Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

cessy
16. dec 2011

@zuzana36 to som si aj ja myslela a velmi dlho ma to uz lakalo, len pri malom som si to nemohla nikdy rozlozit a vklude robit. teraz uz je vacsi a uz mi pekne pomaha, pozeral sa ked som zdobila. normalne ma to bavilo. samozrejme par medovnickov islo do kosa, ale ostali neake aj na zdobenie 😵

evulilik
16. dec 2011

Pridávam super jednoduchý a rýchly recept na mňamky zákusok http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44628
Ja sa chystám vyskúšať teraz cez výkend .. takže neviem ako chutí....ale vyzera že to bude bomba 😀 Tak sa s Vami podelím 😉

cessy
17. dec 2011

ahojte, peciete???

majina.b
17. dec 2011

@cessy ešte nie, to by sme pojedli 😀

bianka1
17. dec 2011

@cessy pečieme 😵 upiekla som medové trubičky,capucino rožky,linecké pečivo a šamrole-plniť ich budem neskôr 😉 ale bojím sa že piecť môžem začať odznova nakolko sa krásne ,,míňajú,, 😕

majina.b
17. dec 2011

..........tieto chcem vyskušať, milujem kokos .......
http://altaracook.blog.cz/1112/kokosove-kolacky

cessy
17. dec 2011

@bianka1 ake su tie capuccino rohlicky?? ja som robila tie cokoladove z MMB a su dobrucke, vcera som ich upiekla a dnes polievala cokoladou. vcera boli dost tvrde, ale dnes su uz lepsie

cessy
17. dec 2011

@majina.b juuuj ja kokos nemozem,takze tieto ani nevyskusam 😖 , ale urcite budu dobre

bianka1
17. dec 2011

@cessy su výborné asi zajtra urobím ešte jednu várku 😵

alibabaa
18. dec 2011

ahojte ... ako nahradim salko bezlaktozovym vyrobkom? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ mohla by som dat slahacku na slahanie? je asi prilis riedka ze?
pytam sa lebo ja mam alergiu na laktozu a ... nechce sa mi zostat pri poskulovani na marlenku... 😖

cessy
18. dec 2011

@alibabaa tu je neaky recept ale aj pre bezlepkovych. neviem ti veru poradit ☹

stamion
18. dec 2011

@slniecnica krásne koláčiky, odkiaľ máš recepty? Tiež chcem piecť všetky okrem šuhajdoch ja som našla recepry na mimibazáre

slniecnica
18. dec 2011

@stamion ahoj moja...jujj to už staré recepty mojej babky🙂

cukroska
18. dec 2011

Punčová torta🙂

cukroska (autorka správy) Urobíš klasické tortové korpusy aspoň tri,nájdeš aj na nete,spodný korpus dobre popolievam sirupom,ale ja si teraz zvyknem ten vrch na piškóte stiahnuť,lepšie sirup vsajevlastne základ,aby bolo poriadne šťavnaté!!!prípadne potriem lekvárom a pokvapkám punčovou príchuťou,teraz som vymyslela,že zmixijem kompot,aký doma máš,ak nie je červený pridaj farbivo,ja som mala ríbezle+malinu a vznikol ako kokteil,tým som to pekne vypolievala,druhý pkorpus/väčšinou najmenej vydarený/pomrvým a tiež polejem buď tým mixovaným ovocím,sirupom a lekvárom a pridám punčovú príchuť a navrch dám posledný korpus(ja som si ho prerezala a nechala kúsok s tej masy+lekvár) a navrch položím posledný prerezaný diel a tiež ho čo najviac popolievam a navrch polejem polevou,ktorú vymiešam s práškového cukru a sirupu,pár kvapiek punč.príchute a ak treba červ.farbivo a ozdobíš si ako chceš...ale po prvom raze si už urobíš ako budeš sama chcieť a budeš vedieť čo ako...tak dúfam sa vydarí 🙂

abriela
18. dec 2011

@cessy ahoj. Na zdobenie medovnikov, poviem len wauuu. Mas nejaku sablonu? Ci si to robila len tak cez sackok. Su krasne.
Moje vanilkace s nutelou, tiez nemaju tie rozkovske zahyby, ale chutia suprovo. Rozplyvaju sa na jazyku a pritom ja orechove nemusim.

abriela
18. dec 2011

@majina.b poznam tento recept, len pridavam aj kakao. Kruzka su hnede, pospajam ich maslovym kremom. Oblejem cokoladou. Vrch posypem kokosom. Perfektne krehke kolaciky aj ked tmava verzia mi pripada krajsia.

karinnka
18. dec 2011

Dievcata potrebujem radu.Milujem Marlenku,aleeee cesto by som v mojej blbej rure a pri svojej sikovnosti neurobila,mozem kolacik urobit aj s kupovanych platov medovych?Viem,ze by to asi nebolo na 100percent,ale da sa to?A este ktora znacka ja dobra?Dakujem 😀

veve39
18. dec 2011

kocky - ktore sa vyznate, prosim poradit - myslite ze v tych ježkoch (recept z mmb co tu uz viacere uspesne skusali) je mozne Heru nahradit normalnym maslom ?
Nebude problem s konzistenciou cesta ?
Dakujem pekne 🙂

cessy
19. dec 2011

@abriela robilasi tych jezkov?? ako sa poarili??

cessy
19. dec 2011

@abriela normalne sackom zdobim. nemam ziadne sablony, tosu len take moje prve pokusy 😕

skorica05
19. dec 2011

@veve39 , vždy je lepšie normálne maslo a aj zdravšie 😵

martinkatinka
19. dec 2011

Kočky, krém zo salka a masla mi strašne zredol, čo spraviť, aby sa s ním dali plni´t tortové kornútky? Čo do toho dať, aby bol hustejší?

riana12
19. dec 2011

@martinkatinka mna ako prve napadlo, co tak ho dat na chladnicky na chvilu, kym to maslo opat stuhne?

martinkatinka
19. dec 2011

@riana12 - skúsila som, ale je to skor ešte redšie 😀

riana12
19. dec 2011

@martinkatinka a kolko si ho tam mala? neskusis na dlhsie?

abriela
19. dec 2011

@cessy tvoje medovnicky pouzijem ako vzor, ked dnes budem zdobit. Na jezkov som akurat zamiesila cesto, piect ich budem az vecer, ale s obavami, kedze som si precitala tvoje skusenosti s pecenim.

veve39
19. dec 2011

@skorica05 co do chutni aj zdravotnej prednosti, to mi je jasne...len nemam skusenosti s pecenim sucheho peciva, kolacikov, ci to nespravi nejaku "sarapatu" v konzistencii, teraz konkretne tych ježkov - aby sa mi napr.neroztiekli...
len chcem tym prekvapit aj mamu, ta Heru ani ine rastl.tuky zasadne do pecenia nedava - cize by mala aj tu namietky a mam obavy, aby sa mi vydarili...