Zdravé pomazánky pre bábätká. Poznáte dáke?

vinka
2. aug 2008

Nájde sa tu nejaká mamina ktorá mi poradí nejaké pomazánky pre 10 mesačné bábatko?Moja mala mi večer na večeru spapa stále dáke pečivo a ja jej dávam iba s masielkom.Ale zdá sa mi to jednotvárne.A chcela by som jej to obmenit niečim.Lenže tvaroh ešte nemôže vajíčkovú?To len žltka by mohla.Fakt neviem čím by som jej ešte mohla chlebík natriet.Poradte niektorá dakujem.

titkovamiriam
4. aug 2008

tak s koreninami by som pockala aj do dvoch-troch rokov 🙂 ,ved pazitka a rozne vnatky su mnam aj pre nas.ja pomazanky skoro vobec nedochucujem,vseobecne malo solim-aj to morskou solou.

kasis
4. aug 2008

Maslo vymiesam s hocijakou zeleninou,ci cerstvou - kalerab,mrkva,redkovka, alebo dusenou a vychladnutou cuketou, tekvicou,brokolicou,karfiolom,zemiaky uvarene, da sa pokombinovat hocico aj maskove su fajn, pomlete maso, maslo a trocha vnatky, co dom dal 😉

nelika666
4. aug 2008

ja som zacala solit niekedy okolo 14mes. a aj to len solcankou a minimalne 😉

titkovamiriam
4. aug 2008

ja mam rada aj drozdovu len neviem ci je vhodna do dvoch rokov-marek ju jedol az teraz a chutila mu. 😝

vinka
autor
4. aug 2008

No dakujem nelika toto som čakala.Konkrétny receptík.Véééélmi pekne dakujem. 🙂

lusil2005
4. aug 2008

baby a v ktorom masle nieje mlieko? Oo

junovka
4. aug 2008

tusim, ze v kazdom masle, nie?? 😒 😕

emjee
4. aug 2008

v margarine nie je 😉 ale to zase nie je maslo, ze? 😀

lusil2005
4. aug 2008

no, takze pre mojho krpca s alergiou na vajcia mlieko a psenicnu muku tu asi pomazanka nieje 😔

chudatko musi zvachat suchy chlebik (niekedy jej ho trochu pokvapkam olivovym olejom) a to este k tomu bezpsenicny a bezlepkovy tak si to viete predstavit...

kasis
5. aug 2008

Lusil pomazanka nemusi byt len s maslom 😉

Avokádová
1 zrelé avokádo, štipka soli, pár kvapiek citrónu, asi ½ PL vody
Avokádo roztlačiť vidličkou alebo rozmixovať v mixéri. Pridať citrón, soľ a trochu vody, aby bola masa hladká.

Baklažánová
baklažány, paradajky, olej, mleté čierne korenie - nemusí byt, soľ
Baklažán sparit vo vode a spolu s paradajkami zmixovat, pridat olej, soľ a mleté čierne korenie (podľa chuti).

Podobne sa da brokolicova, zemiakova, karfiolova 😉

vinka
autor
5. aug 2008

Kasis a chcela som sa spítat avokádo sa od kolkých mesiacov môže papat?

denisocka
5. aug 2008

aa ,maslo ake?

kasis
5. aug 2008

Vinka, ako banan, nespsobuje alergie a dokonca niektori s nim zacinaju ako s prvym prikrmom 😉 , takze mozte 😉

junovka
5. aug 2008

Vnka, ja by sm avkad dala az na 1 rk a Denscka, masl jednznacne tcne, tz., ze asn 80% tk.Ja davam Rajo kocku 😉

junovka
5. aug 2008

sorry, nepisalo mi "O" 😅

hilii
11. aug 2008

tak robila som tu mrkvovu aj kalerábovú aj vajíčkovú.Mladá dáma sa nabažit nemohla.Jaj musela byt rada,že mama jej dala niečo iné nie vždy maslo.

veverca
13. aug 2008

my sme dnes skusili mrkvovú a chutila 🙂

bihan
13. aug 2008

Ja mám rada cícerovú - uvarený cícer rozmixovaný s jogurtom a bylinkami podľa sezóny - nám prikvapkám trochu citrónu.. malá sa za ňou ide zabiť. Maslo nevadí, ak dieťa nie je alergik.

wali
14. aug 2008

robievam tiez zeleninove s maslom - su fajn, akurat ma vzdy slak triafa, ked mam taku pomazanku roztriet napr. na druhy den 😠
ta cicerova vyzera fajn. skusim, len co si kupim cicer!

lusil2005
14. aug 2008

bihan praveze moja mala alergik je. ma dost silnu alergiu na mlieko (okrem ineho t.j. vajcia a psenica 😒 )
ale objavila som super pomazanku a ta je aj pre mensie deti co este nemozu mliecne maslo:

pohankova pomazanka:

uvarenu pohanku rozmixovat s troskou soli, cibulky, cesnaku (ten ja zatial nedavam) a kminu.
pomaly prilievat olivovy olej pokym nema pomazanka vlacnu "akurat" konzistenciu 😀
malej chuti a mne tiez ked si dam ten cesnak.

inac - zistila som ze v perle neni mlieko. ale tam je zas sol a vselico ine cize malickym detom by som ju nedavala.

bihan
15. aug 2008

Wali, cícer si kúp buď v konzerve, alebo ho nezabudni v noci namočiť, lebo ho budeš variť celý deň 😀

Lusil, to sa mi hodí, pohánku som kúpila nedávno a neviem, čo s ňou 😅 Alergia je zákerák, to fakt nemáte ľahké ☹

mimom
15. aug 2008

lusil2005-aj my mame presne take alergie ako vy a k tomu preventivne nesmieme orechy,citrusy,soju,ale v gastro poradni nam odporucili jedine maslo floru light a zatial ju tolerujeme,tak vyskusaj.ja robim len mrkvovu a kalerabovu natierku alebo uvarim kuracie masko a primiesam to maslo a este lekvar,ale len domaci a bez gelfixu.lebo obsahuje laktozu.

vinka
autor
16. aug 2008

Kde dostat ten cícer.Skúsila by som to.U nás fičí najviac mrkvová pomazánka teraz. 😀 Aj staršý syn ju baští. 😀

vinka
autor
16. aug 2008

Zabudla som sa spítat či cícer môžu aj 10 mesačné detičky. 😉

emjee
3. okt 2008

luciasveckova • Dnes o 19:42
baby neviete mi poradit nejake recepty na pomazanky pre mojho syna?ma 1 rok.

nevesta • 1d • Dnes o 19:43
maslo, uvarene zltko, trolinku soli - vymiesat, natriet na chlebik a na vrch posekanu pazitku 😉

nevesta • 1d • Dnes o 19:50
Tak teda este jeden 😉
sardinky (netusim, ci mozu take male deti, ale snad vo vlastnej stave ano), bambino (to by som nahradila Lucinou), na jemno nasekanu cibulu (to by som dala pazitku), trolinku soli a ja si davam este horcicu a to mozes vynechat ...
Upraveny dospelacky recept

jajka78
10. apr 2009

ake maslo pridavate do tych pomazanok? pripadne jogurt? ale asi su vhodne az od ukonc.10mesiaca. Maly papa pekne chcelbik a chcem mu tam dat dajaku zeleninku. ovocne pomazanky ziadna neviete? vdaka

misa.cekatelka
6. máj 2009

jajka:já dávám obyčejné máslo(perlu) nebo pomazánkové neochucené.zrovna dnes hltala malá pomazánku z tuňáka na chlebu,jen jsem koukala.o ovocných pomazánkách jsem neslyšela,taky by mě to zajímalo.

eliotka
23. aug 2009

A jak dlouho se může pomazánka skladovat, třeba z mrkve ši brokolice? Do druhého dne? Nebo je dokonce lepší uleželá?

junovka
23. aug 2009

Eliotka, ja by som ju najradsej cim skor spotrebovala.Istota je istota, a hlavne teraz v lete 😉

zuzikkaa
25. nov 2011

RADA by SOM ozivila TUTO temu a tak TROCHU zmenila na POMAZANKY nieLEN PRE BABETKA!!!
uz nejake doma robievam,ale rada vyskusam nieco nove,, a sunky a salamy ma moc nebavia,,tak nieco pre spestrenie 😉
tak gazdinky sup nejake napady 😝