Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

alenka600
28. nov 2011

@babija super odporucanie s tym dzemom

alenka600
28. nov 2011

@cessy Ja Ti dam potom vediet ked budem robit Tvoje vanilkove rozky - vtedy som ich nestihla urobit, mala som nejake tehotenske problemy ale uz zase ma chyta chut piect 🙂

cessy
28. nov 2011

@daniz az teraz som sa sem dostala.....ja davam hladku, potom su take jemnucke a uplne sa rozplyvaju na jazyku. uz sa tesim ked ich budem piect

daniz
29. nov 2011

@cessy supiš, ďakujem

cessy
29. nov 2011

dnes idem piect medovnikovy adventny veniec, som zvedava ako to dopadne lebo ten recept idem skusit prvy krat. mate neaky recept specialne na medovnicky ktore nepapate?????

s_i_s_a
29. nov 2011

ja som si minulý rok urobila takýto svietnik a chalúpku...ale robím to z normálneho medovníkového cesta, z takého z ktorého pečiem aj medovníčky na papanie 🙂

kralicica
29. nov 2011

vyborne makke medovnicky

cessy
30. nov 2011

nasla som neaky receptik a dokonca je aj chutny a medovnicky mam stale makke, co som necakala od nevyskusaneho receptu. ak sa mi podari dnes zdobit, tak potom pridam foto ak to bude zverejnitelne, lebo je som v tomto zaciatocnik

zuzula25
30. nov 2011

prosim vas do medovnickov davate klasika tuk,ci maslo??

s_i_s_a
30. nov 2011

@zuzula25 ja dávam Heru...dnes sa idem pustiť do pečenia...tak dúfam že sa podaria 🙂

crapula
30. nov 2011

Ahojte kocky, z coho sa prosim robi ta ozdoba na perniky a ako sa tam dava? dakujem 🙂 🙂

anibas
30. nov 2011

@crapula odvážiť bielko, pridať preosiaty práš. cukor Považský Sweet family 5,3x hmotnosť bielka, lyžičku citronky - miešať pomaly 10-15 min. hnetacími metličkami - máličko dať do uzatvárateľného PVC sačku, odstrihnuť dierku a kresliť 😉

majina.b
30. nov 2011

kočky v Bille je v akcii práškovy cukor, je v 0,5 kg baleni, je sypky.

dolyjalu
30. nov 2011

Tento recept mi raz poslala známa - že jej to papá už 11mesačná dcéra http://recepty.albumy.biz/2011/09/08/zazvorove-... krásne voňajú a ešte lepšie chutia - na jednu krabicu sme zabudli a bola dobrá ešte o 2 mesiace

vierkasteffi
30. nov 2011

mna zaujal tento recept na škoricove klbka
http://www.nanicmama.sk/drobne-pecivo/skoricove...

majina.b
30. nov 2011

@anibas no ja by som zo suroveho vajička/ bielka nič nezjedla, ani ozdobu 😝 ani nerobila

anibas
30. nov 2011

@majina.b tak si kúp Royal Icing 😉

majina.b
30. nov 2011

@anibas
Royal Icing som si to musela vygoogliť 😉 😉 čo je to, ale dik za tip, ukladam 😉

majina.b
1. dec 2011
viva13
3. dec 2011

ahoj,neviete mi prosím poradiť nejaký recept na sladký koláč kde ide cmar? dakujem

skvele
4. dec 2011

@cessy vcera som upiekla tvoje venceky. Cesto je uplne paradne, nemala som s nim ziadny problem. Som len tak pozerala, co to zacne robit, ked to zacalo rast. Som z toho natesena, este sa mi nikdy nepodarilo tolko peknych vencekov.. Robila som hned z dvojitej davky, vajec som dala 10 a jeden prasok do peciva. Ta plnka je tiez fajn, len nabuduce tam dam vanilkovy cukor, som nedala, dala som potom viac rumu.
Takze super, hodnotim recept na 1*

skvele
4. dec 2011

ja odporucam tieto Dobosove rezy, su perfektne, ako z cukrarne. Ja davam do plnky este vanilkovy cukor.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2658

cessy
4. dec 2011

@skvele super tesim sa ze sa ti podarili. som rada ze moj receptik nesklamal 😵 😵 😵

gabi.ta
4. dec 2011

ahojte chcem sa spytat nemate nahodou nejaky dobry recept na linecke pecivo?
dakujem

nikulqa
6. dec 2011

@gabi.ta 50dg hladka muka
35 dg palmarin
8dg prask.cukor
4 zltka
1 vanilkovy cukor
1 prasok do peciva

vsetko spolu spracovat a vyvalkat asi 0,5cm hrubku,dat na plech kde je papier na pecenie a pri teplote 180st piect 7-8 minut.

prave ich peciem

skorica05
6. dec 2011

@nikulqa , nie jeto skoro? Ako ich skladujete?