Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

ankan
22. dec 2008

Minulý týždeň som skúšal recept na Marlenku z témy Rychlé moučniky,koláče,bábovky. Chuťovo bola skvelá 😉 . len na budúce ju budem robiť s pár úpravami, ktoré som aj na tú stránku mapísala. Vyskúšajte ju určite nebudete ľutovať. Mňa sa stále rodina vypytuje kedy ju budem piecť. vraj prídu znovu na návštevu hlavne kvoli Marlenke. 😀

3558
22. dec 2008

potrbujem rychlo radu...
robim linecke kolieska a neviem ako sa uchovavaju po upeceni aby boli dobre.do papierovej krabice,alebo?????

dididi30
22. dec 2008

zuzi do papierovej krabice alebo umeleho boxu....inak ked chces aby ti skor zmakli tak sa dava kusok chlebika 😉

ricky
22. dec 2008

halooo nema niekto gulky s visnou??? tie burizonove vypadaju fajn ale nemam doma burizony a do obchodu uz nejdem...dikiii

ricky
22. dec 2008

som jaka blba , hladam ne nete ze cokoladove gulky s visnou a nic, tak ma napadlo tam dat ze visnove gulky...🙂)) tak tu je zopar receptov-

1 balenie BB pudingu, 200 g práškového cukru, 100 g masla, 150 g orechov, 4 lyžice rumu, 1 lyžicu kakaa, piškóty, višňový kompót, strúhaný kokos.

Zmiešame BB puding, cukor, zmäknuté maslo, rum, pridáme posekané orechy, podľa potreby postrúhané piškóty a šťavu z višní. Zo zmesi formujeme guľky, do každej vtlačíme višňu a obalíme v strúhanom kokose.



Suroviny: 100 g hrozienok, 1 dl rumu, 100 g orieškov, 100 g práškového cukru, 100 g strúhanej čokolády, višne, kokos

Postup: Umyté a osušené hrozienka necháme stáť cez noc v rume. Potom pridáme ostatné suroviny a vymiešame. Tvoríme guľky, do ktorých vtlačíme višňu. Obalíme v kokose a dáme do papierových košíčkov.

Ingredience:
300 g pomletých keksov,
150 g vanilínového cukru,
100 g mletých orechov,
1 lyžica kakaa,
1 fľaša zaváraných višní,
5 cl rumu,
200 g čokoládových hoblín
Příprava:
Pomleté keksy zmiešame s cukrom, orechami a kakaom, prilejeme rum a 1 dl z višňovej šťavy. Zmiešame.
Ak je zmes veľmi suchá, pridáme ešte šťavu.
Z masy formujeme guľky veľkosti orecha.
Do stredu každej guľky vtlačíme jednu višňu bez kôstky.
Guľky obalíme čokoládovými pilinami, ozdobíme višňou a podávame.


Kokosové guľky s višnou

300 g pomletých bezplekových piškót
150 g práškového cukru
150 g masla
2 PL kakaa
trocha čiernej kávy
šťava z kompótu (najlepšie višne, slivky)
podľa chuti rumovej esencie
strúhaný kokos

Prísady spracujeme na hustú masu. Z nej tvarujeme guľky (do každej môžeme vložiť višňu), ktoré obaľujeme v strúhanom kokose.

3558
22. dec 2008

vdaka 🙂

vinka
23. dec 2008

Ricky super niečo mám tak ich ešte aj stihnem asi urobit. 😀

gabii83
23. dec 2008

ahojte ja sa chcem spytat, robila som dneska tie vanilkove rozky ci co je to, a este boli horuce ked som ich dala do van. cukru, ale velmi to na to nezostalo, tak su bez chuti ☹ ☹ ☹

treba ich natriet pred tym ako ich dam do rury, lebo mam recept a tam len zltko do toho treba dat, a bielko si dam do ineho, to je ok, ale potriet to s tym nebolo treba nahodou, aby sa ten van. cuk, sa na to nalepilo ???

kisska
23. dec 2008

gabii urcite netreba potierat, my miesame vanilkovy cukor s praskovym, aby sa chytalo a aj vonalo 😉

ja pridam este jeden s BB pudingom:
10dkg praskoveho cukru, 10dkg masla, 1 BB puding, 1 (2-5) lyzic rumu (alebo esencie) , 1 vajce, ceresne alebo visne (najlepsie vykostkovane, ale na to som leniva, tak vypluvame kostky 😉 )
vsetko (okrem ceresni) spolu zmiesame a v hmote obalujeme ceresne, nakoniec mozeme obalit v struhanom kokose, ukladame do papierovych kosickov a strazime pred dospelakmi, aby nieco zostalo aj na stol, pripadne zbierame prazdne kosicky "nenapadne" poukladane po byte 😉

vinka
24. dec 2008

No Ricky robila som tie gulky.Ale zabudla som tam dat piškoty a nemala som višne ale čerešne.Višne by tam viac sadli a aj rum ale dala som aromu kôli detom.Ale aj tak boli super. 😀

3558
27. dec 2008

ja by som chcela podakovat zuzu13 za recept na linecke zo strany 12. su super. v zivote som nepiekla, teraz som chcela vyskusat prvy krat, a naozaj sa mi vydarili. vdaka zuzi 🙂 🙂 🙂

arimzv
2. jan 2009

ahojte.
chcela by som sa opytat.
napiekla som viac druhov sucheho sladkeho peciva, ale nejako sa neje. viete nejake dalsie vyuzitie tohto peciva, aby sa nemuselo vyhadzovat?

telinka
2. jan 2009

arimzv.....zmrazit a vytiahnut o mesiac ci dva 🙂

jajax
3. jan 2009

arimzv mozes to pomliet a vmiesat do nejakeho kremu co mas oblubeny,robit gulicky a obalovat v orechoch,kokose...mozes pridat aj rum,vlozit mandlu,orech podla toho co ta napadne.tu sa fantazii ozaj medze nekladu.

arimzv
3. jan 2009

telinka, jajax dakujem krasne 🙂

jahodka11
8. okt 2009

ahojte, ozivujem temu.....kedze sa nam pomalicky blizia vianoce..... 🙂

cessy
10. okt 2009

jahodka uz sa tesim na receptiky, potom aj ja nieco pridam, ked bude cas.....

lenka.pav
16. okt 2009

lidka, ja by som chcela recept na vsetky! 😉

pancake
12. nov 2009

tak som to tu vytiahla aby sme mali vsetko pekne po kope. 😵 😀

junovka
12. nov 2009

pancake, tak by sa patrilo, aby si hodila sem uz nejaky receptik,ne? 😀 😉 ...nieco echt vianocne.

junovka
12. nov 2009
pancake
13. nov 2009

ahoj jun. 😵 ja som myslela temu.
aby sme tie vianocne mali vsetky pekne pokope ale ako pozeram tak adiminka tu druhu uz zatvorila. ja nie som pekarka ani cukrarka. ja len citam a robim si chute. budem piect az okolo mikulasa. a aj to len linecke a vanilkove rozky.ine neviem.a tie rozky budu tiez premiera. 😀

nezmar367
17. nov 2009

ahojte a čo tak overený recept na medovniky by sa nenašiel

ukmima
17. nov 2009

nezmar= ja som robila oba co su na zaciatku...jeden s orechami a druhy bez...oba su makke..

ikke
17. nov 2009

anndrea • Dnes o 15:53
Ahojte kočky. Už sa nám pomaly blížia Vianoce tak by som sa Vás chcela spýtať čo zaujímavé tento rok napečiete svojej rodinke. Mne sa už zdá nudné piecť každý rok to isté, teda linecké, medovníčky, kokosové guľky...proste stále to isté dookola. Má niekto nejaký orginálny Vianočný recept? budem rada ak poradí

dzio2 • Dnes o 16:00
poradim Forum recepty, Vianocne kolaciky

ukmima • Dnes o 16:01
aj ja radim forum recepty, akurat jem medovnicky, ktore som robila, recepr od eriky, mnam,,

lussy23 • Dnes o 16:11
Takže, vzhľadom na to, že sa učím za cukrárku, mám Vianoce na starosti ja. No vidím, že vás nepoznám z našich tém, tak sa predstavím. Som mladšia sestra jednej uživateľky fóra.
Ja budem piecť Linecké košíčky, medovníky, parížske rožky a kombinované tyčinky- tieto sú veľmi dobré. Potom hodím recept.
Ozaj mám od majsterky recept na chutné medové cesto:
2PL perníkového korenia
2ML škorice
1ML sódy
250g medu
320g práškový cukor
4 vajcia
250g margarínu(Hera, palmarín)
800g hladkej múky špecial
Miesiť 10 - 15 minút.

anndrea • Dnes o 16:14
Ďakujem za recept Lussy, skúsim vyskúšať. Tiež dík za Forum recepty, popozerám si to, zatiaľ som nepočula o takej stránke.

blazka24 • Dnes o 17:53
tak ak môžem poradiť je skvelý tento recept........
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4463
a ak ho necháte odstáť do druhého dňa tak sa budete zalyzovať, robila som ho pred mesiacom síce do jednej rána ale skoro sme sa zadrhli, len by som dala menej cukru je straaaaaaaaaašne sladký

ukmima • Dnes o 17:58
lussy- ja som vyucena cukrarka , mam rada svoje zosity, som rada, ze som si podstivo vsetko pisala na cukrarskej vychove...vsetky normy pouzivam...a na praxi davaj pozor, ja som za cele 3 roky nikdy nerobila na praxi bratislavske rezy a ako na potvoru som si ich vytiahla na skuskach..

ukmima
18. nov 2009

erika 153- fantasticke medovnicky...vcera som ich piekla, ostalo z nich aj dodnes...dnes sme ich dojedli, a zda sa mi, ze dnes su lepsie... 😝 mnam, mnam, mnam...velke dakujem 😉

cessy
18. nov 2009

ukmina kde najdem recept na tie medovnicky????hladam a eriku 153 nenachadzam, ani recept 😕

ukmima
19. nov 2009

cessy/ hned na prvej strane 😉 , idem ich robit aj dnes, moje deti sa nesli dojest 😀 , su uzastne, len ja zo zasady potieram medovnicky po upeceni...vajickom, krasne sa lesknu.
Plech som mastila len raz...potom som ukladala na ten isty, a muku daj 650, klasicku chlebovu...
raz som robila zo special a boli ako kamen..ale erika153 ma fajny recept...
a pecu sa kratko...

cessy
19. nov 2009

ukmi dakujem, lebo by som chcela neake upiec, ale toooolko tu je receptov, ze neviem ktory si mam vybrat ☹
idem to hned aj pozriet a prepisat aj s tvojimi radami. dakujem 😉

ukmima
19. nov 2009

potom napis, ja som dnes piekla dalsiu davku, mnam...