Ako postupovať pro predlžení rodičovskej dovolenky.

pekarovamonika
14. júl 2019

Ahojte maminky, potrebovala by som radu ohľadne predlženej RD. V septembri mi končí RD.Teraz v auguste by som chcela požiadať o predlženie RD z dôvodu nepriaznivého stavu dieťaťa. Do práce sa však tak či tak vrátiť nechcem z viacerých dôvodov. Viem, že zamestnávateľovi musím mimim. mesiac dopredu dať vedieť, že nastupujem do práce po RD. Poradte mi ako postupovať. Ak mi predlženie RD schvália, tak musím znova zamestnávateľa upovedomiť, že ostávam na ďalšej predlžnej RD? A v tom prípade platí aj ochranná lehota, že mi nemôže dať výpoveď počas predlženej RD? Alebo keď viem, že tak či tak sa do práce nechcem vrátiť, tak sa dohodnúť o rozviazaní prac. pomeru na dohodu? čo je pre mňa výhodnejšie? ďakujem Vám za rady😘

evittam
26. júl 2019

@pekarovamonika Nie. Tam uz predsa si prihlásena

pekarovamonika
autor
26. júl 2019

@evittam ok, ďakujem ti za rady

pekarovamonika
autor
16. sep 2019

@evittam ahoj, ak ťa ešte môžem poprosiť o radu, tak ti budem vďačná, ak mi poradíš. Priznali mi na jeden rok predlženú RD zo zdravotn. dôvodov. V práci mám ukončenie prac. pomeru dohodou ku dňu 24. 9. 2019. Ak by som si chcela predsa len najskôr vyčerpať podporu v nezamestnanosti, tak mi nevieš povedať, že ako budem poberať ten predlžený RP? Viem, že ho nemôžem poberať zároveň s podporou. Budem pol roka brať podporu a potom mi budú ešte rok vyplácať RP? ďakujem ti za radu.

evittam
16. sep 2019

@pekarovamonika RP na otca dietata.

pekarovamonika
autor
17. sep 2019

@evittam oki, spravím tak. A ešte by ma zaujímalo, ako to je s odvodmi. Pôjdem na úrad práce sa zaevidovať, tým pádom zdravotné aj dôchodkové mi bude pol roka platiť štát. Na toho pol roka čo budem na úrade práce, dám RP na otca dieťaťa, on je však zamestnaný a čiastočne na invalidnom dôchodku. Vtedy je je to ako s odvodmi?

pekarovamonika
autor
17. sep 2019

@evittam má aj on nejaké povinnosti voči zdravotke alebo niekde inde? Keď bude poberať namiesto mna RP?

evittam
17. sep 2019

@pekarovamonika Nie nemá ziadne povinnosti. Odvody sa platia zo zamestnania.

pekarovamonika
autor
17. sep 2019

@evittam ďakujem ti za cenné rady❤️

evittam
17. sep 2019

@pekarovamonika Rado sa stalo.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
18. sep 2019

@matkamirko Píše,ze je zamestnany.😉

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz