Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

veve39
15. dec 2011

@babatko37 dakujeeeem...buduci tyzden idem na to 🙂

aurra
15. dec 2011

ahojte, po dnesnom peceni vanilkovych rozkov a lineckych kolieskach mi ostalo 6 bielkov, neviete nejaky kolacik, kde by som ich vyuzila, pusinky nemame radi, dakujem za tipy

abriela
15. dec 2011

@aurra kokos mate radi?

abriela
15. dec 2011

7 bielkov, 300 g práškového cukru, 100 g kokosu, 5 lyžíc hrubej múky, pol vrecúška prášku do pečiva.
bielkov a cukru vyšľaháme tuhý sneh. Potom pridáme kokos, hrubú múku, kypriaci prášok a spolu premiešame. Mozeme piecť aj na na tortovej oblátke. Robim to bez oplatky. Po vychladnutí potrieme plnkou a polejeme čokoládovou polevou.
http://kuchar.mojerecepty.sk/tag/kokosovy-kolac/

Plnku by som dala napr. falosny parizsky krem.
250 ml slahackovej smotany, 150 g krys. cukru, 1 vanilky - nechame zovriet.
Pridame 150 g rozpustenej cery. (robila som nugatovy krem - pridala som nutelu- asi 250g. Bolo to dost nutelove). Dobre vymiesame a dame na noc do chladnicky. Zhustne to.
Na druhy den, vymiesame 200g masla a pridame slahackovy krem. Krem pouzivaju cukrarky na torty.

abriela
15. dec 2011
aurra
15. dec 2011

@abriela ved prave ze kokos nemame radi 🙂

titkovamiriam
15. dec 2011

@aurra sprav šamrole 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35696 tieto su užasne 🙂

aurra
15. dec 2011

@titkovamiriam mm by bol nadseny, ale pri dvoch malinkych detoch by som to asi nezvladla, ale dakujem za tip,
nieco fakt pre blbcov a super rychle 🙂

titkovamiriam
15. dec 2011

@aurra tak uz ma len napadne ryzovy nakyp alebo zemlovka s bielkovou penou a mas aj obed 🙂

aurra
15. dec 2011

@titkovamiriam a o nejakom bielkovom suchary si nepocula? ci by to nemohlo byt

zuzana76
15. dec 2011

@babatko37 tych jezkov idem robit aj ja, si ma inspirovala, strasne su chutni a urobim teda aj tie cappuccinove rozky

kibuk
15. dec 2011

tak medovnicky upecene 🙂 vyslo nam nejakych 130 😉 a chcem sa opytat neviete nejake "jednoduche" kolaciky pre celiatikov? dakujem 🙂

aurra
15. dec 2011

@titkovamiriam dakujem tak idem to vyskusat 🙂

abriela
15. dec 2011

@zuzana76 kedy robis cappucino rozky, nech viem ake. Ked povies, ze fajn, upeciem 🙂

mikita4
15. dec 2011

Tak ja robím tie škoricové klbká ale akosi sa to nedarí veď ako z toho urobím klbko? ja mám z toho také hrebene 😨 uvidím keď to vyberiem z rúry čo z toho bude...

majulienka27
15. dec 2011

nerobil niekto tieto čokoládové koláčiky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44748#dis...
neviem v čom môže byť chyba ale čokoláda mi nestuhla, neviete mi poradiť čo by som mohla pridať aby mi to stuhlo

zuzana76
15. dec 2011

@abriela asi cez vikend, alebo v pondelok

zuzana76
15. dec 2011

@abriela potom dam vediet ake su

veve39
15. dec 2011

@babatko37 a tie slivky co si prosim ta davala do ježkov si predtym aj v niecom namocila ?
ci len tak ako su si dala dovnutra (nie je to potom suche az tvrde)?

babatko37
15. dec 2011

@veve39 Nenamacala som ich. Ale mala som také kupované, tie nie sú také tvrdé ako doma sušené. Nám to chutilo, do dvoch hodín bolo po nich 🙂. A ďalšiu dávku som už hned zabalila a na druhý deň odniesla do škôlky, tiež boli hneď preč.

zape269
15. dec 2011

@titkovamiriam
tie samrole su uzasne - milujem ich,
jaj hned zajtra by som ich robila - len rurky chybaju
zijem v DE a neviem kde zozeniem take rurky - idem zajtra pozriet

veve39
15. dec 2011

@babatko37 dakujem...uz som zhava 🙂

abriela
15. dec 2011

Kocky vymyslala som recept. Kedze tu boli chvalene vanilkove rozky od @cessy rozhodla som sa ze ho skusim. Ubrala som masla a pridala orieskovu nutelo. Aby to malo aj cokoladovu farbu pridala som trosku kakao. Cesto je chutne, uvidim ako sa to upecie a co z toho vznikne 😀 😀 😀

kralicica
15. dec 2011

ja som dnes dorobila kolaciky - cokoladovo kavove hrudky, anjelske oci, suhajdy, mandlove placicky, vanilkove rozky, linecke lepene, zazvorniky, cookies s bielou cokol

veve39
15. dec 2011

@kralicica krasne...klobuk dole 🙂

cessy
15. dec 2011

@kralicica fiha toto by sme my maly do velkej noci 😀 😀 😀 .

luciferova
15. dec 2011

kto ma recept na tych krasnych jezkov?

abriela
16. dec 2011

@cessy Ahoj. Robila si uz rozky. Ja som tu vcera pisala, pouzila som tvoj recept na vanilkove rozky, pridala nutelu a mam novy perfektny recept. Davala som to do formicky, cez celofan. Rohlicky malinko stratili tvar, ale to iste pisu kocky aj pri tych cokoladovych - ale su perfektne, jemnucke. Konce namocim do bielej cokolady.