Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

hecuba
20. nov 2008

Jahodka, podla mna take medovnicky alebo nejake suche keksy uz kludne mozes. Pri skorom vianocnom peceni mas skor to riziko, ze Ti do Vianoc nic neostane 😀

petulienka
20. nov 2008

gucz

dakujem, zapisala som si recept a vyskusam 😉

jahodka11
20. nov 2008

hecuba-dakujem 🙂 haha, to by som im nedovolila, aby mi to pojdeli 😉

gucz
21. nov 2008

petulienka ak by sa Ti cesto pri miešaní stále lepilo, tak prisyp múku, to ma ešte napadlo 🙂

janamed
21. nov 2008

akojte pekárky,

ja zháňam receptík ani neviem ako sa to vola, ale je to jednoduché, nepečené a rýchle, len neviem pomer :( som zabudla,ide tam:
Musli, varova čokolada a maslo,
čokolada s maslom sa rozpustí nad parou, ked je rozpustené pridá sa musli, a rýchlo za tepla sa robia lyžičkou hrudky a davaju sa ztuhnuť do košíkov. je to výborné, len neviem pomer. Ak to niektorá poznáte,tak sem prosím pripíšte pomer ingrediencií 🙂
dakujem

bianka...
22. nov 2008

pridavam receptik na "Studenska pecat"
kolac vydrzi dlho a je chutny 🙂

250 g pras.cukor
1 Cera
3 vajcia
1 bal.hrozienok
50 g cokolady
2 bal.zele cukriky (male balenia)-pokrajane na male kusky
3 ks tortove oblatky-polamane na male kusky
3 PL kakao
10 g posekane orechy
srnci chrbat,mikrot.sacok
Postup:
Nad parou v miske,si rucnym slahacom vyslahame vajcia,cukor,cera do zhustnutia.Potom pridame cokoladu,kakao,orechy,hrozienka,polamane tort.oblatky,pokrajane cukriky,Zmes je velmi husta,poriadne ju premiesame.Srnci chrbat vylozime mikrot.sackom a dame donho zmes.Nechame v chlade 12 hod.stuhnut,aj na balkone a krajeme na hrubku aka nam chuti.Pekne sa kraja drzi v kuse.

monkula
23. nov 2008

no, ja som minule našla recept na medovníčky, ktoré sú vraj hneď mäkké, tak mám cesto pripravené v chladničke, umyjem riad a ideme s deťmi na to, dá mvedieť, či sú ozaj mäkké 😀
A máte niekto recept na medvedie labky?

titkovamiriam
25. nov 2008

jednoduche rafaelo-1 salko+250g kokosu-spravit gulicky ,vyvalat v kokose a napichnut mandlu-uz ich nedavam ani do kosickov-nestihnem. 😀

monkula
25. nov 2008

tak ,medovníčky sú výborné, bol iaj mäkké, ale ja som ich aj tak dala do plechovky s jabĺčkom, nech sa rozplývajú na jazyku..
Tie labky nemáte nikto? 😅

eva7780
26. nov 2008

bianka tu studensku pecat robievam to je vyborne

veronkaj
27. nov 2008

viete mi poradiť recept na medovníčky čo sú mäkké a ako ich skladovať a hlavne upiecť ešte som nerobila

ˇakujem

lekno
27. nov 2008

Mony, moja mama robieva tieto

MEDVEDIE LABKY

400g hl. múky
180g práš. cukru
40g kakaa
160g ml. orechov
1 vanilkový cukor
1lyžica ml. škorice
asi tak 1 káv. lyžičku práš. do pečiva
6-8 klinčekov pomlietých alebo podrvených
2 vajcia
1 Hera (Palmarin)

Všetky iprísady vymiesiť na cesto, naplniť formičky, uložiť na plech a piecť
v rúre na zhruba 200°C
Po upečení ešte horúce vyklopiť a obaliť v práš. cukre.

Moja mama ich má vždy dobré, tak skús, možno sa ti budú páčiť 😉
Ja som ich robila raz, ale mi prihoreli 😀 Nevedela som odhadnúť, koľko sa má také
tmavé cesto piecľ. Ale ona ich má vždy o.k.

lekno
27. nov 2008

OPRAVA: tej Hery (Palmarinu) 300 g. 🙂

avanka
27. nov 2008

Ja robim tieto medvedie labky

200g hladkej muky
90g praskoveho cukru
80g mletych orechov
160g masla
1vajce
2lyzice kakaa
1/2lyzicky skorice

ukana
28. nov 2008

veronkaj, tu je tema len o medovnickoch 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monkula
28. nov 2008

lekno, ď...

lekno
29. nov 2008

Mony, p... 😀
Ty si už ako moja svokra, aj ona tak hovorí 😀 😀

maca793
29. nov 2008

ahojte,už sa pripravujete na sviatky? už ste niečo napielki? myslím tým, nejaké už medovníčky perníčky, ak máte nejaký super recept, tak pošlite, 😉

maca793
29. nov 2008

ja som už napiekla tie už pečiem 5 rokov a sú výborné, aspoň mne a mojej rodine chutia a aj kamoške. recept je z knižky recepty zo života.

monkula
30. nov 2008

lekno...
že Srdečne pozdravujem maminku, napiekla som dnes tie labky, konkrétne 127 😀 😀 😀 a sú úúúúúúúúúúúúúúúžasné.... Zakladám medzi strážené rodinné recepty... 😉

harmi
1. dec 2008

ahojte

janamed, ja mam recept na tie Hrudky s musli ale nejde tam maslo:

300g horkej cokolady
300g musli
2 lyzice oleja na alobal
45 kosickov
alobal

Nozom nahrubo nasekame cokoladu. V horucom kupeli rozpustime. Este teplu zmiesame s musli . Vacsiu tacku vylozime alobalom a potrieme olejom. Pomocou 2 lyziciek narobime z trosicku vychladnutej ale teplej hmoty hrudky. Poukladame ich vedla seba na alobal a nechame uschnut. Hotove hrudky dame do kosickov , do krabicky, prikryjeme foliou a odlozime na chladne miesto.

a este nieco podobne, robila som minuly rok a mali uspech. pre tych co lubia cokoladku. a je to jednoduche.

Jemne cokoladove gulicky:

300g horkej cokolady
5 lyzic mlieka
125g masla
150g prask. cukru
4 zltky
30g kakaa
30 kosickov

Nahrubo nasekame cokoladu. Potom ju spolocne s mliekom za staleho miesania a pri miernej teplote rozpustime. Aj maslo si rozpustime a nechame vychladnut. Do cokolady zaslahame 100g prask. cukru a zltky. Pomaly vmiesame maslo, dobre vypracujeme a hmotu ulozime na cca 3 hodiny do chladnicky.
Potom zo ztuhnutej cokoladovej hmoty vytvarujeme male gulicky. Polovicu obalime v kakau a druhu v praskovom cukre a nechame trochu zaschnut. Nakoniec ich dame do kosickov a ulozime do krabicky alebo na misu.

murano
1. dec 2008

ma niekdo recept na plnene kokosky?velmi mi chutia a tento rok ich už nechcem kupovať ale skusiť spraviť sama.

lekno
1. dec 2008

Jéééééééj Mony, to ma teší 😉
Som sa bála, že budeš nadávať 😀 Ale sú mňam 🤐 😎

lekno
1. dec 2008

Murano, plnené kokosky? 😨 To ani nepoznám 🙂

murano
1. dec 2008

lekno navrchu je akoby kokosova pusinka na spodku čokoladovy krem v strede lekvar a a keks

janamed
2. dec 2008

Harmi, dakujem ti veľmi pekne za recept na musli hrudky. dakujem ešte raz.

lekno
2. dec 2008

Aha, už viem. Pohľadám... 😉

egyptanka
6. dec 2008

ahojte, pls.nemate nejaky zaruceny, dobry a jednoduchy recept na linecke kolaciky. Taky co zvladne aj zaciatocnicka. Diky

wighy
6. dec 2008

ja uz 3 roky robim tieto aj vcera som cih robila a neviem ci do vianoc vydrzia 😀
750 g hladkej múky
250 g práškového cukru
1ks vanilínového cukru
2 kusy rastlinného tuku /Hera/
2 žĺtky
lekvar
práškový cukor na posypanie
1. Múku zmiešame s práškovým a vanilínovým cukrom, pridáme na malé kúsky pokrájaný studený tuk, žĺtky a rýchlo spracujeme na hladké cesto, ktoré vložíme do mikroténového vrecka a dáme do chladu na dve hodiny odpočinúť.
2. Potom cesto na pomúčenej doske rozvaľkáme na hrúbku 3 mm, vykrojíme uložíme na plech vylozeny papierom na pecenie a pečieme 12 minút pri teplote 180 °C.
3. Vychladnuté kolieska spojíme s džemom a posypeme práškovým cukrom.

jajax
7. dec 2008

ja mam od kolegyne tento jednoduchy recept.su velmi dobre a s cestom sa super robi.

LINECKÉ KOLEČKÁ.

60Dg hl.múky(1hŕstku pridať),40Dg palmarín,20Dg práš. cukru,4 žĺtky,kôra z pol citróna,1 van.cukor.
vsetko zmiesat a nechat v chladnicke aspon hodinu stat.

uz som to mala v chladnicke aj niekolko hodin ked som nestihala a nic sa nedialo.