Zeleninová detská výživa. Poraďte recept

evelin116
29. júl 2011

Ahojte neviete mi nahodou poradit volaky recept na zeleninovu detsku vyzivu? Vopred velmi pekne dakujem

ikke
29. júl 2011

@evelin116 co myslis pod detskou vyzivou? chces to zavarat, ci uvarit iba na jeden-dva dni?

stvura
29. júl 2011

@evelin116 ak chces zavarat, tak hocico mozes vysterilizovat co ta len napadne. Ja som malemu takto "zavarala" telacie a kralicie, lebo nie vzdy ho bolo dostat s roznymi typmi zeleniny. Do malej detskej vyzivky, staci sterilizovat 10 minut.

evelin116
autor
30. júl 2011

@ikke
@stvura chcem zavarat..ovocne som nasla kopec receptou ale ja by som chcela aj zeleninove

renatka100
30. júl 2011

odporucam cukinu so zemiakom (povarit cca 15 minut) a trochu zahustit ryzou alebo ryzovymi vlockami, nasa mala sa ide za tym zadrhnut 🙂 🙂 🙂

edie63
30. júl 2011

@evelin116 prosim ta kde si nasla tie recepty? ja som zatial robila iba jablkovu vyzivu, pretoze som ziadne recepty nenasla. dakujem.

edie63
30. júl 2011

@stvura ked zavaras tak len normalne uvaris, akoby si to podavala, len das do flasky a vysterilizujes alebo pridavas este nieco do toho? 😅 uz niekolko tyzdnov hladam recepty na nete, ale nic som nenasla a chcela by som pre dceru nieco take urobit, pretoze nezje ziadne vyzivy z obchodu a strasne by mi pomohlo, keby som obcas nemusela varit, len otvorit flasticku. 😀

stvura
30. júl 2011

@evelin116
@edie63 varim vzdy ako normalny obed, nedavam nic, len vysterilizujem 10min ako som pisala. Moje najoblubenejsie su: cukina+zemiak+kralicie, tekvica na pecenie+zemiak+mrkva+morcacie, batat+spenat+kuracie, cervena sosovica+stavel+por+morcacie, hrasok+mrkva+petrzlen+zemiak+telacie, zelena fazulka+zemiak+kuracie, cvikla+zemiak alebo batat+kuracie. Ak sa mi to zda pri zohriati prilis riedke davam kukuricnu alebo ryzovu muku, dakedy vlocky. Kedze teraz pri dvoch detoch uz varim kazdy den, tak si nezavaram, rychlejsie uvarim v tlakovom hrnci.

edie63
30. júl 2011

@stvura super kombinacie, dakujem 🙂

vierkasteffi
30. júl 2011

tak toto zaujima aj mna ale skor by som chcela jednodruhovu zeleninovu vyzivu napr. z brokolice, karfiolu, z cukiny a tak kedze este len zacíname s príkrmami 🙂

hajanka
30. júl 2011

@stvura ahoj, my sme to dnes skusali, ale tie viecka od detskej vyzivy (ale aj od HIPPiek napr.) netesnia dobre ☹
ako sa ti to podarilo dobre uzavriet?

edie63
30. júl 2011

@hajanka niektore viecka su lepsie, napriklad vyzivy CBA alebo Hello (neviem ci sa takto vola aj vyziva, nasla som doma jednu flasku s takymto vieckom), alebo skus ine mensie flasky (horcica, chren, tatarska, majoneza, jihocesky jogurt alebo nejaky lekvar) len kup si nove viecka.

hajanka
30. júl 2011

@edie63 dakujem 🙂 skusim tie CBA alebo tu druhu ak najdem, mensie flasky... zatial by nam trebalo len nieco take mensie, neterka zacina prikrmy tak jej staci malo 🙂 na raz

stvura
30. júl 2011

@hajanka presne ako ti pisala edie63, to musia byt tie klasicke viecka s tocitym ryhovanim

vierkasteffi
2. aug 2011

@evelin116 a nenasla si nahodou na nete aj zeleninove vyzivy?

evelin116
autor
3. aug 2011

@vierkasteffi nie nenasla a preto som aj zalozila tuto skupinu

stvura
18. aug 2011

@evelin116 no super...take jednoduche a rychle...ja som akurat zavarila malej paradajkovo cukinove pyre 🙂

vierkasteffi
18. aug 2011

@evelin116 jej super dakujem skvela inspirácia

renatka100
18. aug 2011

@evelin116 dakujem za inspiraciu, ale niektore recepty (llosos, napr. ) sa mi nezdaju

diabliq6666
20. aug 2011

na tychto novych vyzivach su ine zavity ako boli volakedy...takze ja som vsetky pokusy vzdala a zacala ich vyhadzovat...ziadne vrchnaky tam nepasuju...skoda...su to sikovne flasticky,kedze som si chcela urobit zeleninove nudzovky,ked nebudem stihat navarit malej

andula77
19. okt 2014

pri prvom synovi som zeleninu podusila na vode, rozmixovala a naplnila do toho "plata" na vyrobu kociek ladu. ked sa to zmrazilo, vybrala som ich, prelozila do uzatvaratelneho sacku si umelej nadoby a potom si uz podla potreby vyberas pripadne kombinujes. Robila som tak mrkvu, brokolicu, tekvicu na pecenie. A ked som isla malemu robit papat tak som pridavala cerstvo uvareny zemiak ci nejake masko.

xeniagb
22. máj 2016

@stvura Super nápad. Ako dlho to môžem skladovať? ďakujem

stvura
22. máj 2016

@xeniagb na to pyre sa pytas? do dvoch rokov ale ak vysterilizujes tak aj dlhsie...nase doho nevydrzali, pojedli sme a rozdali...tento rok ma caka zavaranie znova ...ale uz mojmu krstniatku 😀

xeniagb
23. máj 2016

@stvura Ďakujem, pridavala si tam olivový olej k mäsku alebo niečo?