Vykrmujeme detičky. Poraďte nejaké kalorické recepty

kili
25. aug 2008

Tak poraďte nejaké veeeeľmi kalorické recepty. Mňa nedávno dr spucovala, že nemajú nič kalorické, ako že samkotný jogurt, samotnú výživu..., tak do všetkého teraz pridávam marinakekse. Malí mi nejedia nič mimo hlavných jedál, nechcú jesť chleba ani piškóty, proste nič. Samko nechce ani chleba z mliekom, aj som mu rozmixovala vianočku v mlieku ale nechce ☹ . Ani kaše mi nechce jesť, tak neviem, čo s ním. Skúsim mu večer uvariť ryžovú kašu s kravského mlieka, ale málo kedy mám na to čas.
Tak dajte nejaké kalorickejšie recepty ale najlepšie zdravé 🙂

titkovamiriam
25. aug 2008

kili poznam tvoj pribeh aj pribeh tvojich deticiek,obcas sa niekde stretneme v niakej diskusii.No tento tvoj problem asi malokto bude vediet vyriesit-Marek je sice normalne donoseny ale priberal velmi malo 200-300g za mesiac v roku mal nieco cez 8 kil a hoci aj poje vsetko mozne nepriberie je z neho mala zizalka-teraz trosku nabral ale to asi len preto ze dostane aj sladkosti co som moc nechcela davat ale co narobim-ked aj jedol syte jedla tak nepriberal ☹ .tak dostane cez den aj tatranku aj kusok cokolady podotykam ze chut do jedla ma aj keby jedol sladkosti za vagon-no na druhej strane vela aj vybeha.
Mala som takyto problem aj s najstarsim synom no on zasa nechcel jest davala som mu aj b vitaminy a zacal normalne jest az teraz v sedemnastich rokoch.on doslova vyrastal na mlieku ,ovoci a zelenine-nechcel maso,omacky,kolace.obcas kuracinu aj to len prsia udusene na vode.

ak su chalani inak zdravy tak sa z ich hmotnostou netrap,inak je tu uz podobna tema tusim- deti sliziky- mozno tam najdes niaku radu. 😀

libka1
25. aug 2008

Krupicová kaša s maslom, cukrom ak už môžu 😉 Ťažko radiť 😒

kasis
25. aug 2008

Kili skuste mucne jedla,tie su vraj sytejsie, ale dobre su aj privarky, zemiakovy,kelovy, tekvicovy nie so zaprazkou,ale so zatrepkou,cize do smotany muka a nechat prevriet a so zemiakmi je to eno nuno, hadam bude chutit,chutnejsie je so slahackovou smotanou. Moj maly sa za tym ide zabit, no ja to robim max 2x do mesiaca aj s vajkom, bez neho na veceru, bo jemu moc priberat netreba 😀
Ale niektore deturence mozu aj klince pojest a nepriberu, takze s vahou sa urcite netrap 😉

janina77
25. aug 2008

kili, moj maly tiez pribera len veeeeelmi pomalicky, ale co mu v poslednom case zacalo chutit, to je mlieko s rozpustenymi sunarka keksami. Je to potom sladke ako slak, takze asi aj dost kaloricke, ale vypije mi toho tolko, ze samotneho mlieka by tolko nespraskal! Tak teraz tie sunarky rozpustam do vyzivy, do kase, a vsetko mu to akosi viac chuti. Len keby tie sunarky neboli take drahe 😒

kili
autor
25. aug 2008

kasis, jé, to je super, tak skúsim im robiť to. Adamko je v pohode, ten večer v spánku zje kašu, ale Samko kaše nechce. Teraz som mu spravila domácu, predtým ich jedol, a ani tie už nechce. Som si myslela, že mu nechutí už z UM, tak som spravila z kravského, ale zjedol len asi polovicu, ale ani mlieko nechcel, tak neviem, či mál dosť alebo čo 😒

kili
autor
25. aug 2008

tak práve mrnžal, tak som mu dala mlieko, pil ako by týždeň nejedol, ale len trošku, potom ju odhodil a zobral žužláka, hmm, tak to nechápem.
no ale riešenie by mohlo byť, že by som mu na večeru robila tie omáčky, a ak by chutili aj Adamkovi, tak by som mu dala tiež, nech nemá toľko sladených jedál.

kasis
25. aug 2008

Kili vyskusajte, ja musim tiez mojho salit zakamuflovanym mliekom , bo mi mlieko uplne odmieta,uz ani v spani nevypije a aj kase nemusi, tak sme hladali daco, co by mu chutilo, no a zistili sme,ze je skor na slane jedla, sladke mi nic nechce. Niekedy davam na veceru aj polievku z obeda a zahustim povarenymi ovs.vlockami,alebo ryz.kasou.

zunna
25. aug 2008

Ahoj Kili,
takze zdrave a zaroven vykrmne - skusala si už semienka a orechy?
Najlepšie vo forme mlieka - stačí na jeden krát deci. /dá sa pripraviť na tri dni dopredu/
Do vody dýňové semienka, alebo orechy, oĺúpané mandle ... povariť 10 minút a potom rozmixovať v mixéri, precediť cez plienku. Osladiť, ak to má byť zdravé, tak sladom zo zdravej výživy.
Biele cestoviny - deťom chutia a priberajú z nich.
Olej do polievočiek a strukoviny.

teri3
25. aug 2008

ahojky kili, tak musím povedať, že minule som čítala taký článok o mlieku a písali, že kombinácia mlieko a sacharidy (teda čokoľvek sacharidového do toho - piškóty, kexy, sušienky, krupica, vianočka a spol.) je totálny zabijak na trávenie a potom z toho človeku netrávi. Niekto na to vôbec nemá metabolizmus, tak tie deti to prirodzene odmietajú. Mlieko je v pohode pokiaľ naňho nemajú alergiu, ale len ako samostatný pokrm - nech si doktorka hovorí čo chce. Zunna Ti práve poradila niečo, čo tam tiež odporúčali pre detičky. Takže skúšaj, tie polievky s ovsenými vločkami vyzerajú byť super...ale hlavne ich nenúť, však ešte Ti baby hodia nejaké rady. Pa

kili
autor
25. aug 2008

zunna, fu, tak to nie je už moc? zas nech nie sú z nich za týždeň guličky 😀
ale skúsim, ale na každý deň určite nie, tak raz-2x za týždeň.
teri, no ja fakt neviem, ja dávam Adamkovi do mlieka na 1.večeru jeden marinakeks, to teda nemám? prídemi to tak trochu blbosť. 😕

teri3
25. aug 2008

Ak Ti to spapá tak hádam v pohode, len ak Ti to Samko neche, to je taký ten prirodzený výber, skús mu niečo z tých zdravších kombinácií. Ono je to tak, že v tých našich stravovacích zvyklostiach nie vždy robíme všetko správne, ale deti to vedia, čo môžu, tak aby sa to nenaučili nesprávne. A mäsko nepapáte? Ja som skoro celé tehotenstvo takmer žiadne mliečne výrobky nejedla a necítim nejaký deficit - je mnoho zdrojov vápnika a bielkovín. A úprimne, v tom mlieku tých bielkovín ozaj veľa nie je. Ale i tak - chystať papanicu pre dvoch a pre každého niečo iné - no, klobúk dolu. Ale však nájdeš niečo mňamkové.

kili
autor
25. aug 2008

teri, oni mlieko pijú, len mu to chcem robiť kalorickejšie, lebo dr mi povedala na mlieko, že to je nič.

teri3
25. aug 2008

Ale to mlieko im už s ničím nemixuj, radšej im urob nejaké iné jedlo

kili
autor
25. aug 2008

hmm, len mne už dochádza fantázia, že čo môže mať furt. V albume 3 mám približný denný jedálniček a na 1. večeru má Adamko mlieko, tak neviem, či mu to mám niečím nahradiť al. čo 😕

teri3
25. aug 2008

Ja som reagovala - zatiaľ len teoreticky, lebo budem mať prvé bábo. Však baby Ti ešte poradia nejaké dobré tipy. Stravu majú pestrú a pokiaľ Ti neplačú od hladu, tak je to hádam v pohode, myslím, že nemusíš za každú cenu do toho mlieka niečo pridať. Ale ja sa potom chystám si kúpiť dáku knižku, aby som nášmu drobčekovi varila dačo výživné a zdravé, lebo ja tiež veľmi ten náš jedálniček neobnovujem, aj keď varievam všeličo. Pamätám si, ako kamoška dávala malej len uvarené zemiaky so zeleninou také rozmačkané a tá vyjedla celý tanier - tiež to mala z dákej knižky.

titkovamiriam
26. aug 2008

kili jedalnicek je myslim ok,asi to bude tym ze proste nepriberaju-Marek ma dva a na ranajky zje pol krajca chleba so syrom alebo sunkou,alebo uvareny parek ci prazenicku-okolo 10-jogurt,niake ovocie,na obed bud len polievku alebo druhe-proste teraz co uz navarim-moc nesolim ani nekorenim a ked hej tak mu to iste uvarim zvlast,ked sa zobudi ma ovocie a na veceru to co nemal na obed/ja varim polievku aj druhe kazdy den/.medzitym robi prieskum toho co jedia jeho bratia,otec ked pride s prace -popripade ked sme vonku este nieco zobne v cukrarni.
keby bol po mne mal by uz pol metraka-takto je po otcovi ten zje aj kilo slaniny denne a nic. 😀

fotecky malickych mas krasne

siwike25
27. aug 2008

Kili ahoj skušala si CEBION 2x multi?moj maly tiež nechcel nič papat a ked som mu zalada savat tento sirup tak sa my rozjedol,vyskušaj ho.Obsehuje to
vitaminD
vitaminE
vitaminA
vitaminC
vitaminB1
vitaminB2
vitaminB12-tento je na podporu chuti do jedla!!!!!!
kyselina listova
fluor
jod
selen
inulin.
Cebion 2x multi,výživovy doplnok s obsahom vitaminov,mineralnych látok a prebiotík určený detom od 1 roka. 🙂 🙂 .Ja som ho davala malemu 2 dni a pekne začal papat.

kili
autor
27. aug 2008

siwike, ja nemám problém, že by nechceli jesť (kuk do môjho albumu, koľko toho zjedia), ale všetkú energiu spotrebujú a nepriberajú

siwike25
27. aug 2008

jaj,inač odkedy sme zrušily flašku na pitie tak pekne papa,pretim my vypil za den 8 flašiek čaju a vobec nejedol,ale teraz pekne papkame 🙂

gucz
28. aug 2008

ja som dnes skúsila dať malej cestovinu (kolienka nakrájané na drobunko) s omáčkou (robila som kura na smotane).
Malej to moc chutilo, a myslím že je to aj dosť kalorické, keď tam bola smotana.Moc som to neosolila, MM si prisolil na tanieri. Kili skús či by malým nechutilo. Moja zasa nechce marina keksy ani piškóty vo výžive, tak neviem čo by som jej tam pridala. Ale zbožňuje tie smotanovo tvarohové maškrty (pribináčik, dráčik) hlavne vanilkové.

kangaroo
30. aug 2008

skús rozvarené vločky s hrozienkami v osenom, ryžovom mlieku, alebo celozrnnú krupicu postrašenú prírodným cukrom - toto moje malé žížalky milujú, akurát dnes som mala problém s mojou velkou žížalkou, dotiahla som mu nohavice v páse ako sa najviac dalo a aj tak sú mu velké 😠 , inak tvoji malí sú docela velkí 😝, inak aj moja malá celý den len chodí a hovorí ham a aj tak sme skončili na gastro, že je moc malá a chudá, no a výsledok bol taký, že je proste taká malinká a priberá a rastie svojim tempom, ktoré je v norme a tak som v pohode 😉 , a ešte ked jej rastú zúbky, tak sa jej velmi nechce papať, len vymýšla....

sisstin
30. aug 2008

kili: nám teda stačilo dávat nemléčné a mléčné kaše..a najednou přibral za dva měsíce 800g 😲 😝

sisstin
30. aug 2008

kili: ale ted koukám, kolik toho snědí..a to teda jako že dost 🙂

fifla
2. sep 2008

kili...ked som kukla do teho jedalnicka, je teda dost bohaty...len ma napadlo, neskusala si obed aj s prilohou? teda ryzu, zemiaky, cestoviny a fajny je aj kuskus.
to len akoze ked som kukla v com je rozdiel od jedalnicka nasho maleho

kili
autor
2. sep 2008

fifla, je tam napísané, že zelenina, ale je to zemiaky al. ryža + zelenina. Teraz som navarila kur.prsia na smotane s cestovinami, no uvidím, či to budú chcieť jesť.

kili
autor
2. sep 2008

len oproti tomu jedálničku je rozdiel v skutočnosti to, že Samko na večeru nemá kašu, lebo mne ju nechce. Svokrinu varenú je, tak som jej to tam napísala, nechápem, prečo mne ju neje 😠 . Teraz na miesto toho mu dávam dvarohový dezert od Vien, má 200g, takže je toho v celku dosť.

luciaj
2. sep 2008

my mame podobny problem ako kili, julka ma rok a len 7,5 kg☹ Tak sa snazim ziskat recepty na co najkalorickejsie jedla.

ukana
2. sep 2008

kili a neskusala si namiesto mlieka spravit taku riedku krupicu do flase? Ja som ju varila normalne v UM...nech to maju take sytejsie..z krupice sa pribera 😉
aj z ovsenych vlociek sa pribera, pridavaj ich ku kazdemu popucenemu ovociu..staci ich na hodinku namocit, nech zmaknu, a s bananom alebo postruhanym jablkom...

namiesto jogurtu plnotucny tvaroh vymiesat s cukrom 😉

Inak si myslim, ze kazde dieta ma iny metabolizmus a mozes ho vykrmovat ako chces, budu si priberat po svojom 😒

kili
autor
2. sep 2008

ukana, dík. čo som ale hladala, tak natierací plnotučný tvaroh som nenašla, vždy len nízkotučný 😒
ináč im z neho robím pribináčika a moc im chutí.
ovsené vločky som dávala do jogurtu, ale zmenila som to na piškóty, ale ak sú ovsené vločky tiež dosť kalorické, tak by som to dávala radšej, lebo tie piškóty už majú všade.
skúsim tú krupicu teda do flašky, možno to zaberie, dík.

fifla
3. sep 2008

kili....40%/ny maju v kauflande...je to znacka vian a ma cerveny obal...je vynikajuci