Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

zuzu13
16. dec 2008

VIANOČNÉ RACIO HRUDKY:
rozpustiť 1 heru, do toho 1 balíček ovsených vločiek = nechať vychladnúť
do toho dáme 150g prášk. cukru, 150 g polohr. múky, 1 pr. do pečiva, hrsť orechov, hrozienka, kandizované ovocie, 4 vyšľahané vajcia
robíme hrudky na plech a dame upiecť /keď začnú hnednúť vybrať/

iwa000
16. dec 2008

ahojte zienky mam na vas taku prosbu kazdy rok robievam medvedie dlapky s orechami ale teraz ked mam na ne alergiu chcela by som par spravit aj bez orechov.ktore by som mohla aj ja.mate niektora taky recept dlapky do ktorych nejdu orech.rodinka by mala orieskove.

martinaema
16. dec 2008

iwa daj miesto orechov opražené pomleté ovsené vločky. Len tak na suchej panvici pražiť, kým nezačnú ružovieť a voňať. Chutí to potom ako orechy. A niekde som čítala, že sa dajú orechy nahradiť píniovými oriškami, lebo to sú v skutočnosti semená. Ale ako to chutí netuším 😅

iwa000
16. dec 2008

tak tie vlocky skusim mam ich rada.uvidim ake budu v dlapkach dakujem za typ.

tami712
17. dec 2008

ahojte,
neviete niektorá dobrý a vyskúšaný recept na keksíky čo sa pretláčajú, ale nie na mäsovom mlynčeku, ale na tej takej striekacej pištoli 😕

avanka
17. dec 2008

Tami, pozri na mimibazar, tam je ich kopa

napr
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9463

zuzla2
17. dec 2008

iwa000 skus pouzit toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2526 😉

je to na nerozoznanie od vlasskych orechov 🙂

dievca
17. dec 2008

ja by som poprosila odskusany recept na linecke kolaciky,lebo vsetky co som doteraz piekla mi stvrdli,az po dvoch tyzdnoch boli makksie,ak by mal niekto take,co by boli hned makke,dakujem.

jajax
17. dec 2008

dievca skus recept od zuzu13 z desiatej strany.su ozaj super.daju sa jest hned ale po par dnoch su este lepsie a vyborne sa robia 😝

vinka
17. dec 2008

Baby dnes som dostala recept na spoločných termínoch na škoricové pralinky.Nikdy som to nerobila.Musela som urobit ešte jednu dávku a ostatné skrit lebo mi vyberali z košíčkov.Také super a nie je to ani drahé a velmi rýchle.Do 15 min. sú hotové.Ak by ste chceli tak ho tu skopírujem.

dievca
17. dec 2008

jajax dakujem ti,moze ist miesto palmarinu hera?Dnes som si ich kupila styri,tak neviem co s nimi 😒

vinka
17. dec 2008

Ano aspon ja používam aj miesto palmarínu aj heru.To je len iný výrobca asi. 😕

ja_nulka
17. dec 2008

vinka, mozes mi prosim na IP poslat receptik na tie skoricove pralinky?

jajax
17. dec 2008

dievca ja pouzivam heru aj palmarin a myslim ze to je v podstate jedno.pouzivam to coho mam prave viac doma.

slnyecko
17. dec 2008

jeeej,dajte recept na tie pralinky prosiiim

iwa000
17. dec 2008

zuzla2dakujem aj tebe za typ skusim to niekde zohnat.teraz sa mi to zide doma.

ivuss01
17. dec 2008

zienky, chcem sa spytat, ked sa povie maslo, co sa tym mysli, riadne maslo, alebo hera, palmarim, alebo co? obycajny smetol? som zaciatocnik... 😔

slnyecko
17. dec 2008

tak ja davam maslo aj ked pisu ze hera alebo tak,je to drahsie ale chutnejsie

ivuss01
17. dec 2008

slnyecko, myslis obycajne maslo? a ked mas napr. plnku, a tam ze 250g masla tak das obycajne kravske maslo?

slnyecko
17. dec 2008

no jasne,klasika,prave maslo

ivuss01
17. dec 2008

ale to sa mi zda o dost drahsie, tak mozem dat smetol, heru?

kiwuska
17. dec 2008

linecke super, vzdy dobre: 30dg hladkej muky, 20 dg masla, 10 dg prask cukru, 1 cele vajce, vsetko dobre spolu vypracovat.

monkula
17. dec 2008

zase som piekla linecké od zuzu13... 😅 😅

vinka
17. dec 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tu nájdete tie super pralinky od Leniccky.Vela ste mi písali IP a nechce sa mi to každej písat tak som vám to prekopírovala. 😀

vinka
17. dec 2008

Zabudla som,že ja som do hmoty dodala rumovú aromu a boli ešte lepšie. 😀

dievca
18. dec 2008

Dnes som piekla linecke od zuzu 13,zatial su makke,este prosim ak je medzi vami cukrarka,a vedela mi poradit plnku do ovalkov co dostat v cukrarni,su to dve linecke kolieska zlepene nejakou bielou plnkou,povrch je poliaty cokoladou a lieskovy alebo vlassky orech.

vinka
18. dec 2008

Chcem sa spýtat či niekto nemá recept na čajové pečivo.Dakujem. 😉

jajax
18. dec 2008

ivuss01 medzi maslom a herou(palmarinom a pod...)nevidim ziaden rozdiel okrem financneho.kludne pouzi to co mas doma. 😉

junovka
18. dec 2008

co je podla vas lepsie dat na plnku Palmarin, alebo Heru?? 😕

jajax
18. dec 2008

junovka niekedy sa mi viac paci hera niekedy palmarin.ale hera sa mi zda na plnku asi trosku lepsia.palmarin davam castejsie do cesta.