Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

elina313
11. okt 2011

Kočky, za chvíľu Vianoce, prosím dajte receptík na ten najlepší, ničím neoklamaný štedrák.... ešte nikdy som ho nepiekla, iba raz chutnala.... tak dajte aj dobré tipy pri pečení resp. robení plniek 🙂 🙂 🙂
Ďakujéééééééém

ivanka85
11. okt 2011

ze za chvilu Vianoce:DDDD

elina313
12. okt 2011

@ivanka85 no a nie, však sa ani nenazdáme a sú tu, ja už teraz musím spraviť predprípravu. Už pozerám, čo s detičkami povyrábať, aby sme si vyzdobili domček .... no a po Vianociach, riešime Veľkú noc 😀 😀 😀
však ten čas hrozne letí...

elina313
13. okt 2011

@titkovamiriam Mirka, aj si ho skúšala piecť ?

elina313
13. okt 2011

@titkovamiriam inak viac sa mi páči ten z MMB, cestíčko tenšie 😉

titkovamiriam
13. okt 2011

@elina313 ja nie ale robieva ho sestrina svokra,super kolacik,dlho vydrzi-teda ak sa dakam schova 😀mne sa paci ten na vareche lebo tak ho robieva,asi tento rok skusim uz si vyberam kolaciky co chcem upiect 😀 😀 😀 😀 😀

elina313
13. okt 2011

@titkovamiriam ja tento rok len tak na sucho, minulý som vypekala do aleluja a skoro nič sa nezjedlo.... nie žeby nebolo dobré, ale jeden nám stačil a potom sme mali sladkého dosť ... tento rok som sa rozhodla, jeden koláč za všetky _ ŠTEDRÁK 😀 😀 😀 a pár medovníčkov, kvôli deťom, vôni, atmosfére 🙂

monika15
23. okt 2011

Baby som dostala taky elektricky cokie press....
a po prvom pouzity mi praskol :( ( ( ( (
nemate nejake receptiky ???
vraj som mala tvrde cesto... ale som ho robila na gram rovnako ako pisala knizka :((((((
jedna tacka sa mi podarila a potom ze prask :(((((((

PORADTE !!!!!!!!!!!!!!!

dakujem....

ewana73
31. okt 2011

ahojtebaby prosim vas,nejaky recepti,kde sa da vyuzit cokolada,moj mm nelubi kolace,takze nieco take s cistou cokoladou,nieco ako suhajdy alebo nieco podobne.

cmeliatko
31. okt 2011

@ewana73 Suroviny: 1 Hera, 2 poháre kryštál. cukor, 1 pohár voda, 2-3 lyžice kakao - všetko spolu uvariť v hrnci, kým sa tuk nerozpustí. Po uvarení z tejto zmesi odlejeme 1 pohár na poolevu. Ostatnú zmes v hrnci necháme trocha vychladnúť, potom do nej pridáme 2poháre polohrubej múky , 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor, 3 celé vajcia a trocha rumu. Všetko spolu vyšľaháme ručným šľahačom a vylejemew na vymastený a múkou
vysypaný plech. Pečieme asi 25-30 min pri 175 stupňoch. Po upečení,hjorúci perník polejeme pohárom odloženej zmesí a posypeme orechami, kokosom alebo mandľami podľa chuti. Dobrú chuť. Napíš,či ti recept prišiel v poradku. Magda

Pohár používame asi 2 - 2,5 dcl

skus;) mnam dobrotka a jednoducha

ewana73
31. okt 2011

@cmeliatko dakujem za recept ale to je skor kolac by som povedala a ko som pisala moj mm kolace nelubi tak hladam nieco kde sa da vyuzit cista cokolada teda nie "klasicke" cesto 😉

cmeliatko
31. okt 2011

@ewana73 no ked iba cista cokolada tak mu podaj cistu cokoladu :D

vierkasteffi
1. nov 2011

cesto na marlenku sa mi urobilo tvrde ako skala take to ma aj byt alebo som niekde spravila chybu?
http://www.akosatorobi.sk/video/2386/marlenka-r...
robila som tento recept
este som to len teraz zamiesila a hodinu to ma stat

skvele
1. nov 2011

ahojte, mate dobry recept na venceky a jeho finty? Lebo sa mi raz podaria, raz nie.

cessy
2. nov 2011

@skvele myslis odpalovane???? venceky????

skvele
2. nov 2011

@cessy ano take

cessy
2. nov 2011

@skvele ked pridem z prace domov, napisem ti recept. mala som jeden od jednej tetky ale poslednej dobe mi vzdy spadli. tieto som robila uz asi 3x /aj tento vikend/ a podarili sa super. je tam presne aj rozpisane pri akych teplotach to treba postupne piect a ja som s nimi veeeelmi spokojna, samozrejme aj konzumenti. 😵
ale tu v tomto recepte je len vanilkova napln, nie karamelovo slahackova, neviem ake presne chces

emily_666
2. nov 2011

@cessy
mohla by si aj mne dať ten recept ? tiež mám problém s tým padaním 😀

cessy
2. nov 2011

@emily_666 ja ho napisem sem, ale teraz som v praci, nemam tu moju pisanku 😕

skvele
2. nov 2011

@cessy dakujem velmi pekne, ja budem spokojna aj s jednou naplnou, hlavne nech su konecne pekne 🙂

cessy
2. nov 2011

Žltkove venčeky

4dcl vody
14dkg Palmarin
22dkg polohr. muka
štipka soly
6 vajec /cele/
prasok do peciva

KREM
1/2l mlieka
2 Zlaty klas
10PL kryšt cukor
250g maslo

Dame varit 4 dcl vody a 14dkg palmarinu, ked zovrie, pridame 22dkg polohr. muky+prašok do pečiva a štipku soly. Rychlo miesame az kym sa cesto neodlepuje od krajov. Odstavime na 5 minut a potom pridame 6 celych vajec a miesame pokedy sa vajicka s cestom nespoja. Chvilku to trva ale ide to. Dobre vymiesame a nechame vychladnut. Cesto striekame na plech v dvoch vrstvach. pecieme v dobre vyhriatej rure. Prvych 10 minut na 250stupnou. Postupne teplotu znizujeme na 200 stupnou dalsich 5 minut. Poslednych 5 minut pecieme na 150stupnou. Cesto sa musi piect minimalne 20 minut, pri čom prvych 10 min trubu neotvarame. ja neotvaram celych 20 minut. pre istotu 🙂 vychladnute venceky rozrezeme a naplnime hustym pudingovym kremom a posypeme praskovym cukrom, alebo potrieme cokoladou. Ja to robim s cokoladou, je to lepsie 😵
no a krem : z mlieka a pudingu a cukru uvarime husty pudin, nechame vychladnut ale miesame aby na nespravili hrcky. maslo vyslahame do peny a potom po lyzicach pridavame puding a vyslahame do hladka. ja pridavam aj trosicku RUMu na zjemnenie chuti.

tak dufam ze sa vam podaria 😅

cessy
2. nov 2011

@skvele
@emily_666

slubeny recept pridany 😵

stardust
2. nov 2011

@monika15 chyba v materiali, nie v tebe, uz si ten vyrobok reklamovala?

monika15
2. nov 2011

@stardust
uz mi poslali dnes nahradnu suciastku tak dufam,ze to bude fungovat pridam viacej masla.... 🙂

skvele
3. nov 2011

@cessy dufam aj ja, ze sa podaria, dakujem za receptík

cessy
3. nov 2011

@skvele potom daj vediet 😅

lydia22
12. nov 2011

@cessy dakujem krásne za recept na venčeky dnes som ich robila a su mňam mňam

cessy
12. nov 2011

@lydia22 jedaaaaaaaaa mnam, mnam, ten je krasny, hned by som si aj v tuto pokrocilu nocnu hodinu dala 😀 .
takze sa ti podarili, super tesim sa . aj si ich piekla podla receptu????

lydia22
13. nov 2011

@cessy ano presne podla receptu,uz dlho som sa na venčeky chystala a tvoj recept ma nakopol.ale nie vsetky kusky boli takto pekne,jak sa mi podarilo nastriekat na plech,ale na chuti to neubralo.takze este raz dakujem 🙂