Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

jankando
12. dec 2008

Ahoj MOnku..no uz som si to skor vyssie od teba precitala...som i vedela.. 😀 ale vies, ja som to skor tak myslela, ze by som rada tie labky ale nemam prave tie formicky a asi i tazko by som ich tu kupila.. 🙂

a nemas nahodou recept na ten medovy rez?ja ho milujem

monkula
12. dec 2008

janka, nemám.... ja som to ani nejedla... 😅

jajax
13. dec 2008

jankando,ja kupujem hotove platy na medove rezy a davam do nich tuto plnku a su vyborne

MEDOVÉ REZY.
1/2l mlieka,3PL krupicovej múky a 1 žĺtok uvaríme na kašu a necháme vychladnúť.20Dg cukru a 20Dg tuku vymiešame a primiešame vychladnutú kašu.
Kúpené medové pláty natrieme plnkou,zlepíme,vrchný polejeme čokoládovou polevou a dáme stuhnúť.

csilla76
13. dec 2008

ahojte ja robim dnes medvedie labky a chcem sa vas opytat ci nemate nejaky fajn recept na ORIESKY,mam formicky ale som uz davno robila tak ak by niekto mal tak sa potesim ked sa podeli o receptik.dakujem 🙂

jankando
13. dec 2008

jajax , diki ti...za receptik.. 😉

jajax
14. dec 2008

zuzu13,tie tvoje linecke musim pochvalit este raz ked uz par dni odstali.uz nikdy ine nerobim.

niikiii
14. dec 2008

AHOJKY NO JA POTREBUJEM RECEPT NA VIANOCNE MEDOVNIKY AKO ICH ROBYTE PLS ☹ 😀 😕 😅 🤐

vinka
14. dec 2008

Niikiii je tu téma vianocné medovníky a robila som podla eriki sa mi zdá,že sa tak volá.Je to hned na prvej strane.Sú fakt super.Ak by nezmäkly pridáš k ním 1/4 jablčka.Mne nezmäkly a dala som jablčko boli božské mäkké vonavé joj krása. 🙂

zuzana2580
14. dec 2008

Ahojte maminky....ja som tiez robila Erikine medovnicky 🙂 🙂 🙂 🙂 ....lenze som ich chcela odlozit,aby vydrzali do Vianoc 😝 😝 ...tak som ich dala do umelej krabice s vrchnakom,vlozila tam jablcko,aby neztvrdli....no a zplesniveli mi 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ....ale inak su fakt dobreeeee,hned makke a vyborne chutovo.....uz mam druhe,ale teraz som mudrejsia,ze ich nemam davat do umelej hmoty 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

3558
14. dec 2008

zuzu13 ked su take dobre tie linecke kolecka ja by som ich vyskusala. ale v zivote som nikdy nepiekla,tak sa chcem spytat ci sa musia pred pecenim potriet rozslahanym vajickom a plech treba vymastit? vdaka za odpoved. 😉

petulienka
14. dec 2008

ja som dnes robila medovnicky podla gucz, pisala tu niekde recept o par stran spat a mozem povedat, ze su fantasticke...
dakujem gucz

zuzu13:

neviem aky mas recept na linecke kolecka, ale ja nepotieram rozslahanym vajickom, ani nevymastujem plech, peciem na papieri 😉

3558
14. dec 2008

dakujem.teda vyskusam. 😉

jajax
14. dec 2008

zuzana29 mozes robit na papieri alebo vymastenom plechu to je jedno.ale robi sa s cestom vyborne a ozaj su velmi chutne.ja som ich piekla na 180 stupnov asi 9 minut ale to zavisi od truby.neboj sa a vyskusaj.potom daj vediet ako si dopadla.

vinka
14. dec 2008

Zuzana ja si myslím,že jablko sa musí potom vybrat.Lebo ja som ho vybrala perníky mäkké a ostali aj mäkké. 😉 Robila som z toho cesta aj adventný veniec a chalúpku do stredu a toto mi zmäklo na vzduchu čo som chcela aby stvrdlo. 😀

3558
14. dec 2008

ake jablko?
nebojte dam vediet.

vinka
14. dec 2008

Jaj to bola Zuzana2580 😀 Až teraz som si to všimla. 😀

3558
14. dec 2008

vinka 🙂 🙂

jankando
15. dec 2008

caute baby..
ja, Pani Obe Lave Ruky, som upiekla linecke..po polnoci som da do toho pustila a su hotove..taka som stastna, lebo sa mi podarili...jeeeeeeeeej. 😎
no a ci som vymastovala plech? ja nie, ani na papieri som nepiekla, len som plech vysypala trochou muky...a fasa.. 😵

jankando
15. dec 2008

este chcem ale urobit medove rezy..
no a recept nemam....
a jajax, ja som v uk, tak tu si nekupiim platy... 😠

martinaema
15. dec 2008

móóóc ďakujem za recept na medvedie labky, sú výborné, piekli sme ich s maminou po asi 15 rokoch, lebo predtým sa nám to furt lepilo a nedali sa vyklápať a teraz absolut bez problémov 😀
A niekto chcel recept na oriešky:
300g hladkej múky
300g hrubej múky
250 g masla
200g prášk. cukru
250g mletých orechov
1 vajce
1 vanilk. cukor
1 lyžica kakaa
cukor na obaľovanie
Formičky potieram olejom, ale nevysýpam múkou.V strede robím takú priehlbinku, aby sa tam zmestilo viac krému, po naplnení nechávam ešte tak 2 dni odležať, aby od toho krému trošku zvlhli. Mňam

roasha
15. dec 2008

aj ja som robila tie labky,su fakt super............Ď za recept,len ja som dala pol 1:1hrubu a hladku muku/omylom som kupila hrubu muku,tak aby som ju minula/-a v starych receptoch sa uvadza hruba muka... 😅
naozaj vyyyyyyyyyyyyborneeeeeeeeeeeeee........ 🙂 🙂 🙂

veronkaj
15. dec 2008

ja som sa tak trochu pridala k vám a cez víkend som robila linecké koláčiky, orechové košíčky, šamrole a vanil. rožky a podarilo sa

jajax
15. dec 2008

jankando prepac nevsimla som si.pokusim sa ti zohnat recept na medove platy ale je to bŕŕŕ robota.zle sa to valka a musis to piect na opacnej strane plechu.ale ked si trufnes stoji to za to.

telinka
15. dec 2008

ja peciem taketo medove rezy:
5dg masla
3 PL mlieka
1 PL medu
15 dg masla
1 čL sody bikarbony - toto sa uvari na hmotu , zmiesa sa s 45 dg hl. muky a 1 vajickom , vypracujeme cesto , rozdelime na 4 casti a vyvalkame platy , ktore popichame vidlickou a upecieme na vymastenom plechu ,ja si dam plech rozohriat do truby a potom to na takom teplom valkam a ide to omnoho lepsie ako za studena
plnka:
1/4 l mlieka
2 PL hrubej muky , moze byt aj krupica , uvarime na kasu , nechame vychladnut a potom vmiesame :
12 dg prask. cukru
2 bal . vanilk . cukru
15dg masla
prvy plat natrieme touto hmotou , druhy dzemom , lepsie slivkovym lekvarom , potom zase hmota a navrch poleva:
10 dg cukru
1 dl vody-toto sa prevari a prida sa 10 dg masla a 2 dg kakaa , nechame trochu vychladnut aby mierne zhustla a potom sa pekne rozleje na povrch......rezy treba nechat v chlade odlezat
😉

jaz
15. dec 2008

cez vikend som robila prvy raz v zivote medovnicky - vybrala som si recept od eriky 153 (na 1. strane) a su skutocne makkucke, moja mama neverila - dlhe roky zbiera recepty na zarucene makke medovnicky a vzdy sme nimi mohli aj okna rozbijat a ja hned na 1. pokus spravim makke 😀

jajax
15. dec 2008

jaz parada 😅 a potom ze nase mamy su najlepsie kucharky 😀

slnyecko
16. dec 2008

Burizonove gulky-neviem ci to tu uz bolo

300g krystaloveho cukru
125g masla
1 salko sladene
2 burizony biele,papierove kosicky

Cukor rozpustime,pridame salko,miesame do zhustnutia,pridame maslo,a burizony.Mokrymi rukamy tvarujeme gulky 🙂 mnam

slnyecko
16. dec 2008

Ozaj a mam super tip na tvrde medovniky aby zmekli.Do dozy s medovnikmi nasypeme klinceky,dame sulok skorice,supy z pomaranca a jablka...su makke a krasne vonaju 😉

livi
16. dec 2008

ahojte. vie mi tu niekto poradiť nejaký dobrý odskúšaný recept na vianočný koláč, kde nejde vajce? drahý má totiž delenú stravu, takže vajce v koláči nemôže.

zuzu13
16. dec 2008

jej, žienky som rada, že vám chutia linecké 😀 😀 😀 ja používam papier na pečenie, takže nepotierm plech a vajíčkom nepotieram linecké...keď ich naplním tak posypem prašk. cukrom s vanilkovým