapa dost... niekto si povie ze dieta krmit v tom veku kasickami nieje dobre, ale my sme tak nauceny a ked dam mliecko zatym hned zaspinka uz ked dopija mliecko... 🙂 No ked tvojmu nechutia kasicky, skusila by som nejaku zeleninku, ak nechuti mixovana, tak skuz mu dat do rucky, ci nebude papkat aj sam, aj ked asi bude vsetko naokolo... alebo mu len trhaj kusky z nejakej zeleninky, a tak sa da zo zelenkou aj super zabavit ... 🙂

alexia4
autor
12. mar 2013

@mata95 A môžem sa opýtať, paradajkový pretlak už potom takéto staré deti môžu? Lebo paradajky by sa mali až po roku. A krupicu myslíš akože ľudovo povedané grisku? Lebo na obale je napísané, že je tiež vhodná až po roku. Aj keď už mám staršiu dcéru, som z tohto akosi jeleň 😅 , nič si od nej nepamätám

cherry1981
12. mar 2013

Ja davam takmer 11 mesacnej stale mliecko bez toho by ani nezaspala a spinka celu noc 🙂
A co sa tyka jedenia a sedednia v stolicke, tak nasa je priam obklopena hrackami aby sa najedla inak mi neotvori ani usta

mata95
12. mar 2013

@alexia4 ja neviem ja som povedala doktorke že som to malej dala a že jej chutilo,sama mi odporučila že od pol roka jej mam davať zo všetkeho,samozrejme nie koreniste,ťažke ani mastne,žiadna kapusta a podobne veci....a krupicu-grizik,malej varim od 5mes. tak isto aj puding,oboje len take riedke a všetko je vporiadku...určite je to lepšie ako tie kupenske umeliny,kaše,vyživy a td.... 🙂

alexia4
autor
13. mar 2013

@mata95 Ďakujem pekne za rady, dúfam, že to niekedy vrátim 😉

mata95
13. mar 2013

držim palce🙂)