Zdravé pomazánky pre bábätká. Poznáte dáke?

vinka
2. aug 2008

Nájde sa tu nejaká mamina ktorá mi poradí nejaké pomazánky pre 10 mesačné bábatko?Moja mala mi večer na večeru spapa stále dáke pečivo a ja jej dávam iba s masielkom.Ale zdá sa mi to jednotvárne.A chcela by som jej to obmenit niečim.Lenže tvaroh ešte nemôže vajíčkovú?To len žltka by mohla.Fakt neviem čím by som jej ešte mohla chlebík natriet.Poradte niektorá dakujem.

vinka
autor
3. aug 2008

To mi fakt nikto dáku pomazánku neporadí?Alebo čo môžem dat na chlebík 10 mesač.dcérke

anavila
3. aug 2008

skus rybaciu, kup tuniaka a do masla jej ho primiesaj, napr. ryby su zdrave, je to dietne masko, a okrem toho obsahuje vitaminy 🙂

emjee
3. aug 2008

kuk aj https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... mozno tam najdes aj nieco vhodne pre babo

junovka
3. aug 2008

vinka, rybaciu v ziadnom PRIPADE!!! 😕 Co sa tyka VAJCIA-taka jedine zltok, a to kludne mozes, ked zmiesas zltok, masielko a pazitku 😉 ....potom by som ti poradila zeleninove natierky a to napr.brokol.- karfiolovu, alebo mrkvovu pomazanku......skus pozriet aj na www.alinka.sk 😉

vinka
autor
3. aug 2008

Ved práve ja som niekde čítala,že ryby do roka nie však?Velmi pekne dakujem za všetky rady

junovka
3. aug 2008

presne tak 😉

vinka
autor
4. aug 2008

Junovka pozerala som na tej stránke ale nič som nenašla.Iba polievky a hlavné jedlá.Myslela som nad žltkom a pažitkou a masielkom.Ale pažítka je štiplavá ked ju ochutnám.Nevadí?

titkovamiriam
4. aug 2008

do roka urcite nie ziadnu konzervu!!!!! 😒

a pazitku mozes,troska neuskodi je plne vitaminov-ze stipe nevadi vobec neboj.pockaj zachvilu ako bude jest cibulku 😀

vinka
autor
4. aug 2008

Konzervu som ani na mysli nemala.Tak dnes skusim ten zltok a pazitku uvidim co to urobi.

titkovamiriam
4. aug 2008

inak ja konzervy nemusim davat detom ani teraz obcas tie rybacie tuniak a tak ,no radsej si kupim mrazenu alebo chladenu rybu uvarim a pomackam a potom zmiesam s maslom,syrom a to mnam.no marek ma uz dva roky prec a ja som mu natierky zacala robit az tak ked mal 1 1/2r.syrovu,brynzovu,vajickovu 😀 -ten zltok a pazitka budu mnam 😀

vinka
autor
4. aug 2008

ja mam pazitku na okne cerstvu tak uvidim ako zareaguje mlada 😀

titkovamiriam
4. aug 2008

ja v zahradke ak ju marek neozobe tak tam este rastie 😀 ,ale dnes si s babkou da urcite cernice 😀

vinka
autor
4. aug 2008

Tak ja záhradku nemám ☹ čo by som aj prijala.Preto si ju pestujem aspon v kvetináči. 😀 No som zvedavá ako zareaguje.Zdá sa mi to fádne stále len to maslo.

titkovamiriam
4. aug 2008

skus do masla aj trosku plnotucneho tvarohu-nie vela len trosku a aj trosku syru by neublizilo. 😀

vinka
autor
4. aug 2008

Ale tvaroh tiež sa nesmie do roka.či sa mýlim?A syr aký roztieratelný?Normálne napr.karička?

titkovamiriam
4. aug 2008

ved ho nedas pol kila?!a syr tiez niaky plnotucny-kludne aj kusok karicky 😀 -uvidis ako bude reagovat.Milan ked bol mimi tak neboli ani info ani taketo fora a prezil aj jedenie tvarohu uz ako 5m/nebol kojeny/.myslim si ze ani v tvarohu ani v syroch inak pre deti je dobra Lucina nieje tolko soli.

vinka
autor
4. aug 2008

Ved presne toto mi hovorí stále moja mama.Niekedy nemali počítače a nakrmili 5mes.aj s haluškama a žijú do dnes.Asi má pravdu.

titkovamiriam
4. aug 2008

Urcite ma ale vsetko zmierou aby si dietatko zvyklo na nove veci 😀

junovka
4. aug 2008

vinka, urcite ani tvaroh nedavaj!!My sme s Nely zacali len vcera s tvarohom 😎 Pazitku mozes dat kludne, len tak pomedzi prsty, ja som davala aj do polievok.Zo zaciatku daj len s maslom pazitku 😉
A na " stare skoly" , teda aspon ja kaslem s radami, pretoze mam pocit, ze prespali dobu 😎 😉

junovka
4. aug 2008

...a syr tiez NIE!!! 😕

vinka
autor
4. aug 2008

Ale ja nerozumiem prečo syr sa nesmie.

emjee
4. aug 2008

no preco asi - lebo je z kravskeho mlieka, co je pomerne velky alergen

vinka
autor
4. aug 2008

A sojové syry niesu?Nedajú sa nahradit?

junovka
4. aug 2008

skor by som povedala, ze obsahuju vela soli 😎 😉

junovka
4. aug 2008

...a kam sa chces ponahlat??? 😕 Ved nic jej neujde 😉 🙂 My sme zo syrmi pri Nely zacali asi tak na 13 mesiacov a co sme zameskali?nic 😉 🙂

titkovamiriam
4. aug 2008

tak skus tofu 😀

nelika666
4. aug 2008

soja je este vacsi alergen 😅 ta by sa vraj enmala minimalne do 2rokov 😉

junovka
4. aug 2008

suhlas s Nelikou666 😎

nelika666
4. aug 2008

takze co sa tyka pomazaniek navrhujem

Mrkvova natierka- zmiesame jednu uvarenu cerstvo postruhanu mrkvu s maslom a pazitka

Vajickova- jedno natvrdo uvarene rozpucene vajce - zltok zmiesame s maslom

Letna natierka- postruhany kalerab, 2 lyzice bieleho jogurtu a maslo

Natierka z hydinove masa- varene maso, nadrobno pokrajanu cibulku, majoranku a maslo vyslahame do jemna

Brokolicova natierka- uvarenu brokolicu,maslo, 2CL jogurtu, bazalku vyslahame do jemna

nelika666
4. aug 2008

samorejme ak koreniny nedavate, nemusia byt.. 😉 pripadne zamenit za pazitku alebo tak...