Zdobenie medovníčkov

adeli79
14. dec 2012

Recept na medovnicky mam dobry,len zdobenie je moja najslabsia stranka. Ako zvyknete zdobit medovnicky? A ako pripravujete tu zdobiacu zmes,ktorou potomkreslite na medovnicky? V sobotu pecieme, tak dakujem za vsetky napady.

ewellina
30. nov 2013

Neviete niekto, ako dlho vydrží už zarobená kráľovská glazúra v chladničke?

tereskah
3. dec 2013

ja robím na 40g bielka 160g 3x preosiaty cukor... plus na koniec mala lyžička vriacej vody aby sa mi roztopili hrudky a dalej šlaham dokopy tak 20 - 3O minut ručne...

drobec89
11. dec 2013

recept na polevu od pernikárky 🙂 http://najrecept.sk/2013/12/poleva-na-medovniky/

emma_932
11. dec 2013

jej super tema, moja poleva je bublinkova ☹ tie co som zdobila hned, su pekne, ale poleva kym uschla, vytvorili sa take male bublinky 😠

kalip
12. dec 2013

Aby boli medovníky pred zdobením lesklé, tak ich natierate bielkom hneď keď sa upečú alebo môže sa aj neskôr? Alebo natierate pred pečením? Možno hlúpa otázka ,ale nemám skúsenosti s medovníkmi. Vďaka.

hyta
12. dec 2013

@kalip Ja natieram vajíčkom ešte pred pečením a sú pekné, lesklé.

bombonka
12. dec 2013

@kalip ak natrieš bielkom tak budú tvrdé

kaeimol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valeriusk
29. nov 2015

Maminka maká na plnke 🙂 ideme na to .. Začíname zo zdobením 🙂

vitold
29. nov 2015

Ahojte, to vrecko na zdobenie medovníkov-kde by sa dalo kúpiť?

lienka_1
29. nov 2015

@dm1 Ako inak. Uplna nadhera! Profi praca je profi praca 🙂 Ja sa tohto roku rozbieham velmi pomaly 🙂

A moja skusenost pre tie, ktore budu robit bielkovu polevu, mne sa osvedcil pr. cukor sweet family. Treba ho preosiat, ale uz nehrudkuje. Ked som mala ine druhy pr. cukru, tak aj ked som preosiala, vzdy zostali minikrystaliky a upchavali potom dierku na zdobenie a zlostili.
Ja tohto roku zatial takto

lienka_1
29. nov 2015

@bombonka
@kalip Ja potieram rozslahanym zltkom s trochou vody hned po upeceni. Zltko sa na horucom medovnicky hned zatiahne a su nadherne leskle.

dm1
29. nov 2015

@lienka_1 juuj si sa inak umriezkovala krasa 🙂

mamickajanka
29. nov 2015
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@vitold ja si odkladam vrecuska z mlieka 🙂

lienka_1
29. nov 2015

@dm1 Som doma, teraz uz na MD, ale inak cele tehu rizikove a posledny mesiac domace vazenie kvoli krcku 😀 , tak medovnicky su moja celodenna zabavka. Trosku pozdobim a 2 hodinky oddychujem 😀

dm1
29. nov 2015

@lienka_1 juj a dakujem za pochvalu to som si az teraz vsimla 🙂. Ja tento rok zatial tolkoto 🙂

lienka_1
29. nov 2015

@dm1 Krasa! Ja idem adventny svietnik az dnes piect. Vcera sme piekli so sestrinymi detmi, tak som si odstipla kus cesta. Adv.veniec bude mat u mna premieru. Vdaka za inspiraciu 🙂

friday13th
29. nov 2015

@dm1 si neskutočne šikovná, tento rok sa aj ja prvýkrát pokúsim takto všelijako zdobiť medovníčky s použitím tvojho receptu 🙂 som zvedavá čo vykúzlim

dm1
29. nov 2015

@friday13th
@lienka_1 dakujem kocky a tesim sa na Vase vytvory! mna tiez este caka cesto v chladicke na dalsie vytvory 🙂

friday13th
29. nov 2015

kočky, ešte by ma zaujímalo: máte niektorá skúsenosti, poprípade foto zo zdobenia farebnou polevou ?

dm1
29. nov 2015

@friday13th ja zdobievam farebnou najcastejsie velkonocne na vianoce mam najradsej krasne cisto biele 🙂. Farbim gelovymi farbami a v pohode nieje problem

friday13th
29. nov 2015

@dm1 máš aj nejaké tipy ako napríklad zamiešať polevu v takomto prípade a podobne ?alebo niečo na čo si treba dávať pozor ?....vieš je to prvýkrát tak mám neutíchajúcu túžbu všetko vyskúšať a najlepšie hneď všetko naraz :D

nikawero12
29. nov 2015

@dm1 krásne medovníčky. Obdivujem takých ako si ty, ktorí majú na zdobenie trpezlivosť.

dm1
29. nov 2015

@friday13th nic speci len pridavaj farbu po troskach a miesaj dokedy nebude taka syta ako potrebujes. Tu su napr. farebne aj ked sa to tematicky teraz nehodi ale aby si teda videla ake to je 🙂

dm1
29. nov 2015

@nikawero12 dakujem ja to mam ako relax inak som tiez do vsetkeho hrr ale pri medovnickoch akosi vypnem a odychnem si 🙂

friday13th
29. nov 2015

@dm1 nádhera!!! ďakujem 🙂