Výroba termixu alebo pribináčiku. Ako na to?

kili
9. aug 2008

Neviete náhodou niekto recept na termix al. pribináčik? Náš Samko ich desne znožnuje a jeden mu nestačí ale dva naraz, to je zas dosť drahý špás.
Pamätám si, že mi moja mama kedysi robila termix, tak viem, že sa to dá, tak keby ste niekto mali recept, budem moc rada 🙂

lenkazdenek
9. aug 2008

aoj,někde jsem četla vyšlehat vanilkový puding s měkým tvarohem a přidat trošku fruktozy,ale sama odzkoušeno nemám

asiza
9. aug 2008
kili
autor
9. aug 2008

asiza, super, dík, už som MM dala za úlohu, že má kúpiť tvaroh, tak dnes ešte spravím 🙂
som zvedavá, koľko dávok z toho bude 😕

junovka
9. aug 2008

Domaci Pribinacik

2 balicky, ja som dala 2 kelimky makkeho tvarohu, 1 sladku smotanu 200g, 2 vanil.cukre, asi tak 5 PL krays.cukor, zalezi kto ake sladke ma rad.Zmiesala, dala do kelimkov, alebo misiek a dala do chladnicky na par hodin.Timeika chcela kakaovy, tak som , len primiesala Granko Je super.Oblizovali sme sa vsetci az za usami 😀 😉

bronia13
9. aug 2008

caute ja to robim podobne len tam pridam zltko a hrozienka - mnam paradicka, skusim to s tou sladkou smotanou - to je taka tekuta nie ako slahacka?

kili
autor
9. aug 2008

bronia, sladká smotana je šlahačka (aspoň teda myslím)

tak som spravlila vanilkový puding, vyšlo mi 5x 150g, respektíve jeden bol 170g. Samko hneď jedel zlupol 🙂 . A dala som tam hroznový cukor, tak to má trošku zdravšie.
ten odkaz na pribináčika je ale blbosť, lebo v pribináčiku je tuším aj jogurt a tuším aj smotana, takže ten recept, čo sem dala junovka je skôr možný, tak to skúsime na budúce 🙂
A aký tvaroh dávate? lebo MM teraz kúpil ten hrudkový, povedala som mu, že má kúpiť jemný a aj kúpil Rajo jemný, ale bol z toho hrudkový. Pokiaľ viem, tak jemný by mal byť taký krémový, nie? Ale nikdy som ho nekupovala, tak som si nie istá.
A keby to niekoho zaújmalo, tak som vypočítala, čo nás stál ten jeden 150g termix, je to ca 7,40 a aj viem, čo tam je a aj dosť ušetrím, aby bola nejaká motivácia 🙂 😀

junovka
9. aug 2008

Bronia, ano sladka smotana je tekuta, teda aspon ja kupujem v kelimku 😉

Kili, na Pribinacik davaj jedine makky, ja som kupila do firmy Kapucin z Baly, mozno ho budu mat aj inde.Ano, je uplne kremovy 😎 😉

lencici
9. aug 2008

Ahojte neviete mi povedať ako dlho by som to mohla skladovať lebo moja mala nezje veľa. koľko dní by to asi vydržalo v chladničke?

ina.b
9. aug 2008

Ahojky. My si doma děláme termix jen z těchto surovin: Tvaroh, cukr, kakao, pár kapek citrónu a je to také moc dobré (když je moc hustý, kápne se trošku mléka a vše rozmíchá) 😉 Malé to zatím ale nedáváme, zatím papká jen jogurty.

ina.b
9. aug 2008

Většinou 2 dny by to mělo vydržet v ledničce, aniž by se to začalo kazit, dýl už bych to nepoužívala (hlavně pro děti).

jajax
10. aug 2008

kili,ten Kapucin tvaroh čo spomínala junovka dostať aj v Kauflande a myslím,že som ho videla v Bille aj v Tescu.Výborný je z Lidla-kocka asi 22;

titkovamiriam
11. aug 2008

ja davam granko do kyslej smotany,zamiesam a je to,alebo dam pol tvarohu pol smotany + granko,alebo tvaroh+med+citron a lyzicka smotany,a da sa to rozne kombinovat.inak teraz pribinaciky kupujemem lebo sutazime 😀

kili
autor
12. aug 2008

tak som dnes nakúpila ingrediencie na pribináčik, čo dala junovka a idem robiť, som zvedavá, ako to dopadne 😵

junovka
12. aug 2008

😵 😵 budes spokojna 😎 ...a dufam, ze aj tvoji drobci 😉

kili
autor
12. aug 2008

junovka, ja to jesť nebudem, mne pribináčik nechutí 😅 . Ale Samkovi hádam chutiť bude a rozhodla som sa, že to natlačím aj do Adamka, teda ak ho z toho nebude napínať a zvracať, ako to bolo z jogurtu.

už som aj spravila, vyšlo mi na 5x flašky z 190g presnidavky. Pri kupovaných vecí, aj jogurtov, je problém v tom, že sú strašne malé a to má Samko len ako predchod 😀 , dokonca aj ten veľký Pribináčik by asi zjedol a nestačilo by mu, ale to nie je odskúšané, takže neviem.

kili
autor
12. aug 2008

ale je to také riedke, ešte to stuhne? Nepodarilo sa mi tú šlahačku vyšlahať, tak ma napadlo, že na budúce to skúsim tak, že najprv vyšľahám šlahačku a potom primiešam tvaroh, že čo z toho bude.

junovka
12. aug 2008

😲 kili, tu slahacku som neslahala 😖 Vsetko dokopy len zmiesat 🙂 Ked mne to postalo v chladnicke, tak by som povedla, ze v podstate malo taku istu konzistenciu ako pribinak, len trosilinku riedsie, ale dalo sa 🙂 😉

kili
autor
12. aug 2008

jun, mňa to len tak napadlo, lebo org. pribináčik je taký akoby našlahaný, tie napodobeniny sú takéto ako toto kŕemové. Ale keby to bolo aj takto, tak nevadí, Samko zje všetko 😀

kili
autor
13. aug 2008

tak dnes mali obaja toho pribináka a fakt super, pekne stuhol, aj keď teda to som až tak posúdiť nevedela, keďže som ho zobrala na cesty, boli v sáčku a ten mi vypadol z auta, potom som ich bola nakŕmiť a tie flašky sa otvorili a bolo to všade 😖 , ale našťastie väčšina zostala vnútri, lebo vrchnáky sa len pootvorili.
Natlačila som ho aj do Adamka, prvýkrát ho naplo, ale potom v pohode jedol, teda podľa jeho možností. Tak super, že mu môžem dávať aj niečo iné.

fifla
15. aug 2008

kili...ja inak kupujem v kauflande tvaroh vian ten cerveny mzlsim ze je 38% a ked tam dam trosku cukru a mlieka tak je to uplne pribinak...alebo potom klasicky tvaroh a slahacku s cukrom.
ked su v tescu alebo v K-cku precene take tie veci co maju expiraciu o den alebo dva, robim pribinaky manzelovi na litre a je velmi spokojny

sasenka
15. aug 2008

kočky a nemyslíte že tvarohové pribináky su poriadne bielkovinové bomby pre drobca a záťaž na trávenie? Ja som dcerke dávala Pribináky, lebo pila velmi málo mliečka, nechcela jedávať, tak ako náhradu... ale pri malom som od toho upustila a davam radšej biele nesladené jogurty( od 8. mes.), alebo vanilkový puding Dr. Oetker (od roka) . On dobre papá, ale aj keby malo jedol, neviem, asi by som tvarohy a smotany nedávala do 3 rokov.
A ako dlho to urobené vydrží v chladničke?

junovka
15. aug 2008

sasenka, a este mi povedz, ako varis pudingy? S kravskym mliekom?? 😕 Ak ano, tak potom len to samotne KM nie je zataz pre travenie??
Ked si ten jeden Pribinacik da dieta raz za den, alebo raz za dva dni, tak si myslim, ze az taka zataz to nebude, a okrem toho, az tolko toho tam zase nie je, co myslis Sasenka? 😕 😉

ivanapav
22. aug 2008

Baby,ja som dnes robila termix, a bol uplne riedky- no o ničom, mne sa zdá, ze tam je vela mlieka.Neviem, kde bola chyba.Co myslite?

kili
autor
22. aug 2008

iva, fakt neviem, ja som ho mala hustý. Ono nemá byť prečo riedky, keďže je to normálny puding podľa návodu a potom sa k tomu primieša tvaroh.
pamätáš si presne, ako si ho robila? nepomýlila si sa niekde?

ivanapav
23. aug 2008

kili- do horúceho mlieka som dala puding, cukor , nechala som vychladnut a potom som primiesala tvaroh.Z toho pudingu sa mi vytvorili hrudky, tak asi preto bol taky riedky.Takze teraz ho mám ako jogurt - ale dobry je.

kili
autor
23. aug 2008

hmm, tak možno preto. Druhý pokus bude lepší.

kaskya
4. sep 2008

Pribináčik je preto taký vláčny a šľahaný, lebo ho šľahajú dusíkom. Ja osobne by som zvolila domáci recept ako tu píšete, lebo dusík je pre dieťatko nezdravý... 😒

kili
autor
5. sep 2008

kaskya, to vážne 😕

kisska
5. sep 2008

dievcata, my sice mame este na pribinaky cas, ale ked sa ho naucim robit dopredu, nic nepokazim, lebo my s drahym jedavame pribinaky v nedelu na ranajky (tie velke s cerstvymi rozkami) - mnaaaam, len fakt to lezie do penazi

nikol_79
6. sep 2008

ivanapav - ja som puding s hrncom položila do studenej vode v umývadle a el.šľahačom som šľahala, kým to nevychladlo. Potom som tam zašľahala ten tvaroch, bolo to pekné vláčne - žiadné hrudky a keď to v chladničke stuhlo, malo to takú istú konzistenciu ako kupovaný pribináček, len chuť je trochu iná, asi tým, že v pribináčku je aj smotana. Alebo by som na budúce skúsila dať dva tégliky tvarohu 😉