Zdravé stravovanie celej rodiny. Kde a ako začať?

bambulka248
25. okt 2012

Ahojte baby. Kedze uz mame maleho drobceka, ktory zacne coskoro papkat, tak som sa rozhodla zmenit nase stravovanie a zivotny styl. No ani neviem kde zacat. Ja a mm sme zvyknuty na uplne nezdravu kuchynu uz z domu - vysmazane atd.... Neviem ci mam zacat pomaly a postupne, alebo zmenit jedalnicek radikalne. Ked budem drobca dokrmovat urcite sa inspirujem par albumami kt. som tu videla, ale co s nami? 🙂

levandullka
26. feb 2013

Môj dnešný obed - celozrnné špagey s pestom a parmezánom 🙂

mimi21mimi
4. mar 2013

@levandullka Ahojky.... ja v poslednej dobe ani nestiham fotit 😀 no tieto posledni dni sa "prekonavam" v zlom slova zmysle.... robila som vajickovy salat z domacej majonezy v piatok, dnes natierku s tatarkou (nastruhany syr, cesnak, tatarska omacka) 😀chlapi to uvitali.... mna to chytilo, ako som antibioika dobrala, ale sak snad ma to prejde.

levandullka
7. mar 2013

@mimi21mimi Ahoj moja 🙂. Ja tiež v poslednej dobe veľa času nemám a ešte k tomu mi akosi došla fantázia a neviem čo variť 😀. No posledné dva týždne to mám zariadené s jednou spolužiačkou tak, že každý utorok, stredu a piatok si nastriedačku nosíme obedy 😀. Polovička má vždy doma navarené, alebo keď má pauzu v škole, tak ide do reštaurácie.
Mimochodom, ani si nevieš predstaviť, akoby som si dala tu tvoju ntierku alevo ten salat 😀. Mam pocit ze dnes by som bola vselicoho schopna kvoli takej dobrotke 😅

mimi21mimi
7. mar 2013

@levandullka Dnes som robila coleslaw salat... veeela kalorii ale obrovska mnamka 😀

levandullka
7. mar 2013

@mimi21mimi Mnam! Na coleslaw sa chystam uz dlho, ale moja dietka nedovoli 😀

mimi21mimi
8. mar 2013

@levandullka Aj ja sa musim uz stopnut v takomto stravovani 😀

levandullka
8. mar 2013

@mimi21mimi Ale ked to je take tazkeeee, ze? 😀

mimi21mimi
8. mar 2013

@levandullka No ved furt precitam volaco na nete a hned mam na to chut. 😀 Ale akoze utesujem sa s tym, ze robim vela veci doma a nekupujem zbytocne potraviny plne chemie... len co ked tie domace veci, ktore posledne robim, maju kalorii, tukov a sacharidov viac nez treba 😀
Ale ja som mala teraz nedavno streptokoka a odkedy som uzivala antibiotika, tak som sa tak rozozrala... :-/

levandullka
10. mar 2013

@mimi21mimi Jaaaj to mi hovor, ja uz na stranky ako varecha alebo mmb nechodim, lebo tam vzdy najdem nieco co proste MUSIM ochutnat 😀. Ja som bola pred tyzdnom tiez chora a rovnako ako ty, krasne som sa rozozrala 😀

levandullka
10. mar 2013

Úžasná kniha plná nie len diétnych ale aj naozaj zdravých a jednoduchých receptov. Rozhodne odporúčam! 🙂

pea87
20. mar 2013

ahojte kocky vedelil by ste mi poradit - ked chcem nachradit pri peceni obyc muku spaldovou a biely cukor hnedym, existuje nejaky vzorec ze v akom pomere sa to ma robit? napr v recepte je 200 g obyc muky a 100g cukru tak ze kolko mam dat spaldovej aby si cesto zachovalo konzistenciu aku ma mat? neviem ci ma chapete co myslim... 😀

levandullka
23. mar 2013

@pea87 Ahoj 🙂. Ja dávam väčšinou tak 50:50, ale často iba sypem od oka 😉

levandullka
23. mar 2013

Časť dnešného BIO nákupu 🙂

mimi21mimi
23. mar 2013

@levandullka Ahoj moja... boli ste v Rakusku nakupovat? Ci to si dakde na Slovensku splasila?

levandullka
23. mar 2013

@mimi21mimi Ahoj 🙂. Nie, nie, praveze uplne na opacnom konci - v Kosiciach v Auparku 🙂. Dnes som sa tam trosku vyblaznila 😅

levandullka
24. mar 2013

Náš dnešný zdravý obed - BIO tortellini s parmezánom, apple crumble a čerstvá pomarančová šťava 🙂

mimi21mimi
25. mar 2013

@levandullka Co je Apple crumble?

levandullka
25. mar 2013

@mimi21mimi Sú to postrúhané jablká zasypané zmesou cukru, masla, škorice a hrubej špaldovej múky. Všetko je to zapečené na 200°C cca 15 minút 🙂

mimi21mimi
25. mar 2013

@levandullka fiiiha... to znie super 🙂

zuzkaben
31. máj 2013

Ahojte, ja sa tiez staram o to, aby som vedela co jem, tu je aj stranka: www.fitrecepty.com, kde mozete nacerpat inspiraciu a recepty na jedla, ktore malickym neuskodia, a nam prospievaju 🙂

https://www.facebook.com/pages/Fitrecepty/30276...

kikusa8
7. júl 2013

ahojte baby, zacala som sa zdravo stravovat cca. 4mesiace. Jem hlavne vela surovej zeleniny, robim si casto zeleninove salaty, kde pouzivam rozne listove salaty... Stalo sa mi 4x za toto obdobie ze som mala neznesitelne krce brucha, hnacku az som sa totalne cela zapotila...no myslela som ze zomriem :/ Najprv som si hovorila ze sa cistim atd. Ale na chate sme si robili salat a ti co sme ho jedli sme mali tieto krce. Ja som mala normalne cele telo ako paralizovane, proste mravcenie po celom tele...potom WC a po litry vody to preslo. Mama ta v noci krce, potenie, hnacka...zle jej bolo cely den. Brata len hned prehnalo... Zeleny salat nebol po zaruke, ale mohol sa sparit v aute...Proste by som sa vas chcela opytat ci moze nadmerne konzumovanie salatu nejak skodit organizmu...pre mna je to momentalne hlavny zdrov pripravy jedla, tak by som sa nerada obmedzovala a vymyslala ine veci... Dakujem 🙂

levandullka
7. júl 2013

@kikusa8 Ahoj 🙂. Ja si myslím, že zeleninou to byť nemohlo, možno niečim čo si do toho šalátu pidala? Syr..? My tiež jeme veľa zeleninových šalátov ale s ničím podobným som sa ešte nesretla. No osobne si myslím, že šaláty môžu iba pomôcť a nie uškodiť 🙂.

kukina79
7. júl 2013

@kikusa8 fuha,tak podla mna salat sa moze jest v neobmedzenom mnozstve a pokazit sa salat podla mna nemoze,len zhnit a to vidis,cize to nezjes. moze byt,ze bol zle umyty a neviem kde si ho kupujes,tak moze byt,ze bol niecim postriekany.treba sa pozriet aj na ostatne suroviny,co ste ten den jedli,hlavne mliecne.ale aj ako si spominala u teba,ze odkedy si na viacmenej surovej strave,ze sa ti organizmus detoxikuje a to ma za nasledok docasne zhorsenie zdravotneho stavu.

kikusa8
7. júl 2013

@levandullka
@kukina79 dik baby, odlahlo mi...ja by som to bez toho salatu asi nezvladla 🙂
Pridavali sme len inu zeleninu, olivy...nic mliecne...
Kupovala som ho v Lidly, ten polny...tam maju podla mna dobre tie salaty.
Nuz budem pokracoavt a dufam ze sa to uz nebude opakovat...chcela som nasim ukazat ako sa stravujem a to mi teda vobec nevyslo 😀 Booooze... 😅

kukina79
7. júl 2013

@kikusa8 hlavne,ze nic vaznejsie nebolo a bola to len jednorazova akcia 😉 vacsinou telo zareaguje hnackou,ked ma pocit,ze sa do neho dostalo nieco nedobre,tak sa snazi toho zbavit,teda ked je to jednorazove,ci jednodnove.polny salat je velmi bohaty na vitamin C,takze dalej odporucam papat,len mozno dokladnejsie umyt 😉 ,kedze zvykne prave tento druh byt dost zahlineny.

ivamraz
26. aug 2017

Tak určitě nic nepokazíte, když začnete jíst více zeleniny a ovoce, méně smažených a tučných jídel a třeba víc rýže nebo jiných obilnin. Záleží na tom, jak se cítíte a co máte rádi. Pokud byste chtěla třeba i hubnout, tak doporučuji vypočítat ideální váhu a BMI ( https://www.bodymassindex.sk/historia-bmi/ ) a postupně se přibližovat cíli 🙂