Ako zladiť druhé tehotenstvo a končiacu rodičovskú?

otrivinkajanka
18. feb 2008

ahojte baby chcem sa vas opytat som na materskej s dcerkou v maji ma dva roky a chcela by som druhe babatko ako to je s materskou?keby som napriklad rodila buduci rok to mi konci materska v maji a keby som rodila napr v auguste dostanem na to druhe babatko matersku?alebo ako to potom je?dakujem

lyly
18. feb 2008

podla mna dostanes len rodicovsku. keby si bola zamestnana po prvej materskej 270 dni, tak potom by si mala narok aj na matersku. ale mozno sa mylim 😒

livka299
18. feb 2008

otrivinkajanka ja som si to zistovala, pretoze sa ma to ochvilu bude tykat....takze mam ist riadne do roboty nahlasit, a nanovo nastupim na rodicovsky....ale s vyplatou neviem ako to bude z coho mi vypocitaju....... 😅 😅

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

livka ja som bez roboty v robote som dostala vypoved ked som otehotnela ale matersku asi nedostanem len rodicovsky prospevok plus pridavky neviem kde si to mam zistit,lebo na socialku sa na to pytat nechcem lebo tie baby su tam strasne neochotne

dari
18. feb 2008

otrivinkajanka, ak stihnes porodit do 3 rokov dietata, teda do ukoncenia materskej, budes mat narok na matersku. Stopnu ti rodicovsky a prejdes na matersku za podmienky ze si bola zamestnana a poistnena tych 270 dni este s prvym dietatom. Materska pri druhom dietati sa vypocitava z pravdepodobnej hrubej mzdy, ktoru by si mala teraz keby si pracovala....takze to zalezi viacmenej na "ochote" tvojho zamestnavatela.

dari
18. feb 2008

aha....si dostala vypoved?? 😕 ak by si nemala narok na matersku, tak po tych 3 rokoch prveho dietata pokracujes s druhym a budes zase dostavat 3 roky rodicovsky + pridavky

A pri prvom si dostavala matersku??

aviril
18. feb 2008

Aj ja som išla na MD zo zamestnania a teraz mám rodiť v máji a tiež som si to tak zistila, že rodič.príspevok,ktorý teraz dostávam, mi zastavia, ale zo sociálky by som mala dostať materské vypočítané z "predpokladaného príjmu". Už som hovorila šéfovi, že by mi mohol na potvrdenie pre sociálku napísať krajšiu predpokladanú mzdu. Veď jeho to nič nestojí a ja by som si prilepšila aspoň trochu.

dari
18. feb 2008

aviril presne tak...treba to vyuzit, zamestnavatelovi vysvetlit ze ho to nic nestoji, len napisat vyssiu sumu 🙂 a tebe pomoze

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

dakujem lebo som nevedela ako to je kamaratka je na materskej a narodila sa jej druha dcerka a dostava len pridavky a jednu matersku na prvu dceru som zvedava ako dopadnem na socialke ked dojdem,ze budem mat druhe dieta po skonceni prvej materskej

lienocka235
18. feb 2008

janka ak si dostala vypoved a ta je pravoplatna tak nemas narok na druhu matersku... ine je to ak pracovny pomer neskoncil.. v tvojom pripade je ale sanca na matersky 15 000 po dobu 7 mesiacov.. treba si precitat blogy pana mihala na sme.. a zacat si platit dobrovolne nemocenske poistenie.. este pred otehotnenim..

zvedava
18. feb 2008

Mna sa toto tiez uz tyka a viem, ze dostanem teraz len jeden prispevok a to matersku. Neviete vsak ako mam na UPSVAR odhlasit rodicovsky prispevok? Co tam mam poslat? Lebo mi nejak este neodpisali na mailik a uz to musim riesit.... 😅

zuzitka
18. feb 2008

aby som mala narok na matersku, tak musim druhe dieta porodit do dovrsenia 3 rokov prveho dietata alebo staci nastupit na matersku dovolenku, teda 6 tyzdnov pred planovanym porodom?
aby som vedela kedy treba zacat s pripravami 😀 totiz syncek ma uz 2 roky a 1 mesiac

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

lienocka a to tych 15000 by som dostala zo socialky keby som si dobrovolne platila nemocensku?a kde ju mam platit?

lienocka235
18. feb 2008

janka nemam teraz velmi cas. ale je tu uz taka tema tam to baby vysvetlovali.. treba sa prihlasit normalne na socialke.. a ano vyplaca ti to socialka ako matersku 28 tyzdnov.. cize 7 mesiacov..

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

aha si zlata dakujem som ti napisala ip

dari
18. feb 2008

zvedava, staci odniest na UPSVAR ziadost o materske

zuzitka, do 3 rokov musis nastupit na druhu matersku.....najskor to moze byt 8 tyzdnov /MD zo zdrav.dovodov/ pred terminom porodu. Tak sup sup na pripravy..... 😀

zuzitka
18. feb 2008

dari ... takze este raz pre kontrolu 😅
samko oslavi 3. narodky 24 januara 2009, takze mne staci porodit vo februari 2009, aby som mala narok na materske? 😵
cize mi staci ist na maersku dovolenku v januari 2009?

viem ze sa pytam jak "prvacik", to preto aby som to lepsie pochopila 😅

dari
18. feb 2008

ano, tak ako si to napisala 😀

dari
18. feb 2008

a uplne presne ...od 23.1.2009 najneskor ti lekar musi napisat datum na ziadost o materske 😵

zuzitka
18. feb 2008

jeeej, takze mame 3 mesiace cas na snazilkovanie 😀 to by mohlo vyjst 😎
ale tento mesiac este nechcem, lebo sa chcem riadit tabulkou, kedy si "urobit" dievcatko a kedy chlapceka.
takze si chcem overit, ci ta tabulka neklame 😀 chlapcek mi podla nej vysiel, takze teraz chceme dievcatko 😉

dari, dik za radu 😎

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

zuzitka a odkial mas tu tabulku?aj ja chceeem

zuzitka
18. feb 2008

ta tabulka mi prisla mailom od kamaratky. nemozes sa na nu 100percentne spoliehat, ale mne to vyslo aj kamaratke to vyslo 😉
ale zo zvedavosti sa to moze skusit 😵
poslem ti to v maily?

otrivinkajanka
autor
18. feb 2008

jasne moj mail je buchta@inmail.sk a dakujem chcem este dievcatko tak sa tesim dufam,ze to vyde a diiiik

zuzitka
18. feb 2008

ja tu tabulku hodim do mojho albumu 😉

zuzitka
26. feb 2008

ahojte, takze po skonceni prvej materskej dovolenky musim odrobit 270 dni aby som mala narok na materske, tych 55% zo mzdy?

otrivinkajanka
autor
26. feb 2008

ano musis mat odrobenych 270 dni,alebo si musis platit do socialky dobrovolne nemocenske z 28000 to by si mala matersku potom 15000

tweety22
26. feb 2008

a viete niekto pribliznu sumu z tych 28000. kolko to vychadza co musim dobrovolne platit socialke?

zuzitka
26. feb 2008

otrivinkajanka ... kolko by to dobrovolne nemocenske vychadzalo na mesiac?

elise
26. feb 2008

cca 1300 sk mesačne to si platím počas rodičovskej dovolenky aby som matreskú pri druhom keby som otehotnela mala aspon 14 000 sk. počas rodičovskej nikto za mna neplatí nemocenské aj ked som zamestnananá zamestnávateľ som v mimoevidenčnom stave(pracovná zmluva mi stále platí a vrátiť sa môžem kedykoľvek) čiže keby som otehotnela počas rodičovskej tak budem dostávať materskú iba 4500 sk čo je opäť rodičovský príspevok. už neplatí to ako to bolo vtedy ked bola materská 6800 a potom ked popri rodičovskom sa narodilo žene druhé dieťa tak znova dostávala tú sumu čo pred rodičovskym. ja som sa registračným listo pre FO prihlásila ako dobrovoľný platca nemocenského poistenia a platím si 1300 SK MESAčNE (MAX VYMERIAVACí ZáKLAD) príspevok na nemocenské (dobrovoľný) mžem využiť ked sa vrátim do práce napr PN dávkami alebo OČR budem ich poberať najvyššie.

dadulkas
14. sep 2013

@zuzitka ahoj mohla by som ta prosim ta poprosit,poslala by si mi tu tabulku na pohlavie deti,velmi by som chcela mat dievcatko,dakujem

dadulkas
14. sep 2013

@zuzitka ahoj mohla by som ta prosim ta poprosit,poslala by si mi tu tabulku na pohlavie deti,velmi by som chcela mat dievcatko,dakujem