Zemiakové placky. Dajte prosím receptík

sweetberry
3. nov 2007

ahojte babulky prosom dajte mi receptik ma tu navnadila jedna konikarka ze ich robi a ja som dostala na ne straaasnu chut 🙂 vdakaaa potrebujem hlavne gramaz dakujem mooc ak sa niekto zlutuje a napise pazravej mamine 🙂 😀 😀 😀 😀

mukky
2. mar 2009

zuzana a ako sa ti tam zije? 🙂 ja to skusim urobit ked manzel bude doma a budem mat viac casu na kuchtenie,ale isto kuknem na tie kosicky,tusim silikonove asi sa predavaju nie?

ma_se
3. mar 2009

Mukky,ja som ti to napisala,len tak,lebo viem,ak sa nemylim,ze v jednej teme,si sa zaujimala o zdravu stravu...

no,je to clanok z toho roku 2009,mna to tiez nepotesilo,lebo ich mam velmi rada,a ja ich musim vyradit,lebo mam vazne traviace probl.

MACCA,ja robievam LOKSE takto:uvarim v slupke zemiaky,pomeliem ich na mlynceku na maso,pridam podla potreby muku hladku,tak aby nebolo cesto lepkave,ale ani aby nebolo vela muky,osolim,a hned robim LOKSE...
cesto nemoze len tak stat,lebo riedne,tym osolenim...
peciem na suchej panvici a potom potieram olivov. olejom...
predtym som potierala preprazenym maslom,ale teraz tym olejom
/zasa napisem nieco,co sa nebude niekomu tu pacit,ale maslo preprazenim obsahuje nejake jedy.../

Mukky pekny den...

ma_se
3. mar 2009

ZUZU,na to existuje OCHRANNA FOLIA...na ziarenie z mobilu,PC atd. 😉

ma_se
3. mar 2009

LEKNO,mas pravdu,lenze ked ma niekto traviace probl.tak si musi uz davat pozor...na tieto veci...

...inak nechcem tu niekoho stressovat,ani ho presviedcat,kazdy nech si robi,co chce...

...ale myslim si,ze taketo informacie,mozu pomoct vela ludom zo zdrav.probl.
TO UZ KAZDY MUSI POSUDIT SAM,CO MOZE JEST A CO NIE...

mukky
3. mar 2009

mase dakujem,co nespis?? 😀

mukky
3. mar 2009

mase aj Tebe krasny den 🙂 u nas je krasne slnecno,neviem ako u Vas.

ma_se
3. mar 2009

Mukky,no sak nemozem spat dlho 😀 dcera isla do skoly,uz som hore od 4hod.,ale vecer idem skoro do postele...

u nas je tiez krasne...

mukky
3. mar 2009

Som nevedela ci mas dietatko,kedze nemas napisane v pase.od 4tej?ja od 6.40,ale tusim si maly ide chvilu pospat a ja s nim 🙂 asi by sme si mali ip napisat,kedze nekuchtime dnes placky 😀 😀 a spat som sla po tretej a este bola hore medz tym 😎 😔

ma_se
3. mar 2009

no,ja dnes budem robit lokse,mam zemiaky od vcera nechane pomlete...tak sa vyspi do ruzova... 😉

mukky
3. mar 2009

dik,dobru chut,uz letiiiiiiim 😀 a dobru noc 😀 😔

3558
3. mar 2009

mukky nie to su take papierove obycky.silikonove su drahe a to je skoda penazi. 😵

mukky
3. mar 2009

zuzana taaaaak uvidim ake najdem v obchode 🙂 a ako Ti chutia,podobaju sa na placky,a rodinke chutia?A ake este robievas mafiny?

ma_se
4. mar 2009

MUKKY,tak uz je po loksiach... 😀 😀
ty,co dobreho dnes varis?

mukky
4. mar 2009

Mase ahoj 🙂 chlapci mi spia,a ideme k prababke neskor na navstevu,a nepapa masko,tak jej prave peciem zemiaky prekladane sojovou drtou,postruhanym syrom,a syrovou omackou,isto sa potesi,bude to prekvapko 😀 Nam to ale doma robim s mletym maskom 🙂 🙂 A ja som obedovala parky 😀 A manzelovi som robila vcera salat vselicoho,tak mal aj na dnes s pecivom 😎 Zemiaky uvarene na kocky,pridala som cibulu,papriku,kukuricu v naleve,trosku redkvicky,liptovsku salamu v celku nakrajanu ,tak tu na kocky,a vsetko premiesala majonezou.Chuti mu to velmi,ja salaty nejedavam,ale par lyzic som na pocudovanie zjedla a bolo to fajn 🙂 majoneza taka nejaka lahka,nemastna sa mi zdala...no proste dietka 😀 😀 Ale tie placky-harulu som este nerobila 😀

maca77
4. mar 2009

mase, díky 😉 a vajíčko tam nedávaš?

ma_se
5. mar 2009

Ahoj Mukky,ja mam rada salaty,niekedy aj z majonezou,len tiez ich jest nemozem koli tomu traveniu,ale niekedy to prekonam,beriem aj trav.enzymy tak mi to pomaha,a verim,ze bol dobry 😉
pozeram,ze aj ty varis podla seba,aspon to tak vyzera...
pekny den...

ma_se
5. mar 2009

MACA,nie vajicko tam nejde,
len musis odhadnut muku,lebo ked das malo,budu sa zle valkat a aj trhat pri prenasani na plech,a ked das vela muky-budu zasa tvrde...
je to jednoduche zlozenim,ale tazke na odhad...

ja som ich niekedy ani nerobila,lebo sa mi nikdy nepodarili,ale teraz uz ano,daria sa...

a robievam ich aj na sladko aj na slano...to uz podla chuti,co komu chuti...
pekny den

ma_se
5. mar 2009

a este jedna vec,prisla som na to,ze ked ich meliem na mlynceku na maso,tak jak sa melu,tie zemiaky tak su take ako keby nadychane...a uplne rozomlete,ziadne hrudky... 😉

mukky
6. mar 2009

mase ako sa mas?Co nove? 😀 a robievas aj langose?Moja mamina ich robieva,lubim,mnam 😀

ma_se
6. mar 2009

MUKKY,tak normalne,vcera ma boleli krize 😢
ano,robievam,ale ja ich nejem,a ked tak tak len s dzemom...aj to len ako zakusok po obede,len nemozem casto...koli tomu,ze sa prazia v oleji...
inak syn ich ma velmi rad...

mukky
6. mar 2009

hmm,tak to ma mrzi ☹ s dzemom??Som este nepocula...

ma_se
6. mar 2009

ano,s dzemom?prakticky je to ako keby som jedla sisky...
ja mam recept na LANGOSE,svoj-len tak...a chutia,ako sisky,ale cesto robim univerzalne,aby sa dalo natriet na slano,alebo na sladko...
klasicky,ako ked sa robi kysnute cesto....ale na vode a nie na mlieku...
...do prav.langosoch sa tusim dava aj kysle mlieko,nie?

mukky
6. mar 2009

Ja kysnute nerobievam,a aj sisky nekysnute,ale fantasticke 🙂 manzel ich minule robil 2 krat za sebou,a to ho ale upodozrievam ze koli rumu co tam ide,lebo zvysok stale dopije 😀 😀 😀 Ideme hajat,aj mamka 😀 😔 a neviem presne co do langosov ide..ja langose lubim s cesnakom a syrom a tatarkou,nemusi byt,mnam

ma_se
6. mar 2009

...ja som tiez robievala TVAROHOVE RYCHLE KOBLIHY-SISKY....
ALE PRAVE KOLI RUMU ICH NEROBIM,KOLI DRUHOVI,NEMA HO RAD A JA ZASA NEMOZEM TVAROH A MASTNE...A DETI NEMUSIA VOBEC TIETO SISKY...TIEZ IDEM NIECO ROBIT...TAK SA MAJ KRASNE...PEKNY DEN...

3558
6. mar 2009

mukky ako sa robia nekysnute sisky? a to je cesto aj na langose? lebo ja robim iba kysnute langose. 😒
a ostatne mafiny robim uz iba na sladko. preto ma prekvapili tieto na slano a som rada. 🙂

mukky
6. mar 2009

zuzana mam aj doma ten recept napisany,ale asi ti hodim link do juloviek 😎 langose ja nerobim,len moja mamina

ancurka1
17. mar 2009

a ja pridam ze robim placky namiesto zemiakov tekvicu a je to super ostatne ingrediencie ako do zemiakovych placiek sa len premixuje ponornym mixerom a su mnam mnam 😎

mukky
17. mar 2009

ancurka tak tieto robi aj moja mama,ale s cuketou.A plnia sa potom napr.sunkou,paradajkou,navrch sa da syr a tatarska 🙂 mnam 😀

mukky
20. mar 2009

Minule som si robila placky a zabudla som ze som harulu chcela skusit 😝 Ma_se kde si??

ma_se
21. mar 2009

mukky,tu som,len nemam stale ,co pisat... 😉 a stale sa nedostanem k PC...pekny den