Vegetariánske dieťa. Prosím receptíky

kangaroo
4. mar 2007

máte také a čo papáte, prosím si receptíky 😉

kitka123
12. mar 2007

Mam take a doktorka rekla ze je to OK, akorat musime jist hodne strukovin, aby mela dostatek bilkovin. Takze varime aspon trikrat - ctyrikrat tydne hrachovou polevku, hrachovou kasi, cockovy nebo fazolovy privarok, cicer, cervenou cocku do zeleninovych polevek ...
A ty si se proc rozhodla pro vegetarianstvi u deti?

kangaroo
autor
14. mar 2007

pretože mna od malička nahánali s mäsom a mám k tomu strašný psychický odpor, a okrem toho si myslím,že mäso /budem zlá/ zahumusuje organizmus, myslím že v dnešnej dobe nejest mäso je menšie zlo ako ho jesť 😀 , čo prosím ťa papate na ranajky, vrta mi v hlave úslovie že na ranajky sa má toho zjesť najviac, s obedom sa podeliť a večeru nechať nepriatelovi, rozmýšlam čo by bolo vhodné na raňajky, čo papate vy? no mne robí lekár kvoli vegetariánstvu pakec, ale ja sa nedám, poznám detskú lekárku, ktorá vegetariánstvo schvaluje a odporučala mi dávať mu sojové mlieko obohatené o B12 inak nič zvláštne, papáte aj soj.mlieko, ak ano aké? d 😉

melory
14. mar 2007

ked si nahradis maso sojov tak varis ako s masom, len to nahradis sojou

melory
14. mar 2007

len moj ked ma chleba krici kde mam maso... 😒

kitka123
15. mar 2007

Kangaroo, mlecne vyrobky jite? Protoze jestli ani to ne, tak tam opravdu treba stravu prizpusobit aby neco nechybelo. Ja velmi sojove mleko ani maso nedavam, soja je taky alergen a tezka na traveni. Jsou obilna mleka jako ryzove, ovsene ... varim s tim kase, privarky, mala to pije aj samotne, maji rozhodne lepsi chut nez sojove, to vetsinou deti moc nelubi. Co se tyce B12, tak to skutecne obtizne nahradit kdyz nejite maso ani mlecne vyrobky. Jedinou adekvatni nahradu co znam je sojovy syr Tempeh, dostat ho v prodejnach zdrave vyzivy, biopotraviny atd, ten ma strasne moc bilkovin i B12. Ale malej davaj az od roka. No a potom ty strukoviny.
Na ranajky davame ruzne kase: pseno, kukuricna krupice, ovos, ryze, ... s mlekem a rozienkama, nebo jinym ovocem. Je to opravdu velmi, velmi energeticky vyzivne

zuzka111111
15. mar 2007

mam otazocku trosku mimo temy mozem jest soju ked kojim?? uz aj prikrmujem 😕

kangaroo
autor
18. mar 2007

zuzka111111:ak sa z toho bábo nevyhádže alebo ho nenadúva tak no problem
kitka123: mlieko papáme, hlavne jogurty,syry a tak,ale pre alergikov to nie je nič moc 😝

impka
5. mar 2011

@kangaroo na ranajky davam synovi ryzovu kasu s melasou napriklad- tam je aj zelezo- vela. Alebo tahini- sezamova omacka. podla tradicnej cinskej mediciny su na ranajky v detskom veku uplne najvhodnejsie KASE, mozes davat bezlepkove- kukuricnu, ryzovu, amarantovu, pohankovu.... alebo zitny chlebik a podobne. nas je este maly, takze zatial davam kase.