Vianočné koláčiky

lidka619
11. nov 2006

Ahojte tehulky, mamičky, gazdinky, cukrárky a pod.
Blíži sa vianočný čas a ak máte dáky dobrý, rýchly, jednoduchý a odskúšaný receptík na vianočné koláčiky, sem s ním. Pripájam aj ja jeden veľmi dobrý a jednoduchý:

ČAJOVÉ PEČIVO: 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 7 dkg mletého cukru, 1 vanilka, 1 palmarin. Zmiesiť dokopy, vykrajovať srdiečka, hviezdičky, kruhy... dať piecť na vymastený plech /potrieť masťou, nie olejom/, pečieme do slaboružova na 170 st., upečené a vychladnuté obaliť v práškovom cukre. Kto má zdobičku na cesto, môže dať do zdobičky a vytláčať. Ja to robím len zo zdobičkou a rovno 2 dávky, lebo jedna u nás nestačí 😀 😅 😀

certica
16. dec 2007

hej na labky. formicky treba trochu vymastit

vesi
16. dec 2007

ja nemastím, hmmm mám zázračné formičky 😀 😀 😀

vesi
16. dec 2007

certi a už máš napečené? 😀

certica
16. dec 2007

ja tiez nemastim, robieva ich svokra 😀
nieco uz mam 😉

vesi
16. dec 2007

juj,ale je niekomu dobre 😀 mne tento rok napiekol manžel 😉 😀

sunny6
17. dec 2007

ahojte kocky super tema.,
tam idem dnes skusit tie erikine medovnicky,a madddiine linecke,ale iste budu len kokosove gulky 😀
chcem sa opytat k tomu stuzenemu tuku a here,ci to moze byt aj normalne maslo,alebo maslo na pecenie,lebo neviem ci tu v Uk najdem ine.
Akurat som bola v jednom pakistanskom obchode tak som kupila 2 kg nasej slovenskej muky,jaj sa tesim,ze som nemusela dlho hladat a este mam aj nasu mnami plnotucnu horcicu na rezne 😀

vladika26
17. dec 2007

Ahojte dievčatá.Veľmi by som Vás chcela poprosiť, či niektorá z Vás nemá dobrý recept na vianočné medovníčky,ale také ktoré nezatvrdnú a sú stále mäkké?
Ďakujem 😎

pacna
18. dec 2007

nemate nahodou recept na slonie slzy?diky.

sunny6
18. dec 2007

ahoj vladika,
ja som vcera robila tie erikine medovnicky z prvej strany a myslim,ze sa vydarili,a su makke,este aj dnes tak hadam do vianoc take ostanu.Dala som ich do krabice s jablckom tak to hadam pomoze a su velmi chutne,i ked ja na medovniky velmi nie som,ale drobcovi a muzovi velmi chutia.

dadulik75
18. dec 2007

citala som kustik vyssie o peceni aj tu nizsie ze sa neda nahradit hera.....mam kamaratku cukrarku ktora pecie iba s ramou normalnou a nevie si ju vynachvalit a skusala som to uzaj ja a kolacik bol perfekt len je trosku draha takze sa nebojte nahradit heru klasickym maslom sak je na nich pisane ze je to jedly margarin a medzi nim a maslom na pecenie az taky rozdiel nie je ..........moj nazor 😉

vesi
18. dec 2007

pacna, pošli mi do IP mail, oskenujem ti to a pošlem 🙂

bibinka
19. dec 2007

vladika,kuk na prvú stránku 😀

luciferova
20. dec 2007

ma niekto rafaelo? ale take dobrucke....

terkaa
20. dec 2007

rafaelo
1 salko zmiesam s kokosovou muckou, tak aby vytvorilo hmotu, aby sa to dalo vyformovat do gulky, do stredu dam oriesok a obalim v kokovej mucke.

luciferova
20. dec 2007

take jednoduche? videla som aj daco s Cerou...

kejla
20. dec 2007

Ahojte baby,tak aj ja som vyskusala medovnicky od Eriky (z 1.strany) a su vyyborne a makucke...Mozem odporucit.Moj manzel,ktory miluje medovniky sa ich nevie dojest a povedal,ze su to najlepsie medovniky,ake kedy jedol.Takze dakujeme zarecept Erika 😉

loren
21. dec 2007

k tym medovnikom na kolko stupna celzia sa robia a ako dlho su tu rozne nazory tak ako teda

loren
22. dec 2007

a este prosim vas ako ma to cesto byt dlho v chladnicke mne sa zda redsie bude sa dat vyvalkat?

luciferova
22. dec 2007

mate recept na grilazky?

vavka33
22. dec 2007

Grilaz

Potrebujeme: 1 tortové oblátky, 30 dkg kryštálového cukru, 1 sladené kondenzované mlieko, 1 smetol (Hera, Hélia), 10-15 dkg orechov

Ako na to:
V jenskej mise alebo kastróliku na platničke upálime kryšt. cukor, pridáme 1 sladené kondenzované mlieko, 1 celý smetol a posekané orechy. Stále musíme miešať, až kým zo všetkých prísad nevznikne jemná kaša. Hmotu necháme mierne vychladnúť, trošku zhustne, ale ešte teplou natierame vždy dve a dve tortové oblátky (prípadne vrstvíme). Potrebujeme 6-8 oblátok.

vavka33
22. dec 2007

Rafaelo

Potrebujeme:
1,5dl vody, 20dg kryšt.cukru, 2 vanilky - variť 5min. a nechať vychladnúť.

Postup:
Do studeného vmiešať: 20dg sušeného mlieka, 20g kokosu, 15dg tuku (Hera, Palmarín). Necháme na chladnom mieste a potom formujeme guľky. Do stredu dáme olúpanú mandľu (zalejeme horúcou vodou a olúpeme) a obalíme v kokose.

vodniicka
22. dec 2007

SUHAJDY odskusane fajne mne najviac zo vsetkych co som kedy jedla chutili a chutia 😀
- takze v parnom kupeli rozpustit 15dkg CERY + 30dkg COK.NA VARENIE
s touto zmesou vymastit papierove kosicky
NAPLN - Z 30 dkg prask. cukru a 0,5dcl uvarenej kavy (bez zrniek) uvarit sirup varit 8 min, do toho 15 dkg HERY alebo ine, 15dkg vlasskych mletych orechov a aj hrozienka su v tom vyborne, a 0,5dcl rumu.
Vsetko vymiesat, a lyzickou davat do kosickou, a potom zaliat cokoladou. Mozu sa ozdobit orieskom alebo hrozienkami alebo aj nicim 🙂))

luciferova
22. dec 2007

vavka - vaaaav 🙂

lindda
1. nov 2008

haloooo vianoce sa blizia tak pridavajte recepty 🙂

junovka
2. nov 2008

Je perfektny 😎 Ja davam nemlety mak 😎

KREMOVO-MAKOVY KOLAC

CESTO:5 vajec, 250g krys.cukor, 5 PL vody, 200 g maku, 150 g hl.muky, 1,5 CL prasku do peciva

PLNKA:500 ml mleka, 2 vrecuska Zlaty klas, 250 g tuku, 1 van.cukor, rum

POLEVA: 250g pras.cukru, 2 PL citr.stavy, 1PL vriacej vody

POSTUP: Z bielkov uslahajte sneh.Postupne pridajte cukor, zltky, mak a nakoniec muku premiesanu s pars.do peciva. Cesto vylejte na plech/28x35 cm/ , ktory ste vylozili mastnym papierom.Vychladnuty kolac pozdlzne prerezte na 2 pasy, potom kazdy vodorovne prekrojte na 2 platy.Z mlieka a Zlateho klasu uvarte puding.Po vychladnuti don postupne zapracujte tuk vymiesany s van.cukrom a trochou rumu.Hotovu plnku natrite na 2 platy a kazdy zakryjte nenatretymi platmi.Z cukru, citr.stavy a vody vymiesajte hladku hmotu a kolac nou polejte.

titkovamiriam
4. nov 2008

kuknite na www.mimibazar.sk ja uz som si tam nasla kopec super receptikov 😀

petulienka
4. nov 2008

baby a nemate niektora nejaky dobre recept n aparadnu pernikovu chalupku? ja som mala aj som piekavala kazde dva roky lebo tak mi vzdy vydrzala ta moja. Ale sme sa prestahovali a ja recept akosi neviem najst ☹

nemate niektora? ta moja bola vysoka na 30cm

teraz mi zostali len fotky a recept nie a nie najst...
pomozete mi?

gucz
19. nov 2008

petulienka už som sem dávala recept na perníkové cesto, ak chceš pohľadaj, ja som piekla chalúpku, i keď nieje vysoká 30 cm, ale zatiaľ sa všetkým deťom páčila 🙂 . Mám ju aj v albume, tak kuk

gucz
19. nov 2008

Ahojte baby píšem Vám recept na overené medovníčky, vyskúšajte, sú veľmi dobré. Ak máte aj Vy nejaké overené recepty na vianočné dobroty sem s nimi

medovníky:
1300g hladkej múky, 8 vajec, 125g tuku Hera, 200g medu, 500g práškového cukru, 20g (4 kávové lyžičky) sódy bikarbóny, 3 lyžice medovníkového korenia (napr. z Vitany)
Vajcia s cukrom vymiešame, pridáme rozpustený tuk a med. Preosejeme múku, zmiešame ju s medovníkovým korením, sódou bikarbónou a opäť preosejeme. Do múky vlejeme vajíčkovo medovú zmes a vypracujeme cesto. Ide to dosť ťažko, ak sa mi stále lepí, trochu ho pomúčim. Potom cesto rozdelím na časti a vložím ho do sáčkov a v sáčkoch ho vybúcham. (vyplieskam ho o pracovnú dosku - fajn relax )Potom cesto odložíme v sáčkoch (neporušených) do chladničky na dva dni (24 hodín v prípade časovej núdze postačí). Cesto potom vyvaľkáme na primeranú hrúbku podľa veľkosti vykrajovaných tvarov, ktoré kladieme na plech na papier na pečenie. Ja pečiem pri 180 stupňoch, čas neviem, pozerám cez okienko kedy sú

Z tejto dávky je medovníčkov veľmi veľa, takže zvyknem ich robiť aj z polovičnej dávky. Ak sú dobre uskladnené, vydržia dlho.

jahodka11
20. nov 2008

ahojte, maminy, viete mi poradit? mozem uz poamlicky piect na vianoce? nie je to skoro? take trvacne pecivo by mohlo vydrzat, nie? ja netusim a nechcem to pokazit......dakujeeeem