Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

liska
10. dec 2006

nie,erika,ja som myslela na tu nepecenu tortu 😉

erika153
10. dec 2006

jaaaj..liska 😅
no veru mas pravdu ze tam idu tie surove zltky ale ja som to nerobila v tehu ani raz este ze tak. to som si neuvedomila... vidis?jak sa mi muz dozvie ako to robim mam po torte 😀 😀
ale vy si dajte je uzasna-prisaham 😉

zuz11
10. dec 2006

nno mam pocit ze na tie vrele medovnicky ked potriem vajickom tak sa to vajko aj uvari 😀 a kedze pouzivam domace vajicka este 😵

erika153
10. dec 2006

zuz mas pravdu to je taka tenucka vrstva ze to sa aj uvari na tom 😀 vyskusaj polovicu potriet a uvidis ako to bude vyzerat, mozno budu krasne leskle...

lia
10. dec 2006

erika,ta torticka moze byt dobraa 😝
zajtra pojdem kupit ungrediencie a spravim taku 😵 ,robil ju este niekto??
je to sice taka mensia kaloricka bomba,ale co uz 😀 ,zivot je kratky 😀

erika153
10. dec 2006

to som len dnes dala takze asi este nikto ale verim ze vam bude urcite chutit... 😅

lia
10. dec 2006

ahaa,to som si nevsimla 😀

zuz11
10. dec 2006

erika, n o ja svoje medovnicky natieram vzdy po peceni tak preto 😀

veroncek
11. dec 2006

Caute babulky včera som robila tie pernícky od eriky, su jednoducho fantastické. jednoduche,rýchle robili sme ich s maminou a z 2 násobneho cesta takze sme vypekali do 17 ale stalo to zato. natierali sme ich pred pečením a potom sme do nich vkladali oriešky a sušené ovocie. su super. muž už planuje že si zoberie dnes do prace ku káve. a ked uz jemu chutili tak to už je čo povedat. ozaj dala som tam práškový cukor. dakujem za recept a vrelo všetkých odporucam papa a pekne Vianoce 😀

levon
13. dec 2006

ahojte, chcem sa spýtať,to cesto na medovníčky od Eriky netreba dať odstáť?
A plech sa pred pečením nemá vymastiť, mám tam poukladať medovníky len tak, na sushý plech? ďakujem za rady, nech mi to pečenie zas neskončí fiaskom 😒

davidko
13. dec 2006

ahoj levon, pekáč netreba potierať ničím cesto je samo o sebe mastné a netreba nechať postať oni su fajné hned 😉 🙂

erika153
13. dec 2006

levon medovnicky uz po peceni nemusia stat ale to cesto mozes dat do chladu na chvilu aby sa ti s nim lepsie pracovalo...ja ich idem dnes robit tiez! 😀

davidko
13. dec 2006

trošku prispejem aj mojim koláčikom

MANDÁLES

8 bielka šľaháme s 250g prášk.cukru,pridáme 35g pomletých orechov.Dáme na plech vystlatý alobalom a pečieme od začiatku na slabom ohni 35-40 min.Po vybratí za tepla rozrežeme na 3 dlhé pláty, stiahneme alobal a necháme vychladnúť.Plnka:nad parou vyšľaháme 8 žľtka, 4lyžice prašk.cukru, poldeci mlieka, 1 varovú čokoládu a šľaháme do husta asi 10 min. Po vychladnutí spojíme jedným maslom a 2 pol.lyž.prášk.cukru,natierame jednotlivé pláty a poukladáme na seba.Celý koláč obtrieme plnkou a navrch strúhanou čokoládou. 😝 🙂

Tento koláčik je babračka ale je mnamki a dá sa dať do mrazničky a ked sa vyberie je ako čerství 😉

ervotoc
14. dec 2006

po pečeni nemusiš len vajcom natrieť,mozeš aj mliekom 😉

vilkakatka
14. dec 2006

Babky, uz nepecte, lebo prisli na mna hlady 😉

lodia
14. dec 2006

jej, su to velmi zaujimave recpety, urcite aspon jeden tento rok vyskusam, nie som velmi dobra pecka 😀 chcem sa vas skor spytat na nejake recepty na slane pecivo, to mam radsej ako sladke kolaciky, syrove, korenene, paprikove a tak..nieco zaujimave nemate? dakujem, vsetko zjem 🙂

madeleine
15. dec 2006

pozri ci ta nieco neuchvati tu... 😉
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

a az vyskusas, nezabudni sa podelit o skusensoti a "zazitok" 😉

curly1983
17. dec 2006

ahojte kucharecky 🙂 nemate niektora dobry recept na cokoladovu salamu? vopred velmi, velmi dakujem !

lara1znk
17. dec 2006

ahoj curly, my robime podla tohto receptu:
1 BB puding, 10 dg kakaa, 10 dg mletych orechov, 1/2 masla, 1 zltok, 25 dg cukru, 10 dg hrozienok - vsetky suroviny spolu zmiesame, zrolujeme do alobalu a dame stuhnut do chladnicky.

certica
17. dec 2006

lara, to moze byt mnaam, same dobre veci tam idu 😀

vavka33
17. dec 2006

Ja som to uz tiez skopcila do receptov a zajtra kupujem BB puding 😀

certica
17. dec 2006

vavka, ja mam doma 2 bebe 😀 . Poslem jeden 😎

madeleine
17. dec 2006

aj ja mam doma BB puding, ale chystam sa na višnové guľky... 😉 mňam... po marcovom fiasku s chybnym receptom uz teraz presne viem ako na to... 😀

certica
17. dec 2006

Ja som vcera robila tiez gulky Amor, co sem hodila ervotoc. Su dobree 😀

madeleine
17. dec 2006

Vianoce su jedna veľká obžranpárty... 😔 😀

certica
17. dec 2006

Ale ja sa obzierat nebudem 😉

lodia
17. dec 2006

madeileine,
dakujem za tipy na slane kolaciky 😵 mna vyzeraju a zatial sa citaju velmi dobre, ked vyskusam, urcite sa ozvem..zaujali ma viacere recepty, dfuma, ze si vyberiem..vsetko isto teraz neskusim..mala mi velmi nedovoli..idu jej zuby a aj v nci vystraja ☹
este raz dakujem

erika,
vcera som otestovala tie tvoje medovnicky, robila som to privykrat v zivote (inak som dost stara 😅 , tak na case!!!!)hehe..
dakuejm tiez sa super recpet, esteze ste tu! pekne vianocovanie..

manka
17. dec 2006

ahojte gazdinky.
zhanam recept na nepecenu roladu. urcite ju poznate z marina keksov tmava cast a kokosova plnka.
nejaky som aj nasla, ale ide tam vajco. bojim sa dat surove vajco, kedze je to nepecena....
nemate nejaky recept bez vajca, ale aby sa nerozpadla? dakujem
prvopecka

erika153
17. dec 2006

3 balicky Marina keks
15 dkg praskovy cukor
8 lyzic ciernej kavy
1 lyzica kakaa
1 balik vanilinovy cukor
3 lyzice rumu

Plnka:10 dkg praskovy cukor
10 dkg masla
10 dkg kokosovej mucky

Keksy pomelieme a pridame ostatne prisady.Urobime cesto naplnime plnkou(preosiaty cukor+maslo vymiesane do peny,pridame kokos)Natrieme cesto a zvinieme pomocou celofanu.Dame do chladnicky

certica
17. dec 2006

erika, toto urcite spravim 😉