Zdravé recepty

mixalka27
14. jan 2012

Takze mamicky zakladam temu zdrava strava , kde by sa mohli pridavat recepty , napady na zdrave a chutne jedla, detoxikacne napoje atd. proste same fajnotky do nasho bruska😉
moj prvy receptik ; Špagety (príp.iná cestovina)
1 syr TOFU lahôdkový
1 pór
sójová omáčka
mleté čierne korenie
olej olivovy

Postup:
Na rozohriatom olivovom oleji opražíme do sklovita na drobno pokrájaný pór. Za stáleho miešania pridáme na prúžky pokrájaný syr TOFU[ zvyknem ho pred tym posolit) a opäť všetko popražíme, pridáme korenie,sójovú omáčku (podľa chuti) chvíľu premiešame a odstavíme z ohňa. Touto zmesou polejeme špagety (prípadne inú cestovinu) a podávame.
dobru chut

tea333
14. jan 2012

@mixalka27 ja ten recept nevidim ako extra zdravy 😕 😅 prazenie na oleji, sojova omacka a cestoviny..

svetlankat
14. jan 2012

@tea333 cestoviny su vselijake, aj zdrave, olivovy olej je super, zdrava strava nie je zalozena na tom, ze sa vobec nepouziva olej.

simsalabim
14. jan 2012

@tea333 neprehanaj 😝 troska oleja je zdraviu prospesna, pomaha stravit vitaminy... urcite je to lepsie, ako vyprazany rezen...

mixalka27
autor
14. jan 2012

@tea333 : no nie je to surove to mas pravdu , ale nie su to rezne 🙂 ale ked som zakladala tuto temu nemyslela sa , ze to tu bude o tom ako, na obed pochrum mrkvu a na veceru kalerab

tea333
14. jan 2012

@svetlankat
@simsalabim neprehanam, ale na olivovom oleji by sa smazit nemalo. je urceny skor na studenu kuchynu, alebo na dochutenie jedal na konci pripravy jedal. aspon ja to tak vidim.cestoviny su zo vselijakej muky, to je pravda, ale ja nemam kriteria, ze je nieco zdrave, lebo sa tam pouzili ine cestoviny a olivovy olej namiesto klasickeho.
pri zdravej strave by sme sa mali bavit o co najmenej tepelne upravovanej zelenine, najlepsie surovej, vo vacsom mnozstve, pripadne v kombinacii s chudym maskom a pod. ja nie som dietolog, ale nejake tie zdrave recepty uz som videla. tie naj naj pre ludske telo podla mna su PALEO. to je sposob stravovania, ktory je fakt zdravy.
ad sojova omacka- precitajte si zlozenie sojovej omacky co kupujete v potravinach.

tea333
14. jan 2012

@mixalka27 no to je super, ze to nie su rezne. napriek tomu by som to neradila do zdravej kuchyne.

svetlankat
14. jan 2012

@tea333 kazdy si pod pojmom zdrava strava predstavy nieco ine.

tea333
14. jan 2012

@svetlankat tak zjavne ano 😀 mne sa pod zdravy zda vhodne zaradovat zdraviu prospesny 😀

lucia375
14. jan 2012

Povedala by som že je to určite lepšie a zdravšie ako zmes na špagety z konzervy. 🙂

yvetulka
14. jan 2012

@tea333 a co je nezdrave v sojovej omacke? ved je tam trocha cukru, soli, extrakt zo sojovych bobov a voda. nekritizuj prosim ta a pridaj recept, ked chces. ved na to tu temu @mixalka27 pridala, ci?

kaja73
14. jan 2012

@tea333 Mas 2 druhy olivoveho oleja-panansky-tam ratam aj extra penansky-ten je na studenu kuchynu a potom rafinovany olovovy olej- ten je vyborny na vyprazane-drzi si vlastnosti aj pri vysokej teplote-je najviac podobny svojimi vlastnostami bravcovej masti,len ma lepsie zloženie. Proste mu chybaju negativa bravcovej masti,ale ma jej pozitiva.

yvetulka
14. jan 2012

co tak cuketova polievka? na oleji si rychlo oprazim kocky zemiacikov, pridam prelisovany cesnak, zalejem zeleninivym bujonom (kupujem ten sypky, tusim je bio z dm), osolim a ked su zemiaky makke, pridam nastruhanu cuketu, necham zovriet a vypnem. mnam

kaja73
14. jan 2012

Moj maly miluje-polievku z cervenej sosovice-
Do vody dam varit nakrajanu mrkvu-2-3 kusy,ked je už takmer makka pridam salku cervenej sosovicue,povarim este 10min,osolim,kto chce prida bujon,kto nechce neprida,vymixujem na hladko.
Zvlast uvarim na drobno nakrajane zemiaky a pridam ich do vymixovanej polievky. Moze sa to zjemnit bud mliekom-to ale mi nepijeme-ja davam trochu sojoveho mlieka-ale v podstate netreba pridat ziadne.
Na zaver pridavam polievkovu lyžicu za studena lisovaneho oleja-striedam olivovy,tekvicovy,repkovy a lanovy.

estterka
14. jan 2012

@yvetulka glutaman je v sojovej omacke,je to ak sa nemyslim vyrobok s jeho najvacsim obsahom.

yvetulka
14. jan 2012

alebo este prihodim brokolicovu - na oleji si oprazim cibulku a cesnak a na nich brokolicu, zalejem bud vodou alebo vyvarom, osolim a ked zacne vriet prisypem pohanku, uvarim do makka a je to.

yvetulka
14. jan 2012

@estterka tak v tej, co kupujem ja, nie, na to si teda davam pozor, nekupujem ju za par centov

lucia375
15. jan 2012

Ani v mojej nie je glutaman, ja nepoužívam ani kupovanú vegetu, len domácu. 🙂

kaja73
24. jan 2012

baby dam sem recepty na mnamky pre deticky-Raw nutela-vymixujete avokado,za hrst nesirenych datli namocenych vo vode,pridate karob-podla chuti,lupienkove mandle vsetko do hladucka mixnete-zdrava nutela je na svete-vodu davate podla potreby.
Alebo zdravy "puding"-zas s avokadom-mixnete banan,avokado,agavovy sirup a karob-opat je mnamka na svete.

yvetulka
25. jan 2012

@kaja73 kaob ma podobnu chut ako kakao, ci aku? kde ho kupujes?

kaja73
25. jan 2012

@yvetulka Ano ako kakao-to na varenie,ale nema v sebe tie drazdive latky co ma kakao,ma vyssi obsah vapnika,menej tuku,vela mineralov atd. Kupujem v zdravej vyzive.

lusana
25. feb 2012

Keksíky
125 g masla
2 mrkvy postrúhané
1 vajce
250 g ovsených vločiek
50 g orechov pomletých
2 hrste hrozienok
1 ČL prášku do pečiva
2 PL medu

maslo, a žltky vyšlaháme dopenista, pridáme mrkvu, vločky, orechy, PDP, hrozienka, med premiešame, pridáme sneh z bielkov. Na plech dáme papier na pečenie, naň robíme lyžičkou kolečka , hrubé asi pol centimetra. Pečieme na 180 stupňoch asi 20 minút

lussy23
25. feb 2012

Zdravý puding
1 avokádo, 1banán, 2KL horkého práškového kakaa, 1PL javorového sirupu,
podľa chuti hocijaké ovocie a sekané oriešky
V mixéri dohladka zmixujeme banán, avokádo, horké práškové kakao a javorový sirup.
Striedavo vrstvíme do pohára vzniknutý krém a ovocie podľa chuti a posypeme orieškami.
Je to veľlmi dobré a zdravé-

lussy23
25. feb 2012

@kaja73 vidím, že ma tu už niekto predbehol s receptom. 🙂 a koľko stojí ten karob?

fiffinkaa
11. jan 2013

Ahojte, toto mám rada ja:
špaldové cestoviny
tvaroh, kyslá smotana
do toho nakrájať červenú papriku a bielu reďkovku
posypať tekvicovými a slnečnicovými jadierkami
a polieť extra panenským olivovým alebo tekvicovým olejom, používam raz taký a raz taky a už som si kúpila aj avokádový
k tomu zeleninovú štavu z rajčiny, uhorky, kapusty, zeleru, papriky, byliniek a kôpru / kupované v obchode/
alebo inokedy kefír.

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina84mm
16. nov 2017

Ahojte, janprispejem tymto cicerovym salatom http://receptyodmiky.sk/cicerovy-salat-s-peceno...
Je plny vlakniny, ktoru mnohi ludia zanedbavaju. Dobru chut 😇

lopatakakankova
29. nov 2017

Dobrý deň aj ja sa pripájam do tejto diskusie a pridávam tu recept na banánový chlebík:
3-4 zhnednuté banány
1/2 p ovsených vločiek
1 čl škorice
1/2 čl prášku do pečiva
2 vajcia
ovocie alebo orechy na posypanie
Banány rozpučíme vidličkou a pridáme ostatné ingrediencie. Vylejeme do formy, posypeme ovocím a orechami a dáme upiecť na 45 minút do vyhriatej rúry (200°C).
Dobrú chuť!

roja01
3. nov 2022

Stara diskusia, ale zaujimalo by ma v recepte od
@lopatakakankova kolko je vlastne tych ovsenych vlociek? Pises 1/2p, ma to byt 1/2 polievkovej lyzice?