Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

cessy
15. dec 2011

@skvele ano, ved tak som to aj napisala 🙂

cessy
15. dec 2011

a toto ste uz niekto robili????? mne sa tam najviac paci ze sa to nepecie vo formickach, lebo ja to nikdy nemozem z tade vyklepat 😠 😠 😠

abriela
15. dec 2011

@cessy no povies ako sa vydarili. Ja chcem ist este kupit slivky a nemam ani coko ryzu.

Pisete o skoricovych klbkach. Minuly rok som robila, take co sa pretlacaju cez lis na cesnak. Neviem ci je to to iste.

kibuk
15. dec 2011

@vierkasteffi moj recept na medovniky makka 400g hladka muka,150g prask.cukor,100g studena Hera,2vajick, 2 a pol lyzice medu,pol malej lyzice sody,pol malej lyzice skorice a 1malu lyzicu korenia do pernika zhnetieme hladke cesto nechame 2 hod.v chladnicke alebo najlepsie cez noc a aby som nezabudla pre supnutim do rury potrieme rozslahanym vajickom pecieme pri 170 st. 10-12 minut

cessy
15. dec 2011

@abriela ano su to tie cez lis na cesnak, ale minuly rok som mala asi neaky zly recept lebo tie mi vobec nechutili 😝 . teraz som pozerala tie dvojfarebne, no uvidim 😅

kibuk
15. dec 2011

@abriela ano tie cez lis s detmi sme sa zabavili a chutia nam este par som musela schovat 😉

jajusa
15. dec 2011

Cessy - tip na vyklopenie z formičiek: použiť fóliu, to som okukala z MMB z Cappucinno rožkov a super nápad

cessy
15. dec 2011

@jajusa pisala som o tom.....prave preto sa mi ten recept paci

jejda len som ho zabudla pridat 😀 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44773&use...

veve39
15. dec 2011

@babatko37 ti tvoji ježkovia su nadhernii....
paci sa mi ten recept, prosim ta ako si ich obalila v tej cokol.ryzi ? myslim aby drzala...
a ta tvaricka - nufacik, oci sa cim konkretne (myslim aj nastroj) zdobi ?

chcela by som ich skusit, vyzeraju krasne...len som totalny cukrar-amater 😎

veve39
15. dec 2011

@abriela ten domino kolac vyzera uzasne efektne...ta oblatka sa da bezne stocit na roladu 😕 ?

abriela
15. dec 2011

@cessy toto robis? aj mna zaujali.
@jajusa ake boli cappucino rozky. Kamoska robila a povedala, ze su take bez chuti a malo sladke. recept bol z mm.

cessy
15. dec 2011

@veve39 pod cokol ryzou je roztopene cokolada 😉

mikita4
15. dec 2011

Práve pozerám tie klbká a ako to chutí je to suché velmi? vyzerá to dobre ale ked sa z toho odhryzne nebude sa prášiť 😕

cessy
15. dec 2011

@abriela
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44631&use...

tu su tie capuccino, nerobila som ich, ale tie cokoladove ma zaujali 🙂

abriela
15. dec 2011

@veve39 ked som to robila prvykrat bola to fuska. Musis mat teply krem a davat hlavne na kraje, aby oplatka zmakla. Je toho vela, dobre to vyzera a je to celkom dobre.

mikita4
15. dec 2011

@mikita4 z huby? 😀

abriela
15. dec 2011

@mikita4 moje vyzerali lepsie, ako chutili. Boli ako skoricove keksy.

veve39
15. dec 2011

@abriela vdaka, vyzera to uzasne...no este si na to asi netrufnem...

veve39
15. dec 2011

@cessy a potom to posypeme ???? pytam sa ako "blondyna" (nic proti nim) 😀 , ale ja som fakt total-zaciatocnik 😎

mikita4
15. dec 2011

@abriela no dnes to skúsim a uvidím ,lebo ja neviem piecť iba také lahké, nemám na to talent a ani fantáziu nikto to potom nezje takže ma to nebaví, ale včera som upiekla kokosové ježe, medovníky predtým, keď všetci pečú tak aj ja skúšam...

cessy
15. dec 2011

@veve39 ano das si ryzu do misky a uz namoceneho jezka v cokolade namocis do misky s ryzou 😅

veve39
15. dec 2011

@cessy dakujem 😀 vyskusam ich
niektora ste ich robila so susenou slivku...tu slivku aj trochu povarite ? aby nebola taka sucha a tvrda...ci nie je potreba ?
ja mam v plane spravit kombinaciu slivka/orech...a pre efekt mozno cast s kokosom a cast s tou cokoryzou

mikita4
15. dec 2011

@cessy hovoríte o kokos ježoch? asi, nenamáčajte do čokolády ja som včera robila a namáča sa to do : v hrnci 7 lyžíc mlieka, 50g kakao a 250 prášk. cukru, povaríte a teplého dáte 250 g masla to sa už nevarí potom a v tom som ja namáčala ... je to lepšie síce drahšie aj náročnejšie ale myslím si že čok. na varenie sa vcucne do toho koláča toto je husté lepšie vyskúšajte ... 😉

cessy
15. dec 2011
mikita4
15. dec 2011

@cessy aháá, tie sú tiež pekní 🙂

zuzana76
15. dec 2011

ahojte, tie cappuccino rozky sa chystam robit aj ja, takze to je nic moc? 😕 mna hned zaujali

@jajusa

cessy
15. dec 2011

@zuzana76 vyskusaj, kazdemu chuti nieco ine 😉

abriela
15. dec 2011

@veve39 tiez rozmyslam, ci slivku do jezkov nenamocit, a chcem dat aj ananas. Aj ked na druhej strane, ked je dnu oriesok, mandla je to tvrde.
@zuzana76 tiez ma zaujali, ale kamoska dala miesto cappucina kavu - a vraj niesu sladke a je taka nevyrazna chut. Musia sa vyjadrit tie co ich uz maju odskusane 😉

babatko37
15. dec 2011

@veve39 aj ja som úplný začiatočník, takže to určite zvládneš. Držala som ich za ňufáčik a oblievala som ich čokoládou (naberala som ju lyžičkou), prípadne rozotrela, ale zospodu nie. Potom som ich preniesla nad misku s cukrovou ryžou a rukou som naberala ryžu a sypala na ježka. Očká som robila trubičkami na zdobenie Dr. Oetker (http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...) - iba otvoríš vrchnák a malinkú bodku urobíš, je to husté, nesteká, neboj sa toho a ňufáčik je tiež čokoládový. Držím palce!

babatko37
15. dec 2011

@veve39 ako pichliačiky som použila toto: http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...