Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

zajaciq
16. dec 2011

prosim vas kolko muky do lineckeho cesta na 2-3 zltka a 200-250gr masla? vsade pisu inac. a da sa pouzit aj polohruba ci pohankova miesto hladkej? dak. 🙂

andyb25
16. dec 2011

@zajaciq ja mám takýto recept 42 dkg hl.múky ale dala som pol na pol hl.+polohr., 4 žltky, 21 dkg masla, cukor si nepamätám ale dosť málo a citrónová kôra.

abriela
16. dec 2011

@zajaciq niekto tu pisal- pomer 3:2:1 muka- maslo-cukor o zltku rec nebola. Ja davam 360 hl. muky - 250 masla - 120 cukru a 1 zltko. Cim das viac vajec, tym sa straca krehkost a linecke su tvrdsie.
Myslim si, ze v pohode mozes pouzit aj inu muku, len nebudu take krehke.

ewisam
16. dec 2011

@lidka619 ahoj, nechces tie recepty vydat knizne??? Super, opisujem o dusu 😀

cessy
16. dec 2011

@abriela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

prave peciem tych jezkov a neviem z akeho dovodu sa mi roztekaju, nie uplne ale nevyzeraju pekne ☹ ☹ ☹

a rozky nasleduju teraz 😅 dufam ze aspom tie sa podaria 😅

takze nova verzia vanikovych???super, si sikulka

cessy
16. dec 2011

@abriela no zacala som robit tie rozky, no hruza....mrvi sa mi to...som ja teda gazdina 😠 😠 😠

luciferova
16. dec 2011

@cessy dakujem a co davate dnu?

bianka1
16. dec 2011

baby kolko vydržia šamrole??kedy ich môžem začať piecť?

luciferova
16. dec 2011

@bianka1 sprav si len samrole a s kremom pockaj, vydrzi tak tyzden...

bianka1
16. dec 2011

@luciferova super dakujem 🙂

vierkasteffi
16. dec 2011

čo sa stane ked som nedala ulezať cesto na perníky ale som to rovno zmiesila všetko dokopy už som ich aj upiekla vyzeraju dobre aj su chutne ale myslíte že take dobre aj ostanu 😒

kibuk
16. dec 2011

@vierkasteffi v pohode by mali vydrzat ulozit do uzatvaratelnej nadoby 🙂

cessy
16. dec 2011

@luciferova no do tych prvych som dala kusok slivky a tie boli katastrofalne. na druhy plech som dala ale do 3 oriesky v cokolade a tie sa tak nerozisli.slivky som mala z COOP jednoty a boli take makke, asi v tom bola chyba ☹ prvy plech putoval do kosa a potom na druhy som ostatne len klasicky povykrajovala ☹

cessy
16. dec 2011

@vierkasteffi myslim ze sa budu tvarit uplne ako odlezane, len asi cesto bolo dost makke pri spracovani...moj nazor
ale
minule som ale pozerala tu relaciu s Kamilou Magalovou a tam hovorila, ze ked cesto odlezi, ze sa tie suroviny navzajom prepoja, muka nasaje vajicka a med a ze sa to tak pekne nazije a cesticko trosku stmavne a samozrejme stuhne. skusim to pohladat a dam sem link 😵

vierkasteffi
16. dec 2011

@cessy no je pravda že su troška svetlejšie ale snád to nebude vadiť ked ich budem zdobiť polevou 🙂

zajo79
16. dec 2011

cajove medove vianocne pecivo

15dkg palmarinu
40dkg hladka muka
1 vajce + 1 zltok
6dkg med
6dkg praskovy cukor
2vanilkove cukry
1/2 prasku do peciva.
trochu rumu kto chce

vsetko dat dokopy, vygulat na cca 0,5cm,na kolecka. do stredu dame slivkovy lekvar, z cesta urobime X a mriezku natrieme zltkom. na upecene spravime vencek z peny - akou sa ozdobuju medovnicky

cessy
16. dec 2011

@vierkasteffi podla mna urcite nie...budu urcite skvele

😵 😵

zajo79
16. dec 2011

myslela som 0,5cm hrube kolecka, inak priemer cim mensi, tym lepsi

slniecnica
16. dec 2011

koláčiky napečené mňamky 🙂 😉 😵 ...šuhajdy s čokoládovým likérom a aj rumom,rafaelo,vanilkové rožky,a keksíky suché koláče...zajtra sa ide na perníky cesto už pripravené v chladničke 😉

titkovamiriam
16. dec 2011

@slniecnica nadhera!!!!

slniecnica
16. dec 2011

@titkovamiriam dakujem veľmi pekne 😵

c15211b8
16. dec 2011

dievcata, s cim vymastujete kosicky, mastou, olejom a aj ich vysypavate mukou ak ano akou?dakujem

luciferova
16. dec 2011

@c15211b8 nijako, ved su mastne, z takeho materialu ako papier na pecenie...

cessy
16. dec 2011

@c15211b8 ked na nich mas napisane "na pecienie" tak uz nic s nimi nerobis...len plnis

c15211b8
16. dec 2011

@luciferova
@cessy jeej zle som sa baby vyjadrila, myslim tie kovove kosicky

cessy
16. dec 2011

@c15211b8 ani tie nie, ale mne naposledy ostali oriesky v nic polepene 😠 😠 . dnes ked som robila rohlicky, tak som ich robila presne takto. uspech zaruceny, len ten vzor mi na nich neako neostal ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44773&use...

pozri nizzsie vo fotopostupe ako plni formicky cez foliu

cessy
16. dec 2011

@abriela tak tu su konecne
na cervenom podklade zdobene prvy krat v zivote bielkovou polevou zarobenou doma, podla rad a odporucani vela , vela dievcat, za co im velmi pekne dakujem 😵 😵 😵
na hnedom podklade zdobene druhy den s pomocou mojho velkeho pomocnika 🙂

lidka619
autor
16. dec 2011

@ewisam
vidíš, to ma vôbec nenapadlo - ale budem rada, ak sa vydaria - potom určite napíš 😉

zuzana36
16. dec 2011

@cessy nadherne, ja by som to nezvladla