• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
@skvele ano, ved tak som to aj napisala :slight_smile:
15. dec 2011 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a toto ste uz niekto robili????? mne sa tam najviac paci ze sa to nepecie vo formickach, lebo ja to nikdy nemozem z tade vyklepat :angry: :angry: :angry:
15. dec 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy no povies ako sa vydarili. Ja chcem ist este kupit slivky a nemam ani coko ryzu.

Pisete o skoricovych klbkach. Minuly rok som robila, take co sa pretlacaju cez lis na cesnak. Neviem ci je to to iste.
15. dec 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkasteffi moj recept na medovniky makka 400g hladka muka,150g prask.cukor,100g studena Hera,2vajick, 2 a pol lyzice medu,pol malej lyzice sody,pol malej lyzice skorice a 1malu lyzicu korenia do pernika zhnetieme hladke cesto nechame 2 hod.v chladnicke alebo najlepsie cez noc a aby som nezabudla pre supnutim do rury potrieme rozslahanym vajickom pecieme pri 170 st. 10-12 minut
15. dec 2011 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ano su to tie cez lis na cesnak, ale minuly rok som mala asi neaky zly recept lebo tie mi vobec nechutili :stuck_out_tongue_closed_eyes: . teraz som pozerala tie dvojfarebne, no uvidim :sweat_smile:
15. dec 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ano tie cez lis s detmi sme sa zabavili a chutia nam este par som musela schovat :wink:
15. dec 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cessy - tip na vyklopenie z formičiek: použiť fóliu, to som okukala z MMB z Cappucinno rožkov a super nápad
15. dec 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajusa pisala som o tom.....prave preto sa mi ten recept paci

jejda len som ho zabudla pridat :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44773&user=104195
15. dec 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babatko37 ti tvoji ježkovia su nadhernii....
paci sa mi ten recept, prosim ta ako si ich obalila v tej cokol.ryzi ? myslim aby drzala...
a ta tvaricka - nufacik, oci sa cim konkretne (myslim aj nastroj) zdobi ?

chcela by som ich skusit, vyzeraju krasne...len som totalny cukrar-amater :sunglasses:
15. dec 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ten domino kolac vyzera uzasne efektne...ta oblatka sa da bezne stocit na roladu :confused: ?
15. dec 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy toto robis? aj mna zaujali.
@jajusa ake boli cappucino rozky. Kamoska robila a povedala, ze su take bez chuti a malo sladke. recept bol z mm.
15. dec 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veve39 pod cokol ryzou je roztopene cokolada :wink:
15. dec 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Práve pozerám tie klbká a ako to chutí je to suché velmi? vyzerá to dobre ale ked sa z toho odhryzne nebude sa prášiť :confused:
15. dec 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44631&user=104195

tu su tie capuccino, nerobila som ich, ale tie cokoladove ma zaujali :slight_smile:
@veve39 ked som to robila prvykrat bola to fuska. Musis mat teply krem a davat hlavne na kraje, aby oplatka zmakla. Je toho vela, dobre to vyzera a je to celkom dobre.
@mikita4 z huby? :grinning:
15. dec 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mikita4 moje vyzerali lepsie, ako chutili. Boli ako skoricove keksy.
15. dec 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela vdaka, vyzera to uzasne...no este si na to asi netrufnem...
15. dec 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy a potom to posypeme ???? pytam sa ako "blondyna" (nic proti nim) :grinning: , ale ja som fakt total-zaciatocnik :sunglasses:
15. dec 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@abriela no dnes to skúsim a uvidím ,lebo ja neviem piecť iba také lahké, nemám na to talent a ani fantáziu nikto to potom nezje takže ma to nebaví, ale včera som upiekla kokosové ježe, medovníky predtým, keď všetci pečú tak aj ja skúšam...
15. dec 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@veve39 ano das si ryzu do misky a uz namoceneho jezka v cokolade namocis do misky s ryzou :sweat_smile:
15. dec 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cessy dakujem :grinning: vyskusam ich
niektora ste ich robila so susenou slivku...tu slivku aj trochu povarite ? aby nebola taka sucha a tvrda...ci nie je potreba ?
ja mam v plane spravit kombinaciu slivka/orech...a pre efekt mozno cast s kokosom a cast s tou cokoryzou
15. dec 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy hovoríte o kokos ježoch? asi, nenamáčajte do čokolády ja som včera robila a namáča sa to do : v hrnci 7 lyžíc mlieka, 50g kakao a 250 prášk. cukru, povaríte a teplého dáte 250 g masla to sa už nevarí potom a v tom som ja namáčala ... je to lepšie síce drahšie aj náročnejšie ale myslím si že čok. na varenie sa vcucne do toho koláča toto je husté lepšie vyskúšajte ... :wink:
15. dec 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cessy aháá, tie sú tiež pekní :slight_smile:
15. dec 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, tie cappuccino rozky sa chystam robit aj ja, takze to je nic moc? :confused: mna hned zaujali

@jajusa
15. dec 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 vyskusaj, kazdemu chuti nieco ine :wink:
15. dec 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@veve39 tiez rozmyslam, ci slivku do jezkov nenamocit, a chcem dat aj ananas. Aj ked na druhej strane, ked je dnu oriesok, mandla je to tvrde.
@zuzana76 tiez ma zaujali, ale kamoska dala miesto cappucina kavu - a vraj niesu sladke a je taka nevyrazna chut. Musia sa vyjadrit tie co ich uz maju odskusane :wink:
15. dec 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@veve39 aj ja som úplný začiatočník, takže to určite zvládneš. Držala som ich za ňufáčik a oblievala som ich čokoládou (naberala som ju lyžičkou), prípadne rozotrela, ale zospodu nie. Potom som ich preniesla nad misku s cukrovou ryžou a rukou som naberala ryžu a sypala na ježka. Očká som robila trubičkami na zdobenie Dr. Oetker (http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/debi-7q9gsj.sk.html) - iba otvoríš vrchnák a malinkú bodku urobíš, je to husté, nesteká, neboj sa toho a ňufáčik je tiež čokoládový. Držím palce!
15. dec 2011 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
15. dec 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok