Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

nanika
29. nov 2010

@mimikuku podla mna tie nepecene, rozne gulky, roladky sa daju robit kludne od oka.

lara1705
29. nov 2010

@labelka asi ma dobre zuby🙂

veronkaj
30. nov 2010

ahojte , kedy je najlepšie začať robiť napríklad linecké a také tie suché koláčiky, vanil. rožky a potom kedy také ktoré sa namáčajú do čokolády,???
môžem dať koláčiky do papierovej krabice s alobalom alebo musí byť z umelej hmoty??
´dakujem

pia22
30. nov 2010

@veronkaj kolaciky davaj pokojne do papierovej krabice vystlanej napr. papierom na pecenie, desiatovym papierom alebo akymkolvek bez potlace, je to praktickejsie, vobec nemusi byt alobal😉 My kolaciky vo väcsej krabici aj vrstvime a kazdy druh predelime papierom, na krabicu potom napiseme manual kde co je🙂 Suche kolace-linecke, labky, rozteky a pod. robievame cca 2 tyzdne pred Vianocami😉

veronkaj
30. nov 2010

tak to budem mať najväčší zhon ale čo už, ja som myslela či by bolo moc skoro piecť linecké a suché už tento víkend, lebo potom máme víkendy plné a tak mi to ostane jedine cez týždeň
😒

pia22
30. nov 2010

@veronkaj myslim, ze absolutne nie je problem napiect suche trvanlive pecivo uz teraz, ved preto je trvanlive😉 My tiez asi zacneme tento rok skor, maly mi asi byt dlho pri plechoch nedovoli🙂

veronkaj
30. nov 2010

ďakujem

lara1705
30. nov 2010

@veronkaj aj ja začinam piecť suche-linecke, vanilkove rožky a t.d. už tento vikend, stale začinam piecť asi 3 tyždne pred Vianocami a vydrži to veľmi dlho, a tiež skladujem v papierovej krabici.

veronkaj
1. dec 2010

@lara1705 už sa mi nahlásili pomocníčky tak bude veselo 🙂

lara1705
4. dec 2010

tak dnes som piekla linecke strojčekove , mňam. A zajtra sa chystam upiecť ružove keksiky, recept som našla na google.

mimikuku
5. dec 2010

@lara1705 ake ruzove keksiky ? 🙂

lara1705
5. dec 2010

@mimikuku recept na ružove keksiky: 250 g polohrubej muky, 200g praškoveho cukru, 160g palmarin,2-3 PL mlieka, 2,5 balička pudingu v prašku (malinovy alebo jahodovy ).Všetko zmiešať na cesto a nechať odpočinuť v chladničke aspoň 1 hod.Plnime do formičiek hocijakych a pečieme. Teple obalime v praškovom a vanilkovom cukri.

lara1705
5. dec 2010

dnes idem piecť pernikove srdiečka, cesto už mi oddychuje v chladničke. Čo je zaujmave že ku cestu nejde pernikove korenie ani prašok do pečiva pernikovy.ale ide tam škorica.

lara1705
5. dec 2010

už sa mi peču pernikove srdiečka, večer budem zlepovať lekvarom a namačať v čokolade.

eva7780
5. dec 2010

@lara1705 nemáš náhodou osvedčený recept na kávové zrná?ja mám zatial upečené medovníky,zdalo sa mi ,že je ešte čas na iné,ale ako vidím,pečieš vo velkom,tak sa pustím aj ja do toho a zajtra urobím vanilkové rožky 🙂

lara1705
5. dec 2010

@eva7780 nikdy som nerobila kavove zrna ale nejaky recept určite mam.Nikdy sa mi nezdali dosť zaujmave. Ak by si chcela tak ho tu hodim.Ano, už vypekam, každy deň aspoň jeden druh.

eva7780
5. dec 2010

@lara1705 ak možeš daj ten recept,budem rada 😵

lara1705
5. dec 2010

@eva7780 Kavove zrna: 1 vrecko piškot, 140g masla,50g praškoveho cukru,100g mletych orechov,100g nasekanych hrozienok,1 KL škorice,4 KL rumu,4 PL kakaa. Orechy a mandle ako jadro zrna a čokoladova poleva.
Všetky prisady zmiešame, vypracujeme polotuhe cesto a dame do chladničky stuhnuť.Neskôr tvarujeme kavove zrna asi 3 cm veľke, do ktorych zabalime orech alebo mandlu.Opäť dame stuhnuť a nakoniec namačame v čokoladovej poleve.

PL-polievkova lyžica, KL-kavova lyžica.

5katarina7
5. dec 2010

@lara1705 prosím,mohla by si hodiť recept na tie perníkové srdiečka? 🙂

lara1705
5. dec 2010

@5katarina7 Pernikove srdiečka: 400g hladkej muky, 120g medu, 60g HERY alebo palmarinu, 160g praškoveho cukru, 2 vajcia, 1 ČL škorice, 1 ČL sody bikarbony, Lekvar na zlepovanie, čokoladova poleva na namačanie.
Všetko zmiešať a dať do chladničky odpočinuť na 2-3 hod.Potom rozvaľkať na hrubku 5 mm a vykrajujeme srdiečka. Dame na plech vystlany papierom a pečieme pri 150 stupňoch 7-8 minut. Po vychladnuti spajame lekvarom vždy 2 kusy.Jednu stranu srdiečka namačame v čokoladovej poleve.Nechame stuhnuť čokoladu.

5katarina7
6. dec 2010

@lara1705 ďakujem pekne vyskúšam 🙂

lara1705
6. dec 2010

@5katarina7 zamalo, rada pomožem.

lara1705
6. dec 2010

kto mi vie poradiť? mam recept na keksiky z ovsenych vločiek ale problem je v tom, že tam nepiše či mam tie vločky pomlieť alebo dať cele.Lebo v niektorych receptoch piše že treba pomlieť ale v tom čo mam ja nepiše, tak neviem či mam pomlieť alebo nie.Prosim o radu.

modra1
6. dec 2010

@lara1705 _pečiem z jemných vločiek (celé ani nekupujem), tie sú také menšie, ako keby nasekané.

lara1705
6. dec 2010

@modra1 no tak ja mam už kupene take obyčajne vločky takže asi ich pomeliem.

claudica
7. dec 2010

@lara1705 Ahoj, ja čo mám recepty na vločkové keksy, tie netreba pomlieť. Volá sa to "Falošné BE-BE Dobré ráno" a naozaj sú skvelé... 😉

claudica
7. dec 2010

No aj som to našla, takže takýto je recept:
"BE-BE Dobré ráno"
Ide tam 30 dkg ovsených vločiek, 20 dkg výber. múky, 2 celé vajcia, 30 dkg Hery, 20 dkg hnedého cukru, štipka sódy-bikarbony a 20 dkg polámanej čokolády. Zmiešame, mokrými rukami uťapkáme také tvary ako to be-be, pečieme na papieri na pečenie. Je to dobré aj so sušeným ovocím.

lara1705
7. dec 2010

už sa mi peču keksiky z ovsenych vločiek.

lara1705
8. dec 2010

dnes som piekla makove keksy.

luciaspain
9. dec 2010

Uz mam upecene pernicky, dokonca sa mi podarilo konecne aj zohnat potravinove farbivo, takze som vyzdobila zelenou stromceky, zltou hviezdicky, cervenou srdiecka 😀 Tento vikend sa chystam na pusinky a buduci vikend na linecke a piskotove ...potom uz ostava iba vianocka.....vyzera to ze tieto vianoce bude vsetko v cajku....