Aké kritériá uprednostňujete pri výbere zamestnania?

iveta7677
23. máj 2016

Som v nasledovnej situácii. Pracujem v jednej firme ako účtovníčka. Nezarábam nadštandardne a mám to 25 minút autom od bydliska. Pracovné podmienky nie sú veľmi dobré. Práce je dosť. Avšak je flexibilná pracovná doba a možnosť home officu. Dostala som pracovnú ponuku. Platovo by to bolo o 300 EUR viac ako teraz mám, zamestnanie na 15 minút od domu autom. Avšak hovoria, že nie je tam dobrý šéf a práca je od nevidím do nevidím. Nemám malé dieťa, mám veľké dieťa takže časovo by to bolo ok. Ale neviem ako sa rozhodnúť, láka ma plat a vzdialenosť. Ostatné ešte neviem posúdiť. Hovorí sa , že žiadne zamestnanie nie je ideálne. Aké kritériá by ste brali vy do úvahy???

pribinak
23. máj 2016

Kto to hovori o šéfovi? Vyhodil niekoho nespravodlivo? Alebo co? Lebo fakty su fakty, ale toto zatial vyzera len na kecy
Robi tam niekto dôveryhodný koho poznáš?

iveta7677
autor
23. máj 2016

@pribinak robila tam jedna moja terajšia kolegyňa. Ale kto vie lebo pravda je , že keď niekto z nejakej firmy odíde, tak ju chváliť predsa nebude. Tak neviem ani ja. A som už v tomto smere opatrná.

anaxamon
23. máj 2016

o praci rozhoduju zivotne okolnosti, pre niekoho je dolezity vyssi plat hoc od vidim do nevidim, iny potrebuje flexi pracu koli detickom a radsej nizsi prijem, iny pozera len na to aby to mal na skok do prace.....u vas sa kombinuju dva faktory, blizkost a vyssi plat, ale menej casu s rodinou a mozno(pisem mozno) zly sef....osobne si ale myslim, ze pri vacsom dietati uz cas nie je az tak dolezity ak su vikendy volne a sef ak pracovnik pracuje ako on zada ulohy tak je velka sanca ze to nebude az tak zle (viem ludia su ludia a obcas to neplati)

elviku11
23. máj 2016

Prácu od vidím do nevidím by som nevzala. A už vôbec nie kvôli 300 eurám. Súkromný život a voľný čas si vážim viac (bez ohľadu na to koľko detí a akých veľkých máš).
Lebo "od nevidím do nevidím" sa časom zvykne prejaviť na psychike aj na zdraví...

liz_lemon
23. máj 2016

moj priatel nedavno menil pracu, a tiez mu bolo povedane, ze je tam nejaky hrozny sef, a nakoniec to ani pravda nebola, a este sa to tam kompletne pomenilo, a uz mam uplne ineho sefa
a co sa tyka kriterii pri vybere prace, tak ja by som vzdy dala prednost praci, kde je vacsia sloboda, ziadne peniaze ti nevratia cas straveny v praci, pre niekoho ineho

andrea1010
23. máj 2016

ale nooooo, ktorý šéf bol ešte skvelý, šéf má tu smolu, že je vždy zlý, ja by som nedala na reči druhých, ak si prácu človek urobí, určite nebude mať so šéfom problém 🙂 mňa by viac zaujímal plat, pracovná náplň a určite to, že je to bližšie, tiež som kedysi mala do práce 32 km, potom som mala 17 ( teraz som už na MD 🙂 ), ale ten ušetrený čas je na nezaplatenie 🙂

tajka1986
23. máj 2016

@iveta7677 ja by som vzala novu pracu. Platovo celkom pekne a nas to blizsie. Praca uctovnicky mi je blizka a tiez viem ze niekedy proste treba maknut,ale to asi vsade. Mozno aj tu budes mat moznost pracovat z domu. Ja by som to vzala. Uz som to raz urobila pred 8rokmi a nelutujem. A to som ani nemala ponuknute o 300e viac 🙂 isla som za novou vyzvou a skusenostami,oplatilo sa

sense
23. máj 2016

zly sef je pre mna dost irelevantny pojem, takisto praca od nevidim do nevidim, ked som robila mzdovu uctovnicku tak kym ja som nemala problem pracu stihat mala som kolegyne co si pracu bravali domov...

rozhodnut sa musis sama predsa len 300e rozdiel nei je mala suma...a bola by si aj blizsie... a sama pises ze tam kde si pracovne podmienky nie su dobre...ale zas to ci v tej druhej budu lepsie zistis az ked pracu vymenis...

siska53
23. máj 2016

@iveta7677 tak mas to blizsie a za vyssi plat.. A mozno to od nevidim do nevidim je len v urcitych obdobiach..
Ak nemas male deti,ak sa tam naozaj dlho robi a to by ti az tak neprekazalo,tak to vezmi.
Ja mam deti male,takze pre mna je teraz hlavne to,aby praca nebola daleko a aby som aspon vacsinou stihala po ne ja. Plat je sice tiez rozhodujuci,ale u mna to az tak nezavazi. Ja som v byvalej robote mala vyssi plat nez teraz,ale som sa tam.nevratila,nevzali ma a som aj rada. Lebo odtial by som po deti nikdy nestihla ist ani keby som sa zdvihla presne o tom case,ako mam podla prac.zmluvy robit,resp byvsom to s vyplazenym jazykom stihala na 17tu a deti posledne v skolke alebo by mi po ne museli chodit stari rodicia.. Ja som si napr.predtym vravela,ze vsak uvidim,vyskusam a ked nebude vyhovovat,vzdy mozem dat vypoved a hladat si nieco ine,lebo tiez som vselico pocula,ako sa to este zhorsilo od mojho odchodu na matersku a nakoniec sa to vyriesilo za mna.

Tazke rozhodovanie - napis si pre a proti a uvidis. Tu pracu mas uz ako istu,len sa rozhodnut ci ides do toho? Ci este si len pred pohovorom?

1andrea111
23. máj 2016

@iveta7677 nedá sa zistiť ešte z iných zdrojov aké sú tam podmienky? Asi by som ešte skúsila čo to prezistiť.

iveta7677
autor
23. máj 2016

@siska53 Mám pred sebou druhé kolo.

iveta7677
autor
23. máj 2016

@1andrea111 mám jednu kolegyňu ktorá tam robila, tak jej sa ešte zajtra opýtam. Zistila som, že na tomto účtovnom oddelení sú účtovníčky 2 roky zamestnané ani jedna dlhšie. A všimla som si, že táto firma dosť často má inzerát na účtovníčku. Aj teraz hľadajú, lebo jedna odchádza. Preto tie pochybnosti. ☹

mirka822
26. máj 2016

Já se rozhoduju většinou podle peněz, ale občas je pravda, že někde platí víc, ale práce je opravdu od nevidím do nevidím. Záleží na tobě, 300 eur je opravdu hodně 🙂 Pokud se tam žádná účetní neudrží moc dlouho, tak se obávám, že tam bude opravdu hodně práce, možná časté přesčasy... to je třeba se pak i ptát, jak je to v případě přesčasů, jestli se proplácí nebo si je můžeš vybrat. Kamarádka má přesčasy, které si nemůže vybrat ani jí je nezaplatí. Šéf jí řekl, že přesčasy v některých obdobích dělá každý a tak proč by to někomu jako měli proplácet... 😒

liz_lemon
26. máj 2016

@iveta7677 inak aj robota od nevidim do nevidim, to je taky relativny pojem, lebo kazdy robi inym tempom
ja som typ, ze viem zamakat, a potom mam aj volnejsie dni, ale mala som napr. kolegov, ktori boli v praci dlhsie ako ja, niekedy aj o 2 hodiny, ale to len preto, ze cez den miesto prace, vykecavali, alebo kavickovali a pod., a tiez vyhlasovali, ze ake to mame tazke, plno roboty, ze nestihaju, pritom ja som stihala v pohode, dokonca som si niekedy musela pracu najst, aby som len tak nesedela

iveta7677
autor
5. júl 2016

Ahojte, no nakoniec som si tú prácu nezobrala. Ani neľutujem, lebo majú znovu inzerát asi niekto zase odišiel. Ale dostala som teraz ďalšiu ponuku na podobnú pracovnú pozíciu. Avšak na tej pozícii je za jeden rok už druhý človek. Prvý odišiel sám a tohto druhého chcú prepustiť. Ja sa obávam, že je niečo vo firme lebo ľudia odchádzajú. Od istého času som dosť opatrná, mám za sebou zlú skúsenosť, tak si všetko preverujem.Keď som sa pýtala, že prečo ten človek odišiel, tak povedali, že ani nevedia.