Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

cessy
10. dec 2011

@babatko37 co muffinky, ja som robila teraz na Mikulasa detickam do skolky taketo, velmi sa detom pacili 😵 😵 😵 😵

babatko37
11. dec 2011

@cessy Jéj, nádherné!!! To ale asi zabralo dosť veľa času, ak si sama vyrábala ozdoby...

janka_fr
11. dec 2011

@cessy to je nadhera!!!

haslerka31
11. dec 2011

@radkax moj muz to miluje 🙂 Dik za recept...a este taka novacikovska otazka toto mnozstvo je priblizne na aku velku tacku?ze najdem nieco priblizne velke a nepokazim to.Dakujem.

radkax
11. dec 2011

@haslerka31 ahoj množstvo je na tácku o velkosti 37x26cm. Ale môžeš dať na menšiu tácku a budeš mať vyššiu grilaž 😀

cessy
11. dec 2011

@janka_fr
@babatko37
dakujem vam a postavicky som robila z potahovej hmoty na torty 🙂

babatko37
12. dec 2011

Nakoniec som urobila ježkov, lebo sa mi to zdalo rýchlejšie. V strede sú sušené slivky. To, čo si robila ty, cessy, to je práca profesionála, klobúk dole, to by som asi nezvládla.

abriela
12. dec 2011

@babatko37 su krajsi ako ti v povodnom recepte.

cessy
12. dec 2011

@babatko37 jeda a toto sa mi paci, kde najdem receptik??? nenapises???? 😨

cessy
12. dec 2011

@babatko37 a este ma zaujalo, ze nie su namacane v kokose ale v cokoladovej ryzi a to je vyborne, lebo ja kokos neznasam/alergia 😝

velmi sa mi pacia krasne si ich spravila

bianka1
12. dec 2011

ahojte náhodou niekto nepiekol tieto trubičky?mamincinyrecepty.cz/cukrovi/medove-trubicky

cessy
12. dec 2011

@bianka1 fiha a to vyzera dobre...len asi to bude pracne.....teda ked si predstavim, ze okolo mna beha maly a ja to musim este horuce stacat.....no neviem neviem, ale dala by som si ich 😀 😀 😀 😀

abriela
12. dec 2011

@cessy ked som pozrela na jezkov co tu dala @babatko37 bol tam aj link na MMB-totozny s tvojim. Kym som jej napisala spravu, uz bol vymazany 😉

abriela
12. dec 2011

@bianka1 tie trubicky vyzeraju dobre. Je to klasicke pernikove cesto, len tam niesu pernikove prisady. Ja by som ich asi dala na plechove rurky (formu trubiciek) a tak upiekla.

bianka1
12. dec 2011

@abriela presne tak ani ja by som to nestáčala s vareškou 😕 len teraz pozeram tie formičky na trubičky narýchlom kde ich kupim 😒 ono to ževraj chutia ako marlenka krem sa máva akýkolvek ale asi kupim karamelové salko a vymiešam s masielkom 😵

abriela
12. dec 2011

@bianka1 neviem odkial si, ja som ich videla v predajni Macro - domace potreby.

cessy
12. dec 2011

@bianka1 tiez som ich videla bezne v domacich potravinach

@abriela tak to bude asi ten isty recept, skusim ich 😵

bianka1
12. dec 2011

@abriela som zo Senca zajtra tam naklušem 😉 dufam že budu mať tie malé.@cessy .ja som si dala do googlu medové trubičky-obrazky tam je ich dosť odfotené noo vyzeraju suprovo 😵

rastulka
13. dec 2011

Ahojte!Potrebovala by som poradit!Chcem upiect fukane kokosove rozky,ale kazdy recept je iny.V jednom je malo a v druhom zas vela cukru! 😒 Viete mi niekto poradit,mate niekto vyskusany dobry recept?Dakujem 😉

eva7780
13. dec 2011

ahojte,žienky ako robite cokoladovu polevu na zakusok?mam problem ked krajam zakusok,tak sa mi cokolada dost lame,aj ked nozik namacam v horucej vode

babatko37
13. dec 2011

@cessy áno, tých som robila. Aj včera večer, tak som tu nebola a neodpovedala, prepáč, lebo mi prvú dávku moji chlapi zjedli a besiedka je už dnes 🙂

babatko37
13. dec 2011

@abriela prepáč, ja som opravovala preklep a vymazal aj link. Sú to tie isté. 28 dkg Hery 12 dkg práškový cukor 45 dkg hladká múka 1 žltok. A vo vnútri - ja som dávala sušené slivky alebo celé mandle.

katkav
13. dec 2011

@eva7780 davas aj ceru? skus dat trosku viac cery, to by sa potom nemalo tak lamat.

babatko37
13. dec 2011

@cessy ja som ich robila pri 29 mesačnom dieťati, dá sa to, aj mi pomáhal, ale jasné, že je potrebná riadna dávka trpezlivosti. Ale ked vidím, ako sa z toho teší 🙂. U nás sa teraz pečie každý deň (menšie dávky - na jeden plech), nielen preto, že sa blížia Vianoce, chalanov to baví viac ako hrať sa s plastelínou a myslím, že je to pre nich lepšie ako gumové - želé cukríky.

eva7780
13. dec 2011

@katkav davam aj ceru,okrem cokolady pridavam aj kakao,aj tak sa mi to zle kraja a odradza ma to piect zakusky s coko polevou

nikuska4
13. dec 2011

@eva7780 pridaj troška oleja

katkav
13. dec 2011

@eva7780 hmmm, tak neviem, mozno ma este niekto nejaky lepsi figel 😉 tak na tie zakusky cokoladu len nastruhaj a hotovo 😉

eva7780
13. dec 2011

@nikuska4 dakujem 😉
@katkav tak aj zatial robim 😉 😀 😀

nikuska4
13. dec 2011

@eva7780 mám švagrovú cukrárku,už dáávno mi to poradila ,fakt sa potom dobre krája 🙂