Zdravé pomazánky pre bábätká. Poznáte dáke?

vinka
2. aug 2008

Nájde sa tu nejaká mamina ktorá mi poradí nejaké pomazánky pre 10 mesačné bábatko?Moja mala mi večer na večeru spapa stále dáke pečivo a ja jej dávam iba s masielkom.Ale zdá sa mi to jednotvárne.A chcela by som jej to obmenit niečim.Lenže tvaroh ešte nemôže vajíčkovú?To len žltka by mohla.Fakt neviem čím by som jej ešte mohla chlebík natriet.Poradte niektorá dakujem.

karinnka
28. nov 2011

Drožďová nátierka
3 kocky droždia, stredne veľká cibuľa, 3 polievkové lyžice ovsených vločiek, olej, soľ
Dáme si do malého množstva vody ovsené vločky, aby napučali. Na troche oleja vymiešame droždie, osolíme a vmiešame ovsené vločky. Podávame s rožkom. Vhodné od troch rokov.
Tvarohová nátierka
200 g tvarohu (jemného), mokka kávová lyžička soli, 4 polievkové lyžice bieleho jogurtu
Všetko spolu vymiešame a podávame na tmavom chlebe alebo pečive. Vhodné od roka.
Tvarohová nátierka II
200 g tvarohu, 30 g masla, soľ, drvená rasca, 120 g paradajok
Tvaroh, soľ, rascu a maslo vymiešame a pridáme na drobno nakrájané paradajky. Podávame s tmavým pečivom. Vhodné od roka a pol.

karinnka
28. nov 2011

Tvarohová nátierka
400 g tvarohu, 80 g masla, 100 g kapie, 50 g cibule, soľ, 0,5 dl mlieka
Pretretý tvaroh, maslo, nadrobno pokrájanú kapiu, kúsok postrúhanej cibule a soľ dobre premiešame. Krém podľa potreby zriedime mliekom. Natierame na chlieb. Vhodné od jeden a pol roka.

karinnka
28. nov 2011

Nasla som na nete pomazanky,tak som ich sem hodila🙂

mimca20
15. dec 2011

Pridam aj ja pomazanku:
Liptovska salama, tvrdy sy a tatarska omacka. Nic viac, syr a salamu postruhat na struhadle vecsie oka a vymiesat s tatarskou. mnam.

babulka123
19. dec 2011

aj ja pridavam..

slovenska tocena { kusok tak 10 cm} najlepsie kupovana v bille ta nieje taka paprikova.. troska syra bambino alebo iny taveny, a stvrtka masla.. vyslahat do peny [ ja som to dala do sekaca} - no ze aka mnamka .. nieco ako sunkova pena

a druhu co robim dost casto je ked mi ostane kuracie masko - najlepsie z polievky, oberiem dam do mixera, troska bambina, troska masla, mala cibulka, troska horcice na chut.... ak je to moc huste, tak troska bieleho jogurtu.. vyyyborna nieco ako pasteka ale viete co do toho davate.. fakt vyborna mnamka

potom klasika rybyckova, tvarohova, vajickova

liliana82
11. jan 2012

pridavam...

teraz opet pre deticky :Avokádová s tofu
1 Avokádo
1/2 šálky tofu
1čajová l. mletej papriky
1PL petržlenovej vňate
1ČL štavy z citróna
1ČL olivového oleja...všetko rozmixovať a natreť na chlebík...dnes sme vyskúšali a malému veľmi chutilo,myslím, že vhodné od 12 mes

millka11
18. apr 2012

Kocky, chcem sa spytat: Ked robite pre seba alebo vase deticky rozne pomazanky, v com ich slahate ci mixujete??? Dajte pripadne aj link na dobry mixer, v ktorom to robite.
Este jedna otazka trocha o inom - v com robite sneh do kolacov? Dakujem za kazdu radu.

cicimon
18. apr 2012

@millka11 tak my ked robime pomazanku, miesame to normalne varechou/lyzicou
a sneh ponornym slahacom resp mixerom

millka11
18. apr 2012

@cicimon Dik za odpoved. Ja tiez niektore pomazanky (hlavne tie pre dospelych) vymiesam len varechou. Ale chcela by som aj drobcovi pripravit nejaku a mamicky spominaju, ze rozmixovat alebo vyslahat... a ja si neviem predstavit, v akom mixeri to robit.

cicimon
18. apr 2012

@millka11 tak dalo by sa aj ponornym alebo rucnym tymi metlami, ale zas si nemyslim ze to musi byt tak najemno - a ake mas stare dieta?

millka11
19. apr 2012

@cicimon Ahoj. Syn ma rok, s malymi kuskami nema problem. No niekedy aj pre seba by som si chcela vyrobit taku jemnu natierku a neviem v com. Ale skusim tak, ako pises. Dik.

nanulik
19. apr 2012

ja robím nátierky v mixeri s takými krájacími nožmi. nahádžem tam všetko naraz zapnem a zachvílku to mám pekne vyšlahané. kusky odhryzneme všetci, ale ja to mám rada ked je to úplne nahladko

millka11
20. apr 2012

@nanulik Vdaka za prispevok. Viem, co myslis, vyskusam to.

moonlighting
19. aug 2014

Rada by som obnovila tému a spýtala sa na receptíky na pomazánky pre ročné a staršie dieťatko. Často sa tu spomína mrkvičková pomazánka - vie mi niekto dať receptík? Robí sa z varenej či zo surovej mrkvy?

kikuleenka
19. aug 2014

@moonlighting neviem, ako robia ini, ja jednoducho nastruham surovu mrkvu najemno a vymiesam bud so syrom typu lucina alebo maslom/margarinom. Tak isto robim aj kalerabovu ci paprikovu.

flacik11
9. okt 2016

@vinka nasa malicka (9 mes.) papa uz dlhsiu dobu parky, sunku, vajicka, racinky miluje a oharky. Syr jej asi nechuti. Treba skusat a kombinovat

xandra7
21. apr 2017

@flacik11 tak takemu malickemu dietatu by som udene vyrobky a vyrobky obsahujuce taviace soli absolutne nedavala...a myslim, ze vacsina rozumnych rodicov nie. Je to nezdrave aj pre dospeleho, nie to este pre babatko...a nejde o to, ''ci to prezije'' ale o to, ze to zatazuje organizmus, travenie, oblicky... nemusi sa to sice prejavit vobec, ale preco by niekto umyselne krmil dieta nezdravo?

bona_dea
21. apr 2017

konzerva tuniaka v olivovom oleji/vo vlastnej štave + téglik Cottage cheese + nakrájené sušené paradajky + nakrájaná kápia + jedno uvarené vajíčko + trocha soli + trocha čierneho korenia

bona_dea
21. apr 2017

Cícerová: Do mäkka uvarený cicer (asi jedna šálka; alebo cicer z konzervy) + téglik bieleho jogurtu - poriadne spolu rozmiešať (ja miešam na hladkú hmotu tyčovým mixérom) a do toho postupne primiešavať olivový olej po troške a citrónovú šťavu. Na záver trošku osoliť a pridať polovicu roztlačeného strúčiku cesnaku.

S tým istým postupom sa to dá spraviť aj z uvarenej červenej šošovice

petabalog
25. apr 2017

my doma veľa robíme avokádovú.

autumn11
4. máj 2017

ja robievam malému často nátierku z červenej šošovice. Šošovicu krátko povarím, pridám trošku soli, kvalitný olej. Všetko dobre rozmixujem a pridám buď nasekanú pažítku, petržlen alebo medvedí cesnak. Chutí to celej našej rodine.