Výroba termixu alebo pribináčiku. Ako na to?

kili
9. aug 2008

Neviete náhodou niekto recept na termix al. pribináčik? Náš Samko ich desne znožnuje a jeden mu nestačí ale dva naraz, to je zas dosť drahý špás.
Pamätám si, že mi moja mama kedysi robila termix, tak viem, že sa to dá, tak keby ste niekto mali recept, budem moc rada 🙂

kili
autor
6. sep 2008

nikol, ono to, čo volali pribináček a robí sa z pudingu, tak to je skôr termix a pribináčej je ten, čo dávala recept junovka, čiže 2 tvarohy a jedna smotana, cukor a vanilkový cukor.

s.arik
7. sep 2008

kaskya má s tím šleháním v dusíkové atmosféře pravdu.

ale teda neděsila bych se, že je to pro dítě nezdravé 😀 hlavně proto, že ve vzduchu je 78% dusíku! a 21% kyslíku, zbytek další plyny.

takže když vaše dítě při jídle spolyká trochu vzduchu, má v sobě dusíku ažaž.

u kupovaných termixů/pribiňáků by mi více vadilo složení:

tvaroh - do roku se nedoporučuje vůbec, potom ok, ale denně bych to teda nedávala 😕
sacharoza - v domácím receptu o něco lepší použít fruktozu/glukopur/med
želatina, éčka, konzervanty a podobně - dost nezdravé věci, ty ale při domácím receptu nehrozí 🙂

já někdy dělám (pro sebe, ne dítě) dezert z tvarohu, medu a kaka.

pro děti pod jeden rok doporučuju dezert o malinko zdravější a výborně chutnající. (méně bílkovin než v tvarohu):
smíchat jogurt a zakysanou smetanu 1 : 1
dosladit podle chuti
do misky/mísy/formy pokládat střídavě piškoty (nemusí být), ovoce (banán je nej, dá se i meruňka...no asi cokoliv) a krém.
nechat v lednici nejméně 5h ztuhnout.
je to tak skvělé, že netuším jak dlouho to vydrží.....u nás sotva hodinu 😀 😀 😀

s.arik
7. sep 2008

mělo být kakaa 🙂

kili
autor
7. sep 2008

sarik, moja mama minule doniesla niečo také, S. to jedol, ale druhýkrát už nechcel.

ja keď spravím termix al. pribináčika, tak to majú vždy na 2-3 dni a potom je zas pauza a dostávajú niečo iné. robím tak raz za 2t, tak hádam to nevadí

nikol_79
7. sep 2008

kili - dík za opravu 😉 😀 nejak som to v tom receptíku nepostrehla že ide o termix...hoci nechutilo to ani ako termix..ale bolo to super 😝
skôr som len chcela poradiť ako na ten puding aby tam neboli hrudky 😉
a ten pribináček som ešte neskúšala, moja mamina nám niekedy robievala také niečo ako termix, zmiešala kyslú smotanu s tvarohom, cukrom, vanilkou alebo kakaom a bolo to fakt super 😝 😝 😝

s.arik
7. sep 2008

fakt?
zvláštní, já když smíchám ten jogurt se smetanou a osladím, chutná to dost sladce a dobře.
myslím že pár dní tvarohu a pak týden dva pauza je ok, když už mají více než rok, proč ne 🙂

xena22
7. sep 2008

Tak ja robim pribinacka tak,ze si hodim do mixeru (taky ako sa robi koktail,alebo majoneza) 1tvaroch,1 kyslu smotanu,2 vanilky a cukor podla chuti,ked je husty a lepkavy,pridam smotany,ked je riedky,pridam tvaroh 😀 ,neviem ci je to zdrave,kaloricka bomba to istotne je,ale ja uz mam velke deti a "vybehaju" aj pecenu kacicu...

Termix som este neskusala,tak vyskusam 😉

Inak nasim chuti aj ten oetkerov puding bez pecenia+kysla smotana+konzerva jahod a spolu vytrepat v zavretej nadobe a dezert jak vysity,ale ci aj zdravy,to netusim... da sa to pouzit aj ako krem na korpus,ale nasi k tomu korpus nepotrebuju 😀 stacia piskoty...

xena22
7. sep 2008

Jeeeezis ze tvaroch 😀 taka hrubka,hlboko sa ospravedlnujem 😀

kili
autor
8. sep 2008

nikol, vo vanilkovom tvarohu sa ti moc hrudky nespravia, alebo aj v tom? ale ja to robím tak, že keď zovrie mlieko, dám cukor, a potom trošku vymiešaného pudingu, chvíľku to nechám spojiť a potom pomaličky dolievam zvyšok. Hrudky nemávam. Ale hlavne je treba používať ten "rozhararkovávač" neviem, ako sa to volá 😀

nikol_79
8. sep 2008

kili no nespravia, keď to miešaš, ale keď to potom necháš len tak vychladnúť, tak sa ti navrchu spraví taká akože koža 😀 (môj syn to tak volá, nemá to rád) a keď chceš do toho vmiešať tvaroch tak sa to trošku zhrudkuje

kili
autor
8. sep 2008

som si teraz všimla ten "preklep", takže tvaroh=puding 😀

tak tú kožu zjec ty a máš po probléme. Ja naopak tú kožu milujem a nechávam si ju na koniec 😝

amarelka
22. sep 2008

ahojte, ako vidím ksždý má vlastný recept 😅 ten moj je jedna šlahačka v prášku, normálne vyšlahať s mliekom, pridať tvaroh, jednu kyslú smotanu, kakao orig.,je to viac kakaové, ako ked sa pridá granko no a ešte cukor, podla chuti, všetko spolu vyšlahať a nechať v chlade mnam-mnam 😉 ,

papaya
22. okt 2008

Ahoj,prosím vás,do toho pribináčku se dává smetana tekutá nebo smetana na šlehačku? Děkuju za radu 🙂

junovka
22. okt 2008

ja som davala sladku smotanu, klasicku 😉

bihan
2. nov 2008

Júnovka, super recept 😵 Dík - ja som smotanu normálne vyšľahala.. ozaj, ako dlho sa to dá asi skladovať v dom. podmienkach?

bihan
2. nov 2008

Pozerám, že origoš je tam 5PL cukru.. to si neviem celkom predstaviť, ja som nedala ani celú lyžicu fruktózy a už to bolo sladké až až 😀

bibinka
3. nov 2008

babule , nažhavili ste ma na pribináčky aj ostatné podobné mňamky, poobede idem do obchodu a nakúpim ingrediencie. dúfam, že to budú moje chuchriny jesť a ak nie, zjeme s mužom 😀 😀 😀 😎

junovka
3. nov 2008

Bihan, ja som skladovala max, tak asi 2 dni....dlhsie som nechcela riskovat 😉

bibinka
3. nov 2008

tak som urobila ten recept od junovky a teda deti ho ohrdli tak sme ho zdlábli s mužom.....ako som predpokladala 😀 😀 😀

vinka
4. sep 2009

No dnes som urobila pribináčik od junovky.Niet čo dodať len tolko,že už nieje. 😠 😀 😀 Joj sestre som dala ochutnať ale nepovedala som jej čo to je nech uhádne.Hned vedela,že čo to má byť. 😀 😀 Perfektné mňam.Len ma zaujíma či tá šlahačká má byť vyšlahaná alebo nie. 😉

junovka
4. sep 2009

VINKA, ja som to neslahala 🙂

vinka
4. sep 2009

Ani ja 😀 a neskúšal niekto aj vyšlahať aj nevyšlahať?že ktoré je lepšie. 😀

junovka
4. sep 2009

vinka, vid vyssie 🙂 ...bihan 😉

vinka
5. sep 2009

No s tým skladovaním to zaujíma aj mňa.Neskúšali ste to niektorá sterilizovať?Teraz bol v kauflande lacný tvaroh tak sa to balo robiť o 106.A muž sa ma pýtal či sa to nedá sterilizovať,že narobím viac a ostane trošku dlhšie. 😉

veronikakertesz
16. jan 2014

termix... mne ho chuťovo pripomína kyslá smotana s grankom a vanilkovým cukrom 🙂 Grankom netreba šetriť 🙂

mechanis
16. jan 2014

takto to robime obcas u nas doma

http://recepty.pozri.sk/recept-kakaovy-termix-374 aj s obrazkami...........

lebo uz ani termix v obchode nieje to co byval............ vyskusane a chut priam totozna..........

korenicka87
13. okt 2023

@kaskya tak to to je co za mudrost??? :D 78 percent dusika je vo vzduchu a okrem toho vyprcha... :DD