• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vianočné koláčiky

2. januára 2015 
@vroni reagujem na tie medovniky treba dat dosacku s krajcom a zmeknu :slight_smile:
10. dec 2012 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela, kokosovy kolac: 7 bielkov, 30 dkg praskoveho cukru, 25 dkg kokosu, 5 lyzic hladkej muky (ja nedavam, ale v povodnom recepte je), bielka vyslahat, pridat cukor, kokos a muku, upiect. Na plnku uvarit jedno salko do karamelu (cca 2 hodiny), nechat vychladnut. Do peny vyslahat cele maslo, primiesat vychladnute Salko, natriet na (vychladnuty) kolac, nakoniec kolac poliat roztopenou cokoladou. Ta tvoja parizska slahacka sa mi paci!

@vevuska1, ja robim puncove gulicky "z odpadu". Kraje z kolacov, zvysky kremu, cokolady atd, vsetko pride do jednej misy, premiesam, zalejem rumom, kym sa z toho nedaju vytvarovat gulicky a vyvalam v kokose alebo v com ma napadne (sekane oriesky, cokolada, kakao, sezam.....) a hotovo. Ak chces bez alkoholu, tak namiesto mozes dat ceresnovu stavu a pripadne rumovu aromu.
10. dec 2012 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hirunka, no skusala som, po mesiaci boli stale ako kamen. Na medovniky mam skratka talent :sunglasses:
10. dec 2012 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vroni ja pridávam k medovníkom rozkrojené jabĺčko, najlepšie v plechovej škatuli, dám ho tam tak aby sa tou rozkrojenou časťou nedotýkalo medovníkov. Za 3 dni sú mäkké :slight_smile:
10. dec 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vroni dakujem. Cesto poznam, len plnku robim inu - taku zltkovu.
Ja z odrezkov robievam tento: Cesto upeciem len jedno z 4 vajec a tu puncovu zmes robim z odrezkov a piskot.
http://varecha.pravda.sk/recepty/puncovo-kokosove-rezy-fotorecept/22888-recept.html@vevuska1
10. dec 2012 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vroni ja roky robim moj osvedceny recept na medovniky a netreba k nim pridavat nic,aby zmäkli,vydrzia dlho mäkke,ak by si chcela,tak hodim recept :wink:
10. dec 2012 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale áno ten sa varí...ale už neviem či 2hod.či tri v recepte nie je?už som dávno nerobila...
10. dec 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem, ja som mala recept, kde išli až tri smotany a jedna 150 g čokoláda, takto aspoň ušetrím :slight_smile:, a koľko čokolády ide do vášho receptu? a keď nedám cukor, bude to vlastne sladké?
11. dec 2012 o 07:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby rýchly recept pridávam, bez pečenia, aj pre začiatočníčky
Domáca margotka
3bal.keksov marina( alebo 300g nejakých sušienok, Bebe, piškoty)
300g kr.cukru,
1dcl vody
4PL rumu-alebo aroma rumová, punčová-potom ale pridáme 4PL vody, aby cesto nebolo suché
200g kokosu
100g masla(Palmarinu)
čokoláda na polevu

pomelieme keksy, uvaríme z cukru a vody sirup, zalejeme ním keksy, pridáme roztopené maslo, rum, kokos...dáme na alobal na menší plech-asi 2cm vrstvu, vychladnut do chladničky, potom na to dáme polevu( roztopíme čokoládu v troche Cery)...ja som na záver pokrájala na malé kocky a dala do košíčkov :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...
11. dec 2012 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ja som tie linecké s cukríkmi skušala, treba to dat na papier na pečenie, ked to vychladne, dobre sa to odliepa, je to pekné na ozdobu,ale chutovo nám to nechutilo, tak to už nerobím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ten keksík sa v ustach polepil s cukríkom...no divné.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dec 2012 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linka môžem poprosiť ten recept na medovníčky? :slight_smile: ďakujem
11. dec 2012 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majushkab samozrejme :slight_smile:

650g hladkej muky,250g prask.cukru,50g masla,150g medu,3 vajcia,1 caj.lyzicka medovnikoveho korenia,2 zarovnane caj.lyzicky sody bicarbony,4-5 PL mlieka

Z prisad vypracujeme hladke cesto a nechame ho do druheho dna v mikr.sacku odstat v chlade,na druhy den ho este premiesime a vykrojime rozne tvary,ktore natrieme vajickom a upecieme.
11. dec 2012 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ukana dakujem za radu. Planovala som to skusit, mozno vyskusam len par tiez k lineckym.
@lenda podla prisad nevyzera, ze z tychto surovin mozu byt medovnicky hned mekke - malo masla, vela medu. Aj ked snad kazde medovnicky po case zmeknu a je ked je to overeny recept tak proste mam zlu mienku. :wink:
11. dec 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela myslis moj recept? ak ano,tak keby som ho nemala vyskusany a medovnicky by neboli makke,tak ho sem nedavam... :wink: robim ho 6 rokov a ziadny iny nechcem...
11. dec 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@linka ďakujem :wink:
11. dec 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby potrebujem radu vcera som robila cesto na perniky a nechala soom ho odlezat a dnees ze to idem vykrajovat normalne sa mi to cesto rozmrvilo ako ho dam znova dokopy?
12. dec 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby čím zdobíte medovníčky, prosím si nejaké super nápady. Vďaka
12. dec 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby potrebujem radu vcera som robila cesto na perniky a nechala soom ho odlezat a dnees ze to idem vykrajovat normalne sa mi to cesto rozmrvilo ako ho dam znova dokopy?
12. dec 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura112 skus to nahriat v mikrovlnke. a akoze uplne sa to od seba oddeluje???? lebo mne obcas cesto ostane take skarede vraskave, supnem ho do mikrovlnky a potom sa to da...
13. dec 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linka
@abriela

ja peciem medovnicky celorocne a prisla som na to, ze nejde o to aky mam recept, ale ako sa medovniky pecu a ako ich potom skladujem. dost casto skusam novy recept na medovnicky, nikdy medovniky dlho neprepekam a potom ich skladujem v uzavretej nadobe. zatial som nenasla recept na tvrde medovniky.
ak by ste niektora mala ten prapovodny, akoze "tvrte medovniky" tak sem s nim. skusim aj ten a dam vediet
13. dec 2012 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cessy ja som dnes skusila pardubicke perniky. Prehnala som to s cukrom, no som zvedava ake budu.
13. dec 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eva7780 podľa akého receptu robíš princezky? Sú dobré, mäkké? Raz som robila a boli ako kameň... :confounded:
13. dec 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatovlaska123 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35684&user=53899 zmeknú vdaka kremu takmer hned :wink:
u nás dnes len zapekane zemiaky zo syrom a idem daco piect :slight_smile:
14. dec 2012 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
druhý riadok patri do inej temy :grinning: :grinning: akosi som si nevsimla nazov,az teraz ked sa to neda opravit :grinning: :grinning:
14. dec 2012 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eva7780 ďakujem, vyzerá to nenáročne a prudko jedle, pridávam si k vianočnému pečeniu,kávové zbožňujem!!! :wink:
15. dec 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pomóóc, niekde som čítala recept na salkovo orieškove šuhajdy a nikde ho nemôžem nájsť. Robíte niektorá také?
20. dec 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, nemate nejaky vyskusany a osvedceny recept na toffifee? :dizzy_face:
20. dec 2012 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linka ďakujem, šuhajdy boli výborné :slight_smile:
6. jan 2013 o 10:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabka11 nemas vobec zaco,som rada,ze chutili :slight_smile:
6. jan 2013 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,mozno skoro,ale ja uz vyberam co upeciem na Velku noc,ale len asi 3 druhy,vy uz ste premyslali?
24. feb 2013 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok