Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

cessy
19. nov 2009

v recepte je ze drvene klinceky, to aj zozeniem????viem ze byvaju cele ale dvene?? 😕

monkula
19. nov 2009

cessy, ja som ich dala rozbiť manželovi... 😀 😀

cessy
19. nov 2009

no to ma tiez napadlo, alebo ze by som ich dala do mlinceka, ale nebude to tak na jemno ako skorica 😒

monkula
19. nov 2009

môj to rozbil najemno 😀 😀 😀
pošlem Ti ho?

cessy
19. nov 2009

monkula nooooo si z daleka?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale najprv ich musim kupit a tiez skusim dat muzovi rozdrvit, keby to neslo, tak sa ozvem 😀 😅 😵 inak myslela som ze to na jemno nepojde 😕

monkula
19. nov 2009

Cessy, dohodnuté.... pošlem dobierkou... 😀
Aj aj som minulý rok skúsila nový recept na medovníky a už iné robiť ani nebudem... 😉

cessy
19. nov 2009

monkula ok,sme dohodnute

tak daj recept 😵 , ja idem skusat tie co uz robila aj ukmima z prvej strany, ale do vianoc hadam aj ine vyskusam

monkula
19. nov 2009

400 g hladkej múky
170 g práškového cukru
50 g masla
2 vajcia
1 PL rumu
3 PL medu
1 ČL sódy bikarbóny
1 PL medovníkového korenia
1 vajce na potretie
----------------------------------------------------------------------------------
Všetko spracujeme a necháme hodinu postáť v chladničke, potom vyvaľkáme, vykrojíme, potrieme a pečieme...

cessy
19. nov 2009

monkula a niekde som citala ze ked sa plech vymasti a vysype mukou tak sa medovnicky nerozleju, je to pravda??nevies. ja som medovniky este nepiekla takze neviem ci ich dat na papier alebo na vymasteny vysypany plech

dakujem za recept

cessy
19. nov 2009

jeej ved vtom tvojom recepte nieje klincek, takze tvoj muz moze ostat asi doma 😀

a su tvrde, alebo hned makke 😕

monkula
19. nov 2009

Cessy, ale veď cesto na medovníky je tuhé, tak ako roztiecť? myslíš, že stratia tvar? ja plech len vymažem Cerou a nato kladiem medovníky..
Cessy, sú hneď mäkké...
Nie, v tomto recepte nemám klinčeky, ale do labiek dávam.... aj tie sú výborné.....
recept mám od jednej baby odtiaľto z MK, teda od jej svokry a ešte skvelé linecké koláče a vynikajúce vanilkové rožky... 😉 tie som minulý rok piekla dvojito, všetky, čo som písala 😀

cessy
19. nov 2009

neviem, preto sa pytam. citala som to, tiez sa mi to nezdalo.takze staci vymastit cerou 😔 😵
dakujem ti moc aj za recept

evitkamalicka
19. nov 2009

ja ked peciem medovnicky alebo ine suche pecivo plech nicim nemastim, peciem na suchom plechu

cessy
19. nov 2009

evitka uplne na suchom????ja som fakz zaciatocnik tak neviem

evitkamalicka
19. nov 2009

ano uplne na suchom

monkula
19. nov 2009

Cessy, v pohode.... nikto učený z neba nespadol, i keď si to niektorí myslia... 😉
evi, ja len trošku potieram, len aby to nebolo úne suché,alebo na papieri pečiem vanilkové rožky... 😉

No, ak budete ccieť, zajtra dodám aj recepty, idem si nachovať syna, zlomil si dnes ruku v škole...

cessy
19. nov 2009

monkula budem moc rada ked das sem recepty, radsej si opisem neake odskusane, ako neake len pekne nafotene.

no krasne, chuda male co pri telesnej sa mu to postastilo.....aj ho to moc boli. ☹

monkula
19. nov 2009

cessy, áno, na telesnej..
A hej, veľmi ho to bolí, má viacnásobnú zlomeninu zápästia aj mu to naprávali...
Tak je na paralene.... 😔

cessy
19. nov 2009

fuha tak to musela byt ina bolest. len aby si aspom pospal, aby ho bolest nebudila zo sna 😒

monkula
19. nov 2009

dúfam, že nebude plakať zo sna....
teraz som mu dala paralen, tak počkáme, kým zaúčinkuje a ide spať...

cessy
20. nov 2009

monkula ahoj, klince kupene, muz bude vecer drvit

a ako maly??moc sa v noci budil ☹

monkula
20. nov 2009

ahoj cessy
malý sa zobudil o piatej ráno, tak dostal napiť, dostal paralen a spal do ôsmej
ale už ho to bolí menej, spravila som mu aj ľadové obklady, aj to mu pomohlo...

junovka
20. nov 2009

monkula, a namiesto tych klincekov a skorice sa nemoze dat zmes korenia na perniky?? 😕

monkula
20. nov 2009

junovka, ja som do svojich medovníčkov dávala zmes korenia na perníky, klinčeky dávam do medvedích labiek...

vinka
20. nov 2009

Monkula ja som raz zaregistrovala,že ti tu baba dáka písala recept na medvedie labky ale neviem kde.Môžeš mi hodiť stranu alebo recept? 😉

cessy
20. nov 2009

monkula ak budes mat cas tak daj receptiky, uz sa na netesim 😉

lekno
21. nov 2009

Medvedie labky str. 9 😉

trisestri
21. nov 2009

tu su nejake tipy na vianočne pečenie http://kuchtim.blogspot.com/search/label/Vianoč...

monkula
23. nov 2009

lekno, ďakujem.... 🙂
odkáž svokre, že recept už je napísaný v knihe rodinných receptov... 😵 😵

liana
28. nov 2009

robíte niekto na vianoce ovocné košíčky? také že plnka, ovocie navrchu a želatina? v živote som to nerobila a chcela by som skúsiť, ale nechcem to pobabrať, až taká zrušná ni som 😀 nemáte nejaký overený a jednoduchý recept? aj do ip ak by sa dalo 😉