Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

drobec89
11. dec 2013

@digysa Myslím že by sa tým nemalo nič pokaziť. Niekto používa margarín, Heru alebo palmarím a niekto radšej maslo 🙂

julynecka
11. dec 2013

Ahojte Babuľky,

rada by som sa podelila o skvelý recept na Vianočné koláčiky 🙂
Veľmi ľahký receptík s popisom: http://www.ochutnaj.sk/recepty/mandlovo-pomaran...

Pre tipy a triky ako spraviť skvelé koláčiky odporúčam článok: http://www.ochutnaj.sk/blog?id=44

Verím, že som pomohla 😝 😀

lidka619
autor
13. dec 2013

Ahojte gazdinky, tak ako ste na tom? Len mi nenapíšte, že už máte napečené, lebo ja ešte ani neviem, čo idem piecť, nestíham - poznáte to nie? 😀 Och, idem čerpať inšpirácie, nech sa nám darí 😉 a hlavne s pokojom, lebo to cítim ako momentálny deficit.

nikita308
13. dec 2013

@lidka619 Nie si sama, ja začínam s pečením zajtra... keby som napiekla skôr, musela by som znova, lebo by už nič nezostalo.. 😀

nelya
6. apr 2014

@abriela preco sa mi nedaju prosim Vas robit z toho gulky??mam to vychladene ale vobec sa s tym neda pracovat
😢

abriela
6. apr 2014

@nelya asi sa pytate na tie cokoladove gulky. Nerobila som ich, ale ak mate doma crem ole (Dr. Oetker - puding bez varenia), skuste ho do hmoty pridat. Vmiesat cisty prasok, ja ho pouzivam ako zachranu ak je nejaka plnka riedka.

annemarry
16. nov 2014

Erika tvoje kolaciky su vyborne,hlavne ten motanec a ako pises pridat viac plnky,to musi byt dobrota.Neviem ako by reagovalo cesto ak by som pridala bezlepkovu muku.

cessy
14. dec 2014

hallo tu sa nepecie????

bianina1
15. dec 2014

moje tohtorocne pecenie

filipal
15. dec 2014

@bianina1 a tie gulky ti vydrzia do Vianoc? su take trvanlive?

filipal
15. dec 2014

@digysa ja pouzivam len maslo, je zdravsie, a aj chut je ina. celkove vsetky suroviny sa daju vymenit za zdravsiu alternativu. Napriklad pouzivam len hnedy cukor, muku miesam spaldovu celozrnnu, do medovnikov iba med, ziadny cukor...a pod.

bianina1
15. dec 2014

@filipal ano vydrzia su vonku na balkone do Vianoc uz len par dni tak vydrzia

filipal
15. dec 2014

@bianina1 lebo ja robievam tieto nepecene veci, kam ide aj maslo az v posledny den, kvoli tomu, aby vydrzali, a vtedy mam na vsetko uz najmenej casu, preto sa pytam. 🙂

renca99
15. dec 2014

Dievčata, idem vas poprosit o radu, chcela by som s dcerou /2.5/ zdobit medovniky, ale ona este nedokaze z toho zdobiaceho sacku, nemate niektora skusenosti s tymi farbami, skoro ako fixkami na zdobenie? aby to aj male dieta vedelo stlacit... ako budu vyzerat ma netrapi, hlavne nech sa zabavi.... dakujem...

zuzanakarcolova
15. dec 2014

@renca99 tie tubicky su fajn 😉

cessy
15. dec 2014

@renca99 ak myslis tie male tubicky, 4 farby, tak moj maly to nevedel vytlacit a to mal 5. neviem ci sme mali neake stare, alebo co....
a ked mu davam do sacka, tak tesne zagumickujem nech je to uplne pri tej hmote a potom len stlaca, ale aj na to pozor, lebo mne to obcas prstami prepichne 😒

renca99
16. dec 2014

@cessy no aj som si myslela, že to asi nedokaze vytlacit.... no skusim este raz do toho sacku dat.... dakujem za radu....

82erika
23. dec 2014

@cessy ako robíte polevu čím zdobíe perníčky?ak môžem poprosiť postup.ďakujem Erika

cessy
23. dec 2014

@82erika jedno bielko a 170 az 200g praskoveho cukru, miesam v miske, len rukou nie slahacom. citronovu stavu davam az ked je poleva prilis husta 😉

fakegamecz
2. jan 2015
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

U nás to voláme Vianočné mesiačiky a robíme podľa tohto receptu: http://ikuchar.sk/recept/vianocne-mesiaciky/ 🙂

lentilka0607
14. nov 2017

pre mňa sú čajové koláčiky a medovníčky to najlepšie papanie cez Vianoce 🙂 ani ich príprava nie je náročná... už sa mi stalo jedny sviatky že som mala veľa práce a nestihla upiecť a kúpila som v Tescu tieto https://www.letakomat.sk/tesco/aktualny-letak-h...
ale to sa nedá porovnať s domácimi 🙂