Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

cessy
6. dec 2011

@skorica05 no mne sa tiez zda skoro na pecenie.......ale vela ludi pecie uz koncom novembra 😝 😝 😝 .

cessy
6. dec 2011

@skorica05 potom mi to uz ani ako vianocne pecenie nepripada, ked sa to robi takto skoro ☹ ☹ ☹

veonka
6. dec 2011

@kralicica ahoj, medovníčky máš krásne, poradíš receptík podľa ktorého si piekla? ďakujem 🙂

kralicica
6. dec 2011

@veonka 1 kg hladká T650
360 pr.cukor
250 hera (zmäknutá až roztopená)
250 med
4 vajcia
4 plne KL pernikoveho korenia
4 KL škorice
2 KL sody
všetko zmiešať , nechať stáť cca 24 hodín, ja som nechala len 4 a nič sa nestalo 🙂 muž sa sťažuje, že sp veľmi mäkké, lebo on má rád tvrdé :D

veonka
6. dec 2011

@kralicica ďakujem ti pekne, zajtra to otestujem 🙂

veonka
6. dec 2011

dievčence prosím máte niektorá osvedčený recept na griláž ? už som ju robila po dve vianoce ale vždy ako ju naplním do oplátok do rána mi z nich skoro úplne vytečie ☹ neviem kde robím chybu, asi je to riedke, alebo ?
ďakujem vopred za recept a rady !

gabi.ta
6. dec 2011

dakujem, vyskusam...

gabi.ta
6. dec 2011

@nikulqa dakujem....vyskusam

mirkacik
6. dec 2011

@kralicica presne tento recept mam a dnes som ich robila a tiez som cesto mala len cca 2 hod.v chladnicke

majulienka27
6. dec 2011

neviete mi poradiť nejaké chutné koláčiky čo by sa hodili deťom do škôlky
ďakujem

radkax
6. dec 2011

@veonka recept je na 3 pláty oblátok: 25dkg Hera+25 dkg ml.orechy+25 dkg kr.cukor+ 1salko. Najprv si urobiš karamel, stále miešaš, pridáš Heru+salko, stále miešaš a nasypeš orechy, ak sa ti zdá riedke tak ešte orechy prisypeš. Náš rodinný recept a vždy sa podaria. Aby nevytiekli: ja si vysteliem tácku s okrajom cca 1cm alobalom, na to dám pláty oblátok, na to nalejem celú zmes, položím dalšie oblátky, cele zabalím do alobalu a na noc zaťažím knihou... nič ti nevytečie, len tá tácka musí byť so všetkých strán nadoraz s oblátkami, mne tak poradila mamina 😀

veonka
6. dec 2011

@radkax ďakujem za receptík a radu, vyskúšam! takže orechy dávaš mleté? ja som dávala sekané, tak možno je to aj tým, ale každopádne to dám na tácku radšej. 😀

radkax
6. dec 2011

@veonka mleté ale tak na hrubšie aj sekané môžu byť to je jedno, ale pri sekaných hrozí, že si niekto môže zlomiť zub 😀

s_i_s_a
7. dec 2011

@majulienka27 ja som robila do škôlky na vianočnú besiedku tieto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39419 a veru že mali úspech 🙂 zjedli sa prvé

nikulqa
7. dec 2011

@skorica05 v plechovej doze...nie je to skoro,oni dlho vydrzia a su jemne,takze ziaaden problem,a niekedy sa stane ze tato davka do vianoc nestihne vydrzat tak musim piect este raz pred vianocami

majulienka27
7. dec 2011

@s_i_s_a ďakujem

janka_pn
7. dec 2011

super napad na nadchadzajucu besiedku v skolke 😉 dik

adulikka
7. dec 2011

a ja by vás chcela popýtať o tie celkom staré medovníky ,recept naších starých mám ,čo sú zas tvrdé a treba počkať .tieto hne´d mäkké mi veru nechutia .moja starká nenechala recept...to sú takej silno hnedej farby a napichovali sa naň oriešky ,hľadala na nete ,ale všade len tieto hne´d mäkké ...ďakujem . 🙂

titkovamiriam
8. dec 2011

@adulikka adulik ja robim vyše 100r.recept bez masla,a muka s medom je kolko muky tak polovica vaha medu,veru tvrde su ako kamen no za par dni mnam ozaj medovničky:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34104

andyb25
8. dec 2011

ja som skúšala z polovičnej dávky tieto medovníčky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44141 a sú supeeer 😀 , fakt mäkké, ešte aj dnes a robila som ich minulý týždeň 😉 🙂

adulikka
9. dec 2011

@titkovamiriam ďakujem vyskúšam ,celkom sa aj podobajú ,ale skúsim len z polovičnej dávky

lucinka10011
9. dec 2011

prosim o pomoc hladam nejake dobre receptiky na kolaciky,zakusky a vianocne pecivo pre cukrovkarou ak niekto ma prosim napiste zopar dakujem

sima.p
9. dec 2011

@gabi.ta minulý rok v Dámskom magazíne na STV bola origoš cukrárka a tá vravela, že linecké veľmi jednoducho, treba si zapamätať pomer 3:2:1 (muka, maslo, cukor), a to je všetko, žiadne vajíčka, žltky, vanilky, kôry... Ja som skúšala, a mne sa veľmi páčia. Robila som s maslom, aj maslo+rastlinný tuk pol na pol, záleží, kto má ako rád. Aj tohto roku tam bol cukrár, ktorý tiež nespomínal žltky že by tam dával. Ale inak čo pozerám kuch. knihy, všade sú väčšinou aj žltka... Mne sa páčia bez tých žltkoch, sú krásne hladučké (predtým, ked sme robievali so žlktami, tak som ich mávala od toho žltka také "hrbaté") a ked ich pospájam lekvárom, rýchlo sú mäkučké.

lucinocka
9. dec 2011

ja uz mam napecene 🙂 11 druhov 🙂 uz len dozdobit perniky zajtra a mozem si konecne popratat🙂

seminkads
9. dec 2011

@lucinka10011 Ahoj, ja peciem dia kolace z receptov na sladke len vzdy vymenim cukor za sladidlo(so sladivostou rovnakou ako cukor), taky jednoduchy, u nas typicky vianocny je z lístkového cesta tasticky plnene snehom+sladidlom+kokosom.mňam

lucinocka
9. dec 2011

@skorica05 my 26.12 cestujeme na Slovensko a nechcem mat cele sviatky samy stres, tak som si radsej napiekla uz teraz, podelim kolace na tacky , popratam si a vylozim nohy s cokoladovym likerom :D ja ich skladujem v detskej izbe, kedze je stale prazdna :( tak tam ani netopime, mam to ako chladnicku

lucinka10011
9. dec 2011

@seminkads dakujem ti pekne a este jedna otazka ja to chcem napect dedkovy a ten ma cukrovku kolisavu raz ma 12,8 a z minuty na minutu ma 20.1 cukor stali to musi merat a tak som chcela nieco urobit speci len prenho aby mal tiez neco sladke ale dia na vianoce hmmm tak som zufala stoho ako to nepokaslat a neuskodit mu.

seminkads
9. dec 2011

@lucinka10011 dia kolacmi nic nepokasles za predpokladu ze ma dobry cukor ked ich papa, predsa len obsahuju sacharidy, dost casto ovocie atd. este casto peciem z kysnuteho cesta, cesto samo o sebe sladit nemusis, ale do kvasku dam malu lyzicku cukru, pri tom mnozstve sa to strati, mozes spravit vianocku, alebo kolaciky plnene makom(sparis mlety mak s mliekom a sladidlom) alebo tvarohove(vymiesas klasicky tvaroh s vajickom a dia vanilkovym cukrom-ten vyrabaju pecivarne LH a je s fruktozou-co je vlsatne ovocny cukor, ktory tiez zvysuje cukor, ale nie tak drasticky, s nou(fruktozou)opatrne)

lucinka10011
9. dec 2011

hmmm no prave ze on cukor nemoze moze jest len kyslu kapustu,acidko klasicke ne osladane,zeleninu atd ze si ma davat pozor na sladke ani nemoze jest normalne pecive len grahamove a to len 1 rohlicek viacej ne hmmma tak to je dost biedne prenho predtym jedel dost vela

babatko37
10. dec 2011

Čo mám upiecť deťom do škôlky na vianočnú besiedku?