Zemiakové placky. Dajte prosím receptík

sweetberry
3. nov 2007

ahojte babulky prosom dajte mi receptik ma tu navnadila jedna konikarka ze ich robi a ja som dostala na ne straaasnu chut 🙂 vdakaaa potrebujem hlavne gramaz dakujem mooc ak sa niekto zlutuje a napise pazravej mamine 🙂 😀 😀 😀 😀

sirinka
22. feb 2009

ma_se diky za tip 😵

roasha
22. feb 2009

ked bola dcera mala,tiez som jej do placiek zvykla porajbat 2-3mrkvicky,alebo mozte postruhat tekvicku,cuketu,kalerabik aj take su dobre☺

ma_se
22. feb 2009

SIRINKA,vobec nemas za,co... 😉 hlavne nech ti to pomoze,lebo viem velmi dobre aka je to makacka,ked je viac ludi a treba struhat rucne zemiaky na placky.Ja som ich ani nerobila,kym som neprisla na tento sposob,lebo len samotne struhanie ma znicilo.

lekno
22. feb 2009

To, čo píše Ma_se, tak to som tiež niekde čítala, že tak strúhajú zemiaky do halušiek 😉
Ahojky Ma_se 🙂

ma_se
22. feb 2009

AHOJ LEKNO...PEKNY VECER TI PRAJEM 😉
no ja som to nikde necitala,to ma napadalo,lebo som mala velku chut uz na placky 😀 😀 😀 a robievam tak aj cervenu repu,uvarim v slupke pomeliem ju a nakladam do skleniciek....meliem takto aj suchy chleba na struhanku,a este aj ked si nasusim HLIVU USTRICOVU tak ju potom meliem na taky jemny prasok a pridavam do jedla. 🙂

ma_se
22. feb 2009

...ja asi tak odkedy som sa vydala/od 19rokov/ zacala som robit pokusy v kuchyni a/ ex teraz/ uz to testoval,sak nie len on,ale aj ja...a velmi ma to bavilo...a robievam to doteraz,ale kedze uz mam traviace probl.tak sa tazko vari,vela veci musim vynechavat atd.
kombinujem,jedla atd.sak aj zakusky, sladke mam svoje recepty,zmrzlinu....ale sak som si vsimla,ze kazdy si upravuje jedlo po svojom.Staci ak ma clovek aspon trochu fantazie.

ma_se
22. feb 2009

LEKNO,prepac,ale hladam temu o studenych nohach a rukach a nemozem najst,pisala si, ze mas nizky tlak,skus pit caj z rozmarinu,spomenula som si,teraz ze aj toto ja pouzivam na nizky tlak.Pouzivam ho aj do jedla,Kupila som si ho,ako caj suseny a pomlela som si ho na jemno prave na tom masovom mlynceku,a pridavam ho do jedla.A zda sa,ze tiez pomaha. 🙂

3558
22. feb 2009

baby ja som len nakukla ale ja neznasam tie placky co su strujane na tom jemnom struhadle. proste musia byt na tom strednom.
na tom jemnom je to taka kasa. a ja musim mat take tenucke pasiky. ked mi v restike daju taku placku co je robena sa robote,tak im to aj pekne vratim. 😝
alebo ked je tam viac muky ako zemiakov. 😝
inak placky milujem aj plnene, ale u nas to mame podelene: ja cistim zemiaky a manzel ich struha. 😀
ak chcem, aby sme sa najedli, tak ich plnim masom, ale ak som leniva, tak kupim konzervu bravcove vo vlastnej stave a zmiesam ju s fazulkou v rajcinovej omacke. naplnim nou placky a na vrch nastruham syr.
mnam. 😀

mukky
22. feb 2009

Ahojte ,ja placky milujem,a ja to jedavam s kyslou smotanou a pijem k tomu mlieko,alebo acidofilne mlieko.Ja nedavam takmer vobec muku,potom su makkucke a chrumkave.Moj mixer je znacky:Moj manzel 😀.Ale aj v mixeri sme robievali,no vravi ze rucne postruha skor.Davam vela cesnaku,majoranku,sol,trosku cierneho korenia a postruhanu cibulu.Niekedy robievam placky i takto :Kuraciu pecienku na kocky orestujem na cibulke,podusim,podlejem trosku vodickou nech je aj stava.Urobim velke placky ako palacinky velke,na jednu polku dam pecienku so stavou,prelozim a navrch postruham syr.Ak je vsetko este horuce,syr sa roztopi.Prilohu mame zeleninovy salat,alebo kukuricu pomiesanu s hraskom,+tatarsku omacku.Mozu sa ako priloha dat i opekane ci americke zemiaky,ale nam je to aj takto velmi syte,takze ja ich ako prilohu nepodavam.Kuracia pecienka sa moze zmiesat i pol na pol s kuracim maskom.A najblizsie urobim placky takto:celu masu na placky vylejem na plech kde dam papier na pecenie,a upeciem v rure 🙂 Netreba pri nich tolko stat,a nebude to mastne 🙂 Tusim tomu hovoria harula.POtom dam vediet ake to bolo 🙂 Dobru chut 😅

ma_se
23. feb 2009

....tiez placky plnime,podla toho,co kto chce,ale ja som ich zacala jest zasa len samotne a mala som velmi rada k nim acidofilne mlieko ako pise mukky/ale odkedy mi zistili alergiu na mlieko a vsetko mliecko,tak jem ich samotne/ale aj tak mi chutia.Pri najhorsom si ich naplnam kyslou kapustou/niekedy kapustu podusim,niekedy len tak surovu/...

mukky
23. feb 2009

ma_se 🙂 minule robili svokrovci placky a ja som si pytala aj kyslu smotanu k tomu,a on nato ,vidno ze Ty Ukrajinka 🙂 Tak ciastocne ano,a aj on 😀 takze my to od detstva jedavame takto 🙂

ma_se
23. feb 2009

...sak aj ja to mam z domu s tym kysl. mliekom,az ked som mala svoju kuchynu,tak som zacala varit podla seba,svoje speciality... 😉 a vtedy som zacala placky aj plnit.

ale,ze vraj pre telo,nie je dobre jest zlozite jedla,lebo musi vynalozit vela energie na jeho rozlozenie,a tym sa telo skor nici/to len tak na okraj/ 😉

lekno
23. feb 2009

ma_se dík za radu, vyskúšam 😉
A placky s kyslou kapustou sú mňam 🙂 A keď sa rozškvarí slaninka a na tej sa ohreje tá kapustička, už mi slinky tečú 😝 😅

mikalove
23. feb 2009

ale ste mi narobili chute,asi urobím 😵 ,a mixér zn.Môj manžel bohužial nemam 😖

lekno
23. feb 2009

Čaf Cicuš 😀
Hybaj k nám a nastrúhame, aj ja by som schrumkala 😝

mukky
23. feb 2009

mikalove 😀 mozem pozicat mojho 😀 ,teda moj struhac zemiakov 😀 mase.. 🙂 hej to aj rusnaci tak papaju, poznam to 🙂

titkovamiriam
23. feb 2009

ja ked nieje nikto po ruke,kto by struhal, tak si zemiaky pomeliem na mlynceku na maso

ma_se
23. feb 2009

lekno,nemas za co,hlavne nech ti to pomoze 🙂

mukky
23. feb 2009

Uz ste niektora robili tak v rure,ako to chcem skusit?Ake to bolo?

sirinka
23. feb 2009

mukky jasne....my to robime pravidelne...ja plech riadne vymastim, potom su okraje fajne chrumkave. a hned po dopeceni dam nahusto platky masla... 😉
da sa to robit s obmenani s pomletym udenym maskom, hribikmy a cim len chces...je to tiez mnamka...
volame to harula alebo aj zemiakova baba...

mukky
23. feb 2009

sirinka hej,harula je to,ci baba 😀 Ale to maslo mi tam nejak nepasuje,neviem preco,ale na lokse ho milujem davat 😀 Myslis ze aj bez masla mozem dat..a ak dam papier na pecenie ako som niekde citala,moze byt,ci nie,co myslis..

sirinka
23. feb 2009

mukky moze, ale bez toho masla po dopeceni to zvykne byt suche...preto tam davame to maslo, ono sa pekne este na horucom roztopi a vsiakne dovnutra a bude krasne stavnata...
samo, ze mozes dat aj papier, my to robime podla starej skoly ako byvalo kedysi zvykom 😉

mukky
23. feb 2009

tak kompromis 😀 na polku dam maslo,a na druhu nie,a uvidim 😀 Dakujem.

sirinka
23. feb 2009

mukky mozes mi doverovat...jedavam to uz viac ako 20 rokov... 😀 ale jasne, treba vyskusat a najst si tu najlepsiu variantu pre vas.
inac my robievame z tohto cesta aj placky opecene na peci na sucho a tie si tiez potierame masielkom...

ma_se
24. feb 2009

MUKKY ,aj my sme toto robievali doma...hovori sa tomu BABA.../PRESNE POSTUP AKO PISE SIRINKA,LEN DO CESTA SME NEPRIDAVALI CESNEK/
...a aj na suchej plotne sme to piekli,ale mne to moc nechuti,ma to uz inu chut ako na oleji...

sirinka
24. feb 2009

mase ja zase tie pecene na sucho na paltni milujem neskutocne...je to asi moje najoblubenejsie jedlo 😝
ja teraz este nemam doma kupenu zeleznu platnu, tak si to nemozem robit, ale ked ideme na navsetvu k nasim, tak vedia, ze musia robit polisnaky a sirkovske gulky... 😀

ma_se
24. feb 2009

SIRINKA,ja som ich raz skusala na teflonovej panvici,mam taku starsiu,a dalo sa robit,ale nejak mi nejdu 😝
a panvica prezila,robievam na nej aj lokse zemiakove.Kde sa panvica nemasti.Len sa pecu tak na sucho a az potom sa potieraju maslom.Mozno to tiez pozna tu niekto,alebo aj ty.

mukky
24. feb 2009

mase jednoznacne ze poznam 😀 dedko rusnak,babka ukrajinka,ja polka zo vsetkeho 😀 babka robieva straaaaaaaasne fantasticke,a s masielkom pomastene,mnam 🙂 Sirinka tie sirkovske gulky vysvetli 🙂 Mozno poznam,no pod inym nazvom,necham sa prekvapit

sirinka
24. feb 2009

mukky http://www.receptar.sk/index.php?ID=16&SubID=2&...
my ich volame sirkovske...neviem preco 😀 ale nejedavame ich so slaninkou a cibulou, iba s tou polievkou s tym vyvarom...

ma_se
24. feb 2009

MUKKY,myslela som si, ze ty ich poznas...aj mne velmi chutia... 😉