Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

ginepra
30. nov 2009

ahojky, šikovné žienky
nemáte nejaký šikovný receptík na zdravé a chutné krehké pečivko, aj nejaké zlepované, plnené...? robíte niektorá experimenty s celozrnou múkou v perníčkoch, medom namiesto cukru a podobne? deti by zjedli aj za kamión sladkého, tak som chcela na Vianoce teraz troška niečo šetrnejšie na brušká...

lekno
2. dec 2009

Mon odážem.... mame 😝 😀

cessy
3. dec 2009

doporucujem medovnicky od eriky153 z prvej strany, su výýýborne 😅

macka01
3. dec 2009

ahojte,no krásne ste ma inšpirovali,tak prispejem svojou troškou do mlyna aj ja,možno niekoho poteším: ORECHOVE ROžKY:240 G hladkej muky,160 g masla,50 gpr.cukru,100 g orechov,1 žltok.Vymiešame cesto,dame na 1 hod.schladiť a tvarujeme rožky.Pozvoľna upčime.Potom obalime v pr.cukre.Sú senzačne a krehunke a nebezpečne rýchlo sa míňaju

miroslav1976
11. dec 2009

zdravim. pridam aj ja jeden kolač.jednoduchy a chutny🙂

miroslav1976
11. dec 2009

Suroviny:

4 vajcia
250g prákového cukru
1 vanilkový cukor
125 ml olej
125ml mlieko
300g polohrubá múka
1/2 balíčka prášku do pečiva.
KRÉM: 1l pomarančového džúsu
2 zlaté klasy
6 polievkových lyžíc krištálového cukru
250ml džúsu na namáčanie piškót
4 polievkové lyžice rumu
2-3 balíky dlhých piškót
čokoláda na zdobenie
500ml smotany na šľahanie
2 stužovadlá šľahačky
Postup:

Vajcia, cukor a vanilkový cukor zmiešame. Pridáme olej, mlieko a preosiatu múku s práškom do pečiva. Cesto vylejeme na hlbší plech vystlaný papierom na pečenie a upečieme v rúre vyhriatej na180C.

KRÉM: Do 750ml džúsu pridáme cukor, premiešame a dáme variť. Zvyšný džús rozmiešame so Zlatým klasom a vlejeme do vriaceho džúsu. Varíme asi 2 mim. Teplý krém vylejeme na vychladnuté upečené cesto a dáme do chladna. Postupne na krémovú vrstvu poukladáme piškóty tesne vedľa seba. Pred uložením piškóty namáčame v džúse, ktorý ochutíme rumom. Nakoniec nanesieme rovnomernú vrstvu šľahačky vyšľahanej so stužovadlom. Povrch zákuska ozdobíme roztopenou čokoládou

milocka29
11. dec 2009

miroslav ja som ten zakusok prave dnes piekla, len ja tu slahacku davam na tu zelatinovu vrstvu a piskoty na vrch na slahacku a pokvapkam ich rotopenou cokoladou, Je vynikajuci aj krasne vyzera. Uz som dnes piekla zaradom 3x, tak zademu chutnal a uz je skoro aj zjedeny.

miroslav1976
12. dec 2009

🙂 no to musim skusiť. ta kombinacia je zaujimava a vlastne fantazii sa medze nekladu . a tie piškoty namačaš v to džuse s rumom? a tak ich pokvapkaš alebo piškoty su bez namačania?

maminkatn
12. dec 2009

jeeeeeej,,,ahojky,,,lekno,,,,cess,,,,som rada ze vas vidim,,,aj tutok,,daaaavno som vas nemvidela,,, 😀 😀
ja sa pripajam,,,som dneska,,piekla,,,od,,rana,,,vianocne racio,,hrudky...to mi recept dala dcerka,,,od tialto z modrho,,kona uz som ix piekla druhy krat a su fakt vyborne ,,,je sice viac roboty pri nix bo sa cesticko lepi na ruky,,ale ked si ix namacate tak to ide uz ix len ozdobit cokoladou a su hotove robial som aj medovnicky,,mekke od zaciaktu recepis taktiez od tialto,,potom,,linecke cesto to mam od mojej svokrusky,,odkusane,,kukis,,,ale,tie mi nevysli,tak,ako,som si predstavovala,,ale su dobre aj tak,,,este ma caka,,,piect,,,labky,,,a fukene rozky,,,,tyx sa anjviac bojim,,bo,su narocne na pecenie ale keby som ix nerobila tak by u nas neboliani vianoce,,,xi,xi,,,a este som zabudla vanilkove rozky,,,a,to,hned z dvojitej davky,,,nepeciem nic plnkove bo nasi xlapi nemaju radi,,,,plnkove zakusky,,len suxe,,,a este budem robit,,,suhajdy,,,,

vinka
12. dec 2009

No ja som dnes robila perníčky od Eriky z prvej strany.Kriste ale sú perfektné.Už viem,že iné ani piecť nebudem.Už skoro všetke zjedli.Musím dalšie upiecť ale počkám do sviatkov a potom upečiem lebo ich zjedia hned. 😝 😀 Už som upiekla metrový ale je v mrazáku,plnené kolieska,linecké a ešte chcem robiť karamelové košíčky len zajtra mi musí mužík kúpiť salco v kauflande majú v akcii. 😀 😀

penny13
13. dec 2009

Ahojte. Vraj je tu nejaká vyučeníá cukrárka. Straščne by som potrebovala recept na trené žltkové piškóty - na tú plnku. Sestra ho nevie zohnať a hrozne ho potrebuje. 😔

milocka29
13. dec 2009

miroslav1976, jasne tie piskoty namacam v dzuse, prepac, ze som to nenapisala polopate. Piskoty bud dlhe, alebo okruhle. Vyzera super a aj chutove vynikajuci.

vinka
13. dec 2009

Penny nájdeš ju na téme marcipánove torty. 😉

milocka29
13. dec 2009

vola sa alionuska, ale aj ostatne dievcata su tam perfektne cukrarky, ja ich chodim stale obdivovat.

macka01
14. dec 2009

ahojte žienky,poradte mi,čo urobiť s perníkami ked aninie stvrdli ale tak stuhli,nie sú chrumkave len tuhe moc,obyčajne ich mam vždy super mäkké,robim ch každoročne toto j prvý krat,ako na ne?prosíííím?????

babulina
14. dec 2009

ja davam chlieb a kusky jablcka, len nezabudni ich po par dnoh vymenit, tak drzim palce nech zmaknu

macka01
14. dec 2009

vdaka

junovka
14. dec 2009

Moj najnovsi uz vyskusany recept: 🙂
http://www.minibazar.sk/Plnene-orechove-kosicky...

vinka
14. dec 2009

macka no ja som robila perníky tu čo dala Erika recept a sú fantastické mäkučké joj fajné.Už ich aj pojedli.Tak budem musieť presne pred sviatkami napiecť,že niečo aj ostane. 😀

cessy
15. dec 2009

ahojte
maminkatn, ahoooooooj ako sa mavas 😵

macka 01 skus dat supku z pomaranca, pred tym ju umy a do misky s medovnickami ju daj a zavri.

vinka ja som tiez robila medovnicky od eriky a su suprove, ja som ich uz robila 3x, ale tieto posledne som schovala. ved nic ine nerobim len medovniky dopekam 😠

danu
15. dec 2009

havedka • Včera o 18:56
Mamicky mate osvedceny recept na medvedie labky,aby boli fakt chutne a makke

nanika
26. nov 2010

Ozivujem temu, ja kazdy rok peciem cosi osvedcene, tradicne a potom zopar noviniek. Zaujimalo by ma, ci je to aj u vas tak, ze sice su tie zaujimave kremove kolaciky super a je kopec aj novych receptov, ci nakoniec aj tak kazdy rok napeciete aj tak ten stary zaklad ako medovnicky, macacie oci, vanilkove rozky atd. Lebo mna chyta prave taketo piect, skor kolaciky zo stola starej matere 🙂

pia22
27. nov 2010

@nanika presne tak je to aj u nas🙂 Cez rok nemam problem experimentovat, ale na Vianoce len osvecenu klasiku. Stare obycajne recepty, ale pri stromceku a rozpravkach chutia najviac😉

luciaspain
29. nov 2010

Ahojte kocky,
chcela by som vas poziadat o pomoc. Doteraz som viac-menej cerpala napady na vianocne recepty, ak z internetu, tak zo stranky vanocnicukrovi.com, ale bohuzial od tohto vikendu nefunguje ☹ a ja som si neodpisala jeden zaujimavy recept, ktory som chcela pripravit tieto vianoce.... 🤐 Bol to recept na Dvojfarebny kolac. Boli to dva platy cesta, ktore sa spojili vyvalkane a zatocili, takze nakrajny rez vyzera ako rolada, ale tiez sa moze cesto vyvalkat na "hady" a urobit rozne rezove tvary, ako sachovnica a podobne. Neviete nahodou niektora/niektory o ktorom kolaciku hovorim? 😕 Prosiiim pomozte mi.
Vopred dakujem L.

nanika
29. nov 2010
luciaspain
29. nov 2010

Ahojte,
spytam sa (ja sa toho navypytujem 😀 ) : Budem robit pernikovu chalupku a chcela som sa spytat ci niektora/y z vas robite pernikovu chalupku. Pouzivate original recept na pernicky alebo upravejete? Lebo my sa nechystame chalupku zjezd ako Janko a Marienka a preto by mi bolo trosku luto pouzit napriklad cukor (ktory je tu velmi drahy) a podobne. Mozte mi poradit cim nahradit? Dakujem L.

luciaspain
29. nov 2010

@nanika bohuzial ☹ takto to vyzeralo ale nebolo to kysnute cesto, ja som tava lebo som si v ten den, ked som ten recept nasla precitala strasne vela receptov, lebo som zostavovala menu celych Vianoc aby sme nakupili suroviny uz teraz a nepamatam si poriadne ten recept, ale myslim ze to bol nepeceny kolac. Ak ho nenajdem tak nahradim niecim inym ... Ale dakujem velmi pekne.

luciaspain
29. nov 2010

@luciaspain Kocky asi som to nasla, ak chcete vediet o com som to tu vobec hovorila je to dvojfarebny keks a mozete juknut sem : http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/2009... nemusite to robit ako zavin, ja idem vyskusat tie hady .... Potom skusim pridat aj nejake fotecky :D

labelka
29. nov 2010

ahojte, mate niektora prosim recet na medovnicky ktore su tvrde? 😀 a nezmaknu? moj manzel ma rad iba tie..a vsetky co som doteraz robila boli makke alebo zmakli odlezanim 😅 dakujem 🙂

mimikuku
29. nov 2010

tak baby moje mam na vas prosbicku - kedze nemam vahu, rada by som poprosila - o nejake vianocne receptiky pri ktorych sa vaha nepouziva - cize "bez važenia"..........budem vam vdacna a moji 3 ja certi tiez 😉