Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

alibabaa
19. dec 2011

@cessy vdaka.. 🙂

ankan
19. dec 2011

@martinkatinka nezmiešala si to ešte keď bolo Salko teplé? Známa to tak spravila a už jej nepomohlo nič, len nová plnka. Ani chladnička nepomohla, aby krém stuhol. Ale skús pridať trošku solamylu s práškovým cukrom. Ale pridávaj postupne nech nevzniknú hrudky... Napíš ako si to potom vyriešila.

ankan
19. dec 2011

@karinnka ja som našla recept na Marlenku tu na MK a musím povedať, že to ide veľmi rýchlo a už som ju robila viackrát a vždy sa mi podarila. Kupované cesto je príliš hrubé a myslím, že bude moc suchá. Rozrezať ho po výške bude asi dosť pracné. Ak chceš recept tu je https://www.modrykonik.sk/forum/tema/rychle-mou... - napísala ho herminka. Ja ich vždy vaľkám na papiery na pečenie a na vrchu mám fóliu. Aspoň vidím čo to cesto robí. A hlavne čo tam nieje napísané vyvaľkám ho na 3-4 mm, lebo v rúre zhrubne ako všetky medovníčky. Vyskúšaj a neobanuješ. 😀 😀 😀

jajusa
19. dec 2011

Tak moje vianočné, inšpirovala som sa veľa tu 🙂
vanilkové rožky, orechové štangličky, zázvorníky, gaštanové klbká, cappucino rožky, nepečená roláda a ešte mám burizónové guľky

kibuk
19. dec 2011

@jajusa mozem sa opytat na tu nepečenu roadu? receptik? dakujem 🙂

abriela
19. dec 2011

@cessy Jezkovia sa vydarili, aj ked dvaja mi praskli. Dnu som dava po 2 hrozienka sultanky.

veve39
19. dec 2011

@abriela cim si zdobila a nanasala ocka a nufacik ? o chvilu idem aj ja spravit cesto....

martinkatinka
19. dec 2011

@ankan - už to som to vyriešila 😀 primiešala som tam Creme olé 😝

abriela
19. dec 2011

@veve39 nemam ich este dozdobene, len upecene

veve39
19. dec 2011

@abriela a neroztekali sa ti ? s cestom sa v pohode pracovalo ? a cim budes zdobit - myslim ocka, nos ?

abriela
19. dec 2011

@veve39 trosicku sa zvacsili ale tvar drzia. Ozdobim cokoladou. Snad sa ocka podaria- pouzijem asi len sparatko. Cim si ich plnila?

cessy
19. dec 2011

@abriela super tak sa podarili, tesim sa na foto

titkovamiriam
19. dec 2011

neda mi to nedat aj sem,okrem klasika mojich receptikov som nasla tento jednoduchy a úúúúžasný receptík:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11492

pri robení plnky to tak vonalo že ma napadlo tak uvarit kavu s mukou do mlieka ,pridat trosku cukru a mate super puding-samozrejme nie pre male detičky,no moje,,male,,20r.dieta zjedlo hned dve misky s piskotmi 🙂 🙂 🙂 tak zajtra dam foto ako dopadli moje kolečiky

veve39
19. dec 2011

@abriela ja budem plnit oprazeny lieskovec+ brusnica susena a ine zase sus.slivkou rozpolenou...este mam aj nejaky ananas v cokolade z Kauflandu, neviem ako chuti, mozno dam do par kusov aj ten...ale my sme doma slivkovi, takze asi tych bude najviac....

abriela
19. dec 2011

@veve39 ak su slivky kupene je to riskantne. Su velmi vlhke.

lucikan
19. dec 2011

ahojte baby, prave som dorobila plnene kosicky a ostala mi asi tretina tej plnky 😨 . Rozmyslam co s nou, neviete mi poradit nieco extra jednoduche? Musi to byt nepecene, aby to bolo co najjednoduchsie, lebo ma este cakaju ine co chcem robit, toto je len robota navyse teraz 😠 .
Mna napadli suhajdy alebo gulky. Ta hmota je z vlasskych orechov, piskot, cukru a sladkej smotany, troska rumu. Ak by som robila gulky, co pridat? Len piskoty? Alebo radsej nejake menej sladke keksy by som zbehla kupit zajtra, uz teraz je to dost sladke. Ak mate tip este na cokolvek ine, sem s nim. dakujem 🙂

veve39
19. dec 2011

@abriela no nakoniec som davala ako napln susene brusnice 2 kusky + 1lieskovec prazeny, namiesto Hery som dala maslo....chutovo su vyborne, zdobim zajtra...
veru tie slivky mam kupene, asi by to narobilo sarapatu...inak fakt dost narastli, 2.plech som uz robila mensie....

danielaj
20. dec 2011

@lucikan skús toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44965

alebo len zahusti nejakými keksami, vlož dnu višňu alebo oriešok, urob guľky, obaľ v kokose alebo v orieškoch 🙂 alwbo včelie úliky, hmotu natlač do formičky na úliky, piškótu potri nejakým krémom a prilep úlik 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44965

abriela
20. dec 2011

@veve39 ja som ich vcera aj zdobila, len nufaciky a ocka este niektorým chybaju. Zdobila som len kokosom, lebo s cokoladovou ryzou to bolo komplikovanejsie.

veve39
20. dec 2011

@abriela s ryzou teda komplikovanejsie ? ja mam pripravenu cokoryzu aj kokos, myslela som spravit aj-aj

na ocka a nufaciky treba hustejsiu polevu ? z toho mam trochu obavy, aby to nestekalo....
chcela som to zdobenie oetker v trubickach kupit na tento ucel, v 2 obchodoch nemali a uz nestiham bezat do dalsich - cestujeme k rodicom a chcem sa blysnut 😉, moja mama pecie skvele, tento recept este nikdy nevidela...

abriela
20. dec 2011

@veve39 ja som planovala, tiez kokos, ryza - pol na pol. No spravila som jedneho s coko ryzou a nechala som to.
Na ocka som pouzila sparatko a cokoladu ked uz tuhla. Namocila som len trosku a spravila bodku. Prides na to. Urcite to zvladnes aj bez trubicky a rodicia budu na svoju dceru aka je sikovna hrdi 😉 . Drzim prsty a daj vediet ako to slo.

veve39
20. dec 2011

diky, dam ti vediet ako som dopadla 🙂

lizatko1009
20. dec 2011

baby sikovne mi poradte chcem robit kokosove gulky a ake maslo tam ide? vsae pisu, len maslo, ale ake???

riana12
20. dec 2011

@lizatko1009 uplne obycajne, klasicke, ziadne šudené umeliny 😉

abriela
20. dec 2011

@martinkatinka vcera si to excelentne vyriesila a ja som dnes pouzila tvoj napad na s cremom ole a plnka je lepsia ako mala byt ta povodna.

kibuk
20. dec 2011

ahojte 🙂 idem po radu chcela by som upiect Kokosove venceky a v recepte pisu ze tam ide maslo,možem použit napr.aj palmarin? sa mi zvysil alebo radsej len predsa obyčajne maslo? dakujem 🙂

martinkatinka
20. dec 2011

@abriela a dnes moj drahý robil vianočný vaječný koňak a ja mám v chladničke 12 bielkov 😀 tak hľadám recepty....

abriela
20. dec 2011

@martinkatinka par stran dozadu som dala typ na laskonky, kokosky a teraz mi zislo na um - turecky med.

abriela
20. dec 2011

@kibuk jasne ze mozes - niekot pouziva iba maslo, niekto len palmarin, heru,...

kibuk
20. dec 2011

@abriela dakujem 🙂