Velký vekový rozdiel medzi deťmi

hosaro
23. aug 2018

Ahojte dievčatá chcem počuť váš názor mám kamarátku ktorá má dve deti vo veku 14 a 15 rokov a terazneplánovane otehotnela čo by ste robili vy v takejto situácii?A myslíte že ten velmi velký vekový rozdiel nebude problém?
Za každú odpoved bude vdačná

zeytin
23. aug 2018

Medzi mnou a najmladsim bratom je 13 rokov a vobec v tom nevidim problem. Rozumieme si super, aj ked to teraz uz nie je moj maly brat, je dospely, skoncil VS... Niekedy na mna dal skor, ako na moju mamu, ked som mu dohovorila. Takze nech sa tvoja kamoska tesi, bude to skvele. A ani ked som boka v puberte mi neprekazalo sa on starat, robila som to rada...

zuzanka.zuzu
23. aug 2018

@hosaro vymenila by som "kamaratku" ktora riesi moje tehotenstvo na internete

pribinak
23. aug 2018

Ako v com ma byt ten problem? Ze je staršie deti pomozu? Postrážia babo?
Ked sa rodicia budu pozerat na situáciu ako na problem, tak to problem bude.
Ked sa budu na situáciu pozerat ako na to, ze staršie deti su takmer odrastene a budu nápomocné a bude to fajn, tak vsetko bude fajn
Medzi mnou a mojim najstarším bratom je 16 rokov rozdiel, naši sa vsak nikdy nezaoberali tym, ze je to problem

janulka1802
23. aug 2018

ja žiadny problém nevidím, práve naopak len dôvod na radosť

thoughtfulweirdo
23. aug 2018

Medzi mnou a mojím bratom je 16 rokov a je to super z oboch strán. A nechápem, prečo to ty riesis.

mirro
23. aug 2018

@hosaro hádam kamarátka najlepšie vie,čo urobiť. V čom má byť problém? Ona vidí problém? Existenčný? Či čo? Či problém riešiš ty a nevieme aký? Málo info. Môj uhol pohľadu-deti v puberte, kamoška plus mínus okolo 40 a budú mať doma najväčší dar, nový život. Takže radosť, žiaden problém.

sasesoe
23. aug 2018

@hosaro co by som robila? Tesila sa, ze bude babatko, samozrejme. Takyto "benjaminkovia" predlzuju mladost rodicom.
Ja mam o 12r mladsiu sestru (ja som najstarsia, ona najmladsia), moja mamka je tiez najstarsia a jej najmladsia sestra je od nejnon13r starsi, moj manzel je najmladsi, jeho surodenci mali 13 a 18, ked sa narodil.
Nevidim ziaden problem, ma to kopec vyhod, starsi sa naucia zodpovednosti, uvidia o com je zivot, deti, ako s babatkami, rodic bude mat kto pomoct a mozu si tie najkrajsie roky s drobcom zopakovat zas.

hosaro
autor
23. aug 2018

@mirro kamaratka ma poprosila ci by som nemohla sem napisat

mariejenka
23. aug 2018

Zdravim, je to dôvod na radost...a moja mamka je o 22 rokov mladsia od jej najstaršej sestry...je to uplne vpohode a vsetkych šesť súrodencov maju velmi pekny vztah. Kamaratke gratulujem.

kredog
23. aug 2018

Kamarat je o 2 roky mladsi od svojej neteri. Babka bola na materskej s oboma😁

janinah
23. aug 2018

Moje deti mali 10 a 12 rokov,ked sa im narodil braček,väčšiu radosť si nevidela.....a je to tak doteraz,že je to ich malý braček /ten medzitým vyrástol na 170cm a je v puberte/😉 pokiaľ kamarátka toto považuje za problém,tak je problém v jej rodine,že nefunguje tak ako by mala a dôvod môže byť všelijaký,to nech kamarátka popremýšľa....bola som v jej situácii a ani mi nenapadlo toto riešiť...

kratucka
23. aug 2018

@hosaro osobne si myslím, že to až taký problém nie je. staršie deti aspoň budú mamičke pomáhať s bábätkom. poviem ti, že keď som bola malá, tak som si veľmi priala aby som mala mladšieho súrodenca, no nesplnilo sa mi to, keďže moja mamka už mala dosť rokov. ale podla môjho názoru to musí byť super pocit, keď sa súrodenec môže starať o mladšieho 🙂

deti95060810
23. aug 2018

v našej rodine sú veľké vekové rozdiely medzi deťmi bežná vec... mám strýka ktorý je mladší ako moja sesternica....
naša pani učiteľka ostala tehotná keď robili dcére - jedinák, svadbu....potom spolu kočíkovali.

eliska13
23. aug 2018

@hosaro nevidím žiadny problém to sú deti, ktoré majú svoje záujmy pubertiaci a teraz príjemné osvieženie rodiny.ja mám v okolí samé veľké rozdiely 13,15 r tie väčšie sú dievčatá podľa mňa je to fajn také spestrenie uz stereotypu

miadi
24. aug 2018

Ja som minule videla v jazere takychto dvoch pubertakov 14-16r a maleho brata 2r pomahali v nafukovacke s otcom zabavat zatial čo mamina v 8mesiaci lehnila na deke.., takze oni to maju super zariadene velke deti pomahaju a maly bude mat partaka ( asi snaha o dievčatko 😁) Lebo poznam aj babu z videnia co ma 5 deti Lebo prve 4boli baby a muž moc chcel syna 😀 ( ale som rada že mm si na to nepotrpi a chcel by este jednu babu 😁)tak kamoske odkaž ked je ten vekovy rozdiel big deal nech si porieši aj 4 te 😜

andrejka1974
24. aug 2018

Ja mam deti 25,21, 18,10,6 a je to super starší pomozu s mladšími a je na nich spoľahnútie vedia všetko

pininka
24. aug 2018

@hosaro poznam.viacero takych co maju aj ovela vacsie rozdiely a je to v pohode. My mame medzi prvym a tretou 10 rokov a syn mi uzasne pomaha. Aj mladsi ktory ma 7. Je to aj o vychove a priprave,ale co viem vacsinou sa deti aj tak nakoniec tesia.

mackoromanocka
24. aug 2018

ja budem mat 33, a mam surodencov 18,20,13, a 9 🙂))..milujem ich a oni mna 🙂))a 4 rocnu dcerku

henikav
24. aug 2018

@hosaro moj syn ma o 13 rokov viac ako nasa dcerka (bude mat 18 a dcerka ma 5), je jej VELKY brat, vedia sa aj natahovat akoze sa tak hraju, ale zaroven je ako dalsim rodicom pre malu. Mala je nas maznacik,

maca2017
24. aug 2018

Ja mam najstarsie 23,stredny 15 a nase mimi 3 mesiace 😃😃😃

jana_eyre
24. aug 2018

preco problem? ja osobne poznam praveze viac ludi co maju velke rozdiely a vsetci sa z dalsieho babatka tesili - starsi pomahali s mladsimi a priucili sa ake je to starat sa..

jedna moja sestra ma 12r rozdiel, brat 16r rozdiel a dalsia sestra porodila babo ked jej deti maju 11 a 13r..

a ja som od svojich surodencov mladsia o 11, 9 a 7 rokov.. tym ze oni maju take velke rozdiely, aspon sme stihli mat deti podobne, lebo tie ich druhe sa priblizuju k veku mojich deti a nas aj to ako surodencov zblizilo..

a premna vyplynula dalsia vyhoda ako najmladsej s velkym vekovym rozdielom - ja som pri vlastnych detoch uz aj realne vyuzila vsetko co som sa pri neteriach a synovcoch naucila.. 🙂

janamexico
24. aug 2018

Skoro 8 rokov a som uplne stastna ze je to tak

jana_eyre
24. aug 2018

a este som chcela napisat, ze ked som mala 9 najstarsej sestre sa narodilo prve babo - premna bola neter ako mladsia sestra a bola som strasne rada.. teraz ma neter uz 25r, moc sa bohuzial nevidame ale to uz je o inom.. ja som vtedy bola strasne stastna, lebo som vzdy tuzila po mladsom surodencovi..

zdenkanikolka
24. aug 2018

@hosaro Mám 16ročný rozdiel medzi deťmi 🙂 A moja už skoro dospelá slečna sa na malého bračeka neuveriteľne teší 🙂 Niet dňa,kedy by nehľadila bruško,neprihovárala sa mu... Verím,že si starší súrodenci k bábätku vypestujú krásny vzťah 🙂 A aj mamina si miminko isto užije naplno po takej väčšej "prestávke" 🙂 Držím palčeky,nech všetko dobre dopadne a sú šťastná rodinka 🙂 🙂

vecernica_katka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renab
24. aug 2018

@hosaro ja mam deti 27, 25 a 14. Problem bol iba v tom, ze som cele tehu ako aj pri tych dvoch prevracala a nebola som schopna sa na 100% venovat starsim ani po narodeni najmladsieho, nakolko cele dni a noci preplakal. Nevyzadovala som od deti, aby mi s nim pomahali a vlastne tym, ze bol taky aky bol, ani nemali moc sancu. Ked som chcela, aby mali doma trochu kludu, musela som s najmladsim odist, takze boli casto bez mamy. Pre dceru bol tento cas ako antikoncepcia, nakolko dovtedy mala predstavu, ze byt tehu a mat male dieta je ovela jednoduchsie. Dokonca sa isty cas aj so synom hnevali na maleho, ze je pricinou vsetkych problemov. Ale potom to vsetko preslo a maju dobry vztah. Nakoniec, ked isiel najmladsi do skoly, tak starsi na vysku, takze vlastne mame doma jedinacika.

ada309
24. aug 2018

ja mám medzi deťmi 9r rozdiel ... keď som čakala mladšiu,staršia sa moc netešila .. ale teraz by ju za nič nedala ... a veru aj pomôže ...
manželovi súrodenci tieto rozdiel po 9 rokov .. dnes už všetci dospely a vôbec žiadny problém..

romiada
26. aug 2018

@hosaro dcera 11 maly takmer 2roky. Esteze je starsia dievca, skor ma tendenciu pomoct a postarat sa. Strasne sa nanho tesila. A maly ju zboznuje - kváka ju za vlasy a kusne kam trafi 😂

whatever1
8. sep 2018

@hosaro Urcite to nie je problem, skor vyhoda...Detska urcite radi pomozu, postrazia, rychlejsie sa osamostatnia, naviac mamka bude mat viac casu na vsetko domace prace..atd.👍

janamexico
11. sep 2018

My mame skoro 8 prvy chalan druha dcerka a mala je dobra zakeracka na maleho ale zboznujeho ked ho vidi ide si odzipsovat hlavunod usmevu ani na mna sa tak neusmieva a maly aj pomoze takze som rada

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre