Vykrmujeme detičky. Poraďte nejaké kalorické recepty

kili
25. aug 2008

Tak poraďte nejaké veeeeľmi kalorické recepty. Mňa nedávno dr spucovala, že nemajú nič kalorické, ako že samkotný jogurt, samotnú výživu..., tak do všetkého teraz pridávam marinakekse. Malí mi nejedia nič mimo hlavných jedál, nechcú jesť chleba ani piškóty, proste nič. Samko nechce ani chleba z mliekom, aj som mu rozmixovala vianočku v mlieku ale nechce ☹ . Ani kaše mi nechce jesť, tak neviem, čo s ním. Skúsim mu večer uvariť ryžovú kašu s kravského mlieka, ale málo kedy mám na to čas.
Tak dajte nejaké kalorickejšie recepty ale najlepšie zdravé 🙂

kili
autor
3. sep 2008

fifla, dík, nabudúce kúpim 😵

eva4444
3. sep 2008

http://www.eplanet.sk/kniha/aby-deti-spravne-je...

baby ja som to citala, je to celkom rozumne napisane.
deti treba nechat jest tolko kolko im chuti, nenutit, nedotucnovat jedlo nasilu. oni sami najlespie vedia kolko im treba, vedia to prirodzene intuitivne si sami vezmu kolko a coho potrebuju. ak zjedia 2 dni menej, na treti sami zjedia viac atd.ako priklad bol uvedeny pribeh jednej mamicky, co jej babo nepapalo 'podla tabuliek', tak zacala davat do mlieka kasu, ale babo samozrejme vypilo o to menej o co kalorickejsi bol napoj.
moj petrik nie je ziadny tucko, nema ziaden tuk ani na brusku, ani na nozkach, ziadne zahyby .... proste ja do neho viac nedostanem, ked ma svoje nejedacke obdobia, ani to neriesim...

kili neboj, ponukni im kazdy den z kazdeho druhu nieco, bielkoviny, sacharidy, ovocie a tak, a uvidis ze sami si vezmu kolko im treba z coho im treba.

martinka16
6. sep 2008

Ahoj dievcatka ,,,

urcite si na mna vspominate som sa dlhsie neozvala ale toto zavaraninove obdobie i ani nedovolilo aby som trosku nakukla aj sem a tak nakukam teraz,
My sme na tom zase strasne biedne...Samko mal crevnu verozu po ktorej prekvapivo pekne papal asi 2 dni no potom ako keby utalo,,,,nechce hlavne varene jedla na obed a veceru stale by papal iba chlieb a mlieko ledva ledva spapa par lyziciek polievocky o mase ani nehovorim nieco strasne nezje ani lyzisku maximalne ked mu par lyziciek pridam do polievocky aj to len tak omrna ovocie nula bodov a akekolvek varene jedlo len velmi malo papa a som z toho nestastna lebo mi uz v pohode spapal a za tanier hustej hrachovej polievky s chlebikom a mnohokrat este aj druhe jedlo...a teray???? som nestastna a chcem sa spytat ci mate niekto vyskusany Cebion 2x multi tusim sa to vola a ci vam deticky z toho papali...uz som tu citala od nejakje maminy ze dieta zacalo papat po dvoch dnoch a ma este niekto nejaku skusenost s tymto? je to sirup alebo pastilky alebo lieky????prosim poradte aj ine nieco aj viete na chut do jedla moj syn ma 22 mesiacov a 10600g a 89 cm Dokina hovori ze nema byt ani po kom nejaky velky a tucko ale nazor inej pedatricky ma zarazilked povedala ze je velmi chuducky,,,,

kangaroo
9. sep 2008

ahoj martinka16, no aby som ta trosku ukludnila my máme 28 mesiacov a tolko kg ako vy 😉 , a žiadna tragédia, s tým papaním ho nenúť, možno si pýta surovú stravu, niečo mu chutit predsa musí...
, moja malá si zapamatala že ked jej bolo zle /akurát dostala virozu/ jedla palacinky, a odvtedy ich do úst nedá, aj ked sú natreté čokoládou.... neboj každé dieta má svoje tempo rastu

filipa
10. sep 2008

martinka, skus mu zaradit probiotika, je to vhodne aj po tej crevnej viroze na upravu crevnej flory, a navyse to obsahuje skupinu B vitaminov, ktore mozu pomoct zvysit chut do jedla. vhodny je napr. nutrolin B sirup. ono to obdobie rekonvalescensie trva, hlavne po takejto viroze, dlhsie a ani sa mu necudujem, chudacikovi malemu, ze nechce papat. telo si same pyta, co chyba. v chlebe je vela kvasnic (inak B vitamin), takze mozno aj preto reaguje tak ako pises, ze stale pyta chlieb... drzim palce

luciaj
11. sep 2008

martinka16, ja som vskusala cebion 2x multi a zda sa mi, ze dcerka papa lepsie, dokonca si sama dava lyzicku do pusy, ked je hladna a nestiham jej dat 🙂 ale neviem, ci je to tym sirupom alebo ma len teraz jediace obdobie. ale ved vyskusaj, su to len same vitaminky, urcite mu neublizia lem mozu pomoct. 😉

marika80
11. sep 2008

Mne poradila doktorka sladku smotanu-do zemiakovej kase alebo smazeneho vajca(akoze aby to bolo viacej kaloricke), tak obcas jej tam zamiesame. Mlieko nepije, jogurtov zje niekedy 3 a inokedy nechce ziadny, syry niekedy 4(same) a niekedy nechce. Tiez to uz neriesim, kdesi som citala, ze aj ked sa nam zda zvlastne co deti jedia-nejedia, oni si to nejako vybalancuju a maju ten jedalnicek pestry(len treba ponukat,aby si malo z coho vybrat). Inac mame 2 roky a konecne 10kg 😀 .

kangaroo
12. sep 2008

tak k tým 10 kg gratulujem, nič v zlom ale po viroze, dávať do zaludku smažené vajcia, či smotanu.....by som sa na mieste toho zaludku asi otočila 😅
skús tie probiotiká, ten nutrolin je aj vo forme rozpustných tabletiek,tusim sa to vola pedtabs a vraj je to lepšie ako sirup

gucz
12. sep 2008

martinka16 ja som začala dávať malej cebion multi v kvapkách 4 kvapky 3x denne. Začala častejšie pýtať papať, stále vykrikuje ham ham a vešia sa na chladničku, ale keby bolo po jej, tak jej stravu tvoria len jogurty, termix, pribináček a podobné mliečne maškrty. Ale či sa rozpapala vďaka vitamínom tak to neviem

marika80
13. sep 2008

kangaroo to si mne pisala o viroze? Lebo mala nic nemala, a tej smotany sa ulialo len trocha (namiesto mlieka,aby to bolo vlacnejsie).

martinka16
15. sep 2008

ahoj zienky tak hlasim ze nasemu dietatku sa asi pomaly zacina chut do jedla vracat a to taky sposobom ze papa piate cez deviate az mam strach ze mu bude zase zle z tych kombinacii ale som rada ze sa to pomaly zacina napravovat.Nutrolin som skusala uz davnejsie a zdalo sa ze zabera len ho zase z toho prehanalo a ta stolica z toho otrasne pachla tak po douzivani to malo este ucinok ale viac som neskusala ,teraz som nasadila aj na odpoorucanie dokiny Cebion a zda sa ze asi to zabera najviac.Kamaratkkina sestra mi tvrduila ze jej dceru z toho bolelo brusko no mne sa to mc nechce verit kedze su to len vitaminy a nie ine nejake lieky alebo nieco podobne.Inak recepty na vykrmovanie zizaliek asi u nas nezaberaju ako tu uz nejaka babena pisala nechavam ho papat co si sam ziada a ponukam co sa da,,,,napriklad vcera na ranajky chlebik vo vakicku len tak futroval co som sa cudovala ale zle mu nebolo a snad uz tak lahko ani nebude.este tu mam typ ny zemiacikovu polievocku teda vlastne syrovu:uvarit zemiaciky do makka a vtlacit bambino syr , rozmixovat aj so zemiacikmi a nechat prevarit je velmi chutna a s namocenym roztekom naozaj pochutka nie len pre drobcov...
tak vela uspechov s detmi aj vo vareni ,,,,

kili
autor
16. sep 2008

matrinka, ja som ten recept vymyslela 😀 , ale robila som to inak, že som tam dala aj UM, aby to bolo redšie a syr so syrom som to už neprevárala. Tak asi som vymyslela niečo dobré, keď som neni jediná. Ja to totiž nechutnám, keďže syr nejem.

xxmargaretka
17. sep 2008

ahoj Kili..co tak skusit zemiakovu omacku s fasirkou,plnenu papriku so zemiakmi,alebo chlebikom,paradajkovu omacku s hovedzim meskom a knedlikom ci svieckovu..vsetko sa to da spravit aj dietne a aj mixnut ci roztlacit..

kangaroo
17. sep 2008

jéééj, marika80 veeelmi sa ospravedlnujem, som sa zmýlila 😅

marika80
18. sep 2008

v poho 😉 😀