• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
Ahojte, prosím poradte mi na vianoce nejaký dobrý koláč, ale taký kremovy, pudingovy alebo nejaky plnkovy, ked pocujem ze suche pecivo, tak bléééé, :confounded: oci sa mi otacaju. mate nieco také??? dakujem :grinning:
16. dec 2010 o 14:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucadra co tak londynske rezy, chces? su to dva platy, vo vnutri piskotky, krem a navrch cokopoleva. Ja nerobim kremove skoro nic, na mna su tie kremy alergicke, vzdy sa mi zgrcnu :(
16. dec 2010 o 15:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nanika no a mas recept?
16. dec 2010 o 15:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jj tu je: 250 g hladkej muky, 100g cukru, 50g masla, 1 vajce, 1 PL kakaa, stipku prasku do peciva, 2 PL mlieka
z toho urobit cesto a upiect na vymastenom plechu dva platy. Krem: 500 ml mlieka, 100g hrubej muky, 1 vanilkovy cukor - uvarit na miernom ohni hustu kasu. 200g masla a 200g cukru vymiesat do peny, primiesat vychladnutu kasu. Vybrat skaredsi z platov, polozit na plech, dat polovicu kremu, na to piskoty dlhe namocene v precedenej zrnkovej kave s rumom (podla chuti :slight_smile:), na to zvysok kremu, prikryt druhym platom, na to cokoladova poleva. Odlezat v chlade aspon 24 hodin, odrezat okraje, sfutrovat ich a nakrajat rezy.
16. dec 2010 o 15:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@modra1 - 1bielok a 150g cukru. Cukor treba viackrát preosiať a mala by sa glazúra miešať varechou. Vždy po nabratí do zdobítka, ju treba zakryť aby neosýchala. Vydrží vám aj do ruhého dňa, mám s tým skúsenosti. Miešať strojom sa to neodporúča. Takto to robíme my v škole.
16. dec 2010 o 16:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj, prosím poradte mi niekto určite sa vám stalo, že vám salko pri varení nestuhlo.Varila som ho 2 hodiny, potom som po vychladnutí primiešala150g maslo a teraz mám krém riedky, našla som na nete recept, že ked nestuhne krém so salka takto pripravovaný pridať 1 alebo 2 stužovače šlahačky, tak som urobila pridala som dva a mala som to 12 hodín v chladničky a krém mi vyteká, chcem ním naplniť trubičky, dakujem za rady.
19. dec 2010 o 11:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@viva13 ja tento krem robim uz roky rokuce:wink: a robim to podla povodneho receptu a nikdy som nemala s tuhnutim problem: 1 Salko a 1 cele maslo. Maslo vopred vymiesam, takze je trochu redsie, vmiesam 2 hod. varene a vychladene Salko a dam na pol hodinku do chladnicky, ak treba aj na dlhsie aby maslo stuhlo. Takze jediny rozdiel je, ze si dala malo masla. Drzim palce.
19. dec 2010 o 17:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte prosím o radu ako robíte kokosové ježe ja som ich robila už dva krát a vždy mi zostáva vela polevy do ktorej sa to namáča ale koláčiky su skor suche neviem kde robím chybu.... :wink: ďakujem za rady :wink:
19. dec 2010 o 18:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ked toho ježka ponorím do tej polevy tak naň trošku pritlačim vidličkou aby sa napil tak ako špongia,ale opatrne ab y sa ti nerozlomila poto šup do kokosu :slight_smile:
19. dec 2010 o 18:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@macka01 ved ja to dostatočne máčam sa mi zdá možno nemám ten správny recept na tu polevu ak máš tak mi hod do IP budem vdačná porovnám skombinujem a možno sa to bude dat jest :grinning: :wink:
19. dec 2010 o 18:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janicca POLEVA NA JEŽE:
25dkgmasla alebo margarínu(nie stužený)
25 dkg prašk.cukru
5 dkg kakaa
5 dkg čokolády
1 vanilka
2 dcl rumu
ja robím len malý plech tak aj polevy len polov.dávku,všetko varechou na pare,kym sa tuk neroztopí a nespoja sa všetky ingred.
19. dec 2010 o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pia22 dakujem ale originál recept bol na 150g a iným sa to podarilo ale mne nie. :frowning2: Krém mám už hotový a trubičky naplnené, pridala som heliu s vanilkovou píchuťou a krém krásne zhustol :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. dec 2010 o 22:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@viva13 ja som myslela svoj original recept:wink: Som rada, ze sa ti to dalo opravit.
20. dec 2010 o 08:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,chcela som vás poprosiť o nejaký výborný recept na mačie oči,ešte som ich nikdy nerobila,dakujem
20. dec 2010 o 08:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evkaput Myslis take tie zlepovane kolieska z lineckeho cesta s lekvarom. Toto robim uz roky: 600g hladkej muky, 200g praskoveho cukru, 350g hery, 4 zltky, citronova kora. Spolu navazit do misy, to maslo by malo byt z chladnicky a nakrajane na malicke kusky, ked sa cesto spoji do kopy, treba odlozit do chladu asi na hodinu, alebo ako stihas. Ak to neschladis, tak bude makksie a zle sa s nim bude pracovat, ak schladis moc, pri valkani budes musiet formickou obchadzat pukliny, ktore ti vzniknu priliz tuhym cestom. Rozvalkas na pomucenej doske, povykrajujes na striedacku derave a plne kolieska, upecies do ruzova. Spajas s lekvarom najskor na druhy den. V krabici sups na balkon, pekne zvlhnu. Ak pouzijes maslo, budu kvalitnejsie :slight_smile: Lekvar ribezlovy, alebo aky mate radi. Tato davka je dost velka, mozes si mnozstvo upravit.
21. dec 2010 o 06:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nanika dakujem a to maslo treba dať také studené,nezostanú hrudky v ceste z masla?
21. dec 2010 o 07:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nepoznate jogurtove hviezdicky, ak ano prosim o recept :slight_smile: , velmi pekne dakujem
21. dec 2010 o 07:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evkaput moze sa stat. Ono sa vraj to cesto spari, ked sa tam da roztopene maslo. Ale s takym troska povolenym, nie uplne stuhnutym by to podla mna slo, mne nikdy sparene nepripadali, ani ked som dala to rozpustene :slight_smile: Original by sa maslo malo do takychto kolacikov struhat, ale ja na to nemam nervy, tak si to nakrajam na male kusky nozom.
21. dec 2010 o 07:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja som dnes rano robila kokosky. su chutovo vyborne a hlavne rychle :wink:
200g kokosu zmiešame so 150g práškového cukru, 2žĺtkami a jedným celým vajíčkom. Spracujeme na cesto. Ja som ich tvarovala odmerkou z nutrilonu :grinning: Pecu sa pri cca 180 stupnoch asi 12 - 15 minut. Treba davat pozor aby sa nevysusili a su hotove, ked zacnu chytat zlatistu farbu. Po upeceni som spodok natrela dzemom a prilepila klasicku detsku piskotu. Nasledne som namacala do cokolady. Vyslo mi asi 40 kusov, robila som ich mensie, take jednohubky :o)
21. dec 2010 o 13:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
@zuziq zltka? nie bielka? neslaha sa tam pena z bielok? Ja len tak, lebo vyzeraju uzasne rada by som ich urobila :grinning:
21. dec 2010 o 17:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daniela1974 neslahaju :wink: recept je OK a su fakt fajne
21. dec 2010 o 18:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuziq a je to tak, ze to ma byt sypke a musis to tvarovat do pusiniek? Lebo som to prave dorobila a sa mi to drobilo. Ale upecene je to dobre :slight_smile: .
21. dec 2010 o 18:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daniela1974 bolo to trosku sypke.. ja som to v miske trela velkou lyzicou a trosku sa to drobi... ale ked to vytvarujes tak je to ok a aj upecene je to ok :wink: hlavne sa mi paci, ze nemusim slahat tie bielka, len to vsetko zmiesam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dec 2010 o 18:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daniela1974 a ja som to naberala tou naberackou na nutrilon :grinning: a pekne sa mi to vytvarovalo a hodilo sa presne na piskotu detsku :grinning:
21. dec 2010 o 18:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuziq ja som to mokrymi rukami tvarovala, sice som bola zababrana po usi ale v poho. Nutrilon doma nemame :wink:
21. dec 2010 o 19:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuziq a co s tymi bielkami co nam ostali??? :wink:
21. dec 2010 o 19:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daniela1974 - Koľko vám ostalo tých bielok? Lebo napríklad z 100g bielok(asi tri kusy! a 195g cukru krštálového sa dajú urobiť aj pusinky. Postup snehovej hmoity som dala na stranu 18, len bez toho kokosu a orechov. Aleno si spravte nejaký koláč a urobte z bielkov, cukru a citrónovej šťavy polevu a tú nalete na ten koláč. .... Spôsobov je mnoho.
21. dec 2010 o 19:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som mala zvysnu zemiakovu kasu, dala som bielka, krupicu a manzel mal na veceru zemiakove knedliky, masko a kyslu kapustu :grinning:
21. dec 2010 o 19:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby,skuste toto: Kokosové kostky s kakaem (nepečené)
250g jemně mletých susešenek Esíčka
80g moučkového cukru
2 lžíce kakaa
3 lžíce rumu
4 lžíce vlažného mléka
náplň: 150g kokosu, 150g másla, 50g moučkového cukru
čokoládová poleva
zpracujeme těsto, rozválíme na pečicí papír. uděláme
packu cca 5mm tlustou. rozetřeme náplň a necháme pořádně vychladit.
poté vykrajujeme čtverečky a démě opšt chladit. vršek namočíme do
čokolády. (ja som to po nakrajani a troska oddeleni od seba potierala silikonovym
stetcom)

Je to rychle, ziadna babracka, mnozstvo asi za plytky tanier velky, takze ak kolace pred vianocami aj ochutnavate a troska date aj priatelom a rodine, treba dve davky. A pozor, krabica Esiciek ma 230g!
22. dec 2010 o 08:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok